Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Korona Virüs Salgınında İş Bulmak Sandığınız Kadar Zor Değil

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte iş ilanlarına ulaşımın oldukça kolay olduğu günümüzde, bu sektörde hizmet veren insan kaynakları platformlarından faydalanarak, hayalini kurduğumuz iş hayatına dahil olmamız, oldukça mümkündür. Bilgisayarlarımızdan ve cep telefonlarımızdan rahatlıkla erişebileceğimiz iş ilanlarını kullanımımıza sunan isbul.net web sitesi de iş arayan ve işvereni bir araya getirerek istihdam ortamının oluşmasını sağlayan önemli platformlardan biridir. Mobil uygulama olarak da kullanabileceğiniz isbul.net, uzun yıllardır Türkiye genelinde faaliyet gösteren çeşitli firmaların ve önemli kuruluşların iş ilanlarını yayınlamaktadır. İş arayanlar rahatlıkla ulaşabildikleri bu
ilanlara, site içerisinde oluşturacakları üyelik ve özgeçmişler sayesinde hızlıca başvurabilmekte ve almış oldukları geri dönüşlerle iş dünyasının kapılarını aralamaktadırlar. İsbul.net iş ilanları, ülke genelinde çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların yayınlamış olduğu ilanlardan oluşmakta ve iş arayan için büyük bir fırsat sunmaktadır.

Nasıl Üye Olurum?
isbul.net, size uygun iş ilanlarına rahatlıkla ulaşabilmeniz için geliştirilmiş ve erişiminize açık hale getirilmiştir. Oluşturacağınız üyelikler ve ardından hazırlayacağınız özgeçmişler ile dilediğiniz iş ilanına rahatlıkla başvuruda bulunabilirsiniz. Peki isbul.net üyeliği nasıl oluşturulur? Web sitemizi ziyaret etmeniz durumunda isim, soy isim, cep telefonu numarası ve e-mail adresi bilgisi ile bir üyelik oluşturabilirsiniz. Ardından firmaların sizinle ilgili fikir edinebilmesi ve hangi alanlarda donanım sahibi olduğunuzu görebilmesi için birer özgeçmiş hazırlamanız gerekmektedir. Dilediğiniz iş ilanına başvurabilmeniz için özgeçmiş doluluk oranınızın en az %20 olması gerekmektedir.

Özgeçmiş alanında kişisel bilgilerinizin, eğitim bilgilerinizin, iş deneyimlerinizin, yabancı dil bilgilerinizin yer aldığı alanları doldurmanız, firmaların hakkınızda bilgi sahibi olması için oldukça önemlidir. Ayrıca sahip olduğunuz sertifika ve belgeleri belirtebileceğiniz, yetkinliklerinizi daha detaylı aktarabileceğiniz bölümlerin de mevcut olduğu özgeçmiş alanında maaş beklentilerinizi, çalışmak istediğiniz ve ilgi duyduğunuz sektörleri de belirtebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz sektörde firmaların aramalarında görünürlüğünüzü artıracak ve hayallerinizdeki mesleğe bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Nasıl Başvuru Yapabilirim?
Kendinizi tanıtan ve yetkin olduğunuz alanları detaylı bir şekilde belirten özgeçmiş bölümünü tamamladıktan sonra isbul.net arama motoruna sizin için uygun olan sektör veya pozisyonların adını yazarak, dilediğiniz lokasyonda iş ilanlarına rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz. Türkiye genelinde Sekreter, Muhasebe Elemanı, Sınıf Öğretmeni, İngilizce Öğretmeni, Makine Mühendisi, Yönetici Asistanı, Çay Servis ve Temizlik Elemanı, Mimar, Psikolog, Rehber Öğretmen, Stajyer, Avukat, Şoför, Güvenlik Görevlisi iş ilanları alanında aramış olduğunuz tüm ilanlara erişiminiz oldukça kolay olacaktır.

Gerekli koşulları sağladıktan sonra yapmanız gereken tek şey size uygun iş ilanlarına online başvurunuzu gerçekleştirmek olacaktır. Başvuru ardından firmanın özgeçmişinizi incelemesi ile ilgili geri bildirimleri, isbul.net hesabınız ve mail adresleriniz üzerinden almanız mümkündür. İstanbul iş ilanları, İzmir iş ilanları, Ankara iş ilanları Türkiye genelinde yayınlanmakta olan tüm iş ilanlarını sitemiz üzerinden takip edebilir, hızlı bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. İsbul.net ile hayallerinize bir
adım daha yakınsınız…

Devamını Oku

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO çalışmaları; site içi ve site dışı optimizasyonlar olmak üzere temel olarak iki aşamada yapılır. Ancak çalışmalara başlamadan önce, sitenin detaylı olarak analiz edilmesi gerekir. Rakiplerin analizi, hedeflenen kelimeler, hedef kitleler ve arama hacimleri gibi ölçümlere dayanarak SEO çalışması planlanır. SEO analiz aracı kullanılarak yapılan bu ölçümlerde, site içi SEO kalitesi belirlenebilir. Bununla birlikte alan adının arama motorları gözündeki değeri ve domain otoritesi de büyük bir öneme sahiptir.

Site içi SEO Çalışmaları

Site içi SEO çalışmaları kullanıcı deneyimini güçlendirmeye yönelik çalışmalardır. Sitede kullanıcıların daha uzun süre vakit geçirmesi, sayfa dolaşımı gerçekleştirmesi ve satın alma ya da iletişime geçme gibi aksiyonlarda bulunması sağlamak açısından site içi optimizasyon önemlidir. Site içi SEO çalışmaları şunları kapsar:

  1. Sitenin tasarımı; tarayıcı ve mobil uyumluluğu,
  2. Sayfaların yüklenme ve açılış hızları,
  3. Yazılı ve görsel içeriklerin özgünlüğü,
  4. Sitenin hedef kitlesine bağlı olarak ilgi çekici sayfalara sahip olması,
  5. Site içi dolaşım,
  6. Arama motoru indeksleme durumu,
  7. Site içi bağlantılar,
  8. Arama sonuçlarında gösterilecek başlık ve açıklamalar,

Google’ın arama motoru algoritmalarında kullandığı 200’den fazla etken vardır. Ancak site içi SEO çalışmalarında öncelikli olan durumlar bu şekildedir. Özellikle içeriklerin kalitesi ve özgünlüğüne bağlı olarak kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik çalışmalar SEO çalışması için temel oluşturur.

Site dışı SEO Çalışmaları

Bir web sitesi için site içi çalışmalar ne kadar başarılı olursa olsun, arama motorlarında ilk sayfada gelmek için tek başına yeterli olmayabilir. Bunun temel sebebi rakiplerin yaptıkları çalışmalardır. Arama motorları, bir sitenin değerini ölçmek için diğer sitelerden gelen bağlantı ve referansları kullanır. Arama sorgularında sıralama belirlenirken sitenin arama motorları algoritmasına uygun olması kadar, diğer siteler tarafından referans gösterilmesi de önemlidir. Bu çalışmalara genel olarak backlink çalışması denir. Backlink çalışmaları rakip analizlerini de kapsar ve rakiplerin sahip olduğu backlinkler incelenerek planlama yapılır.

Arama motoru sorgularında yükselmek için hem site içi hem de site dışı SEO çalışmalarının başarılı bir şekilde yapılması şarttır.

Devamını Oku