Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Toplu ulaşım ve İSPARK, sağlık çalışanlarına 3 ay daha ücretsiz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, sağlık çalışanlarına sağlanan toplu ulaşım ve İSPARK otoparklarının ücretsiz kullanım hakkının 3 ay daha uzatıldığını açıkladı.

Twitter hesabından bir açıklama yapan İmamoğlu, "Koronavirüs ile mücadele çalışmaları kapsamında yaşamlarını ortaya koyarak fedakarca emek veren sağlık çalışanlarımıza sağladığımız toplu ulaşım ve İSPARK otoparkları ücretsiz kullanım hakkı 3 ay daha uzatılmıştır" ifadelerini kullandı.


İmamoğlu, 18 Mart'ta sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Tüm sağlık çalışanlarına bu süreçte toplu taşıma ve İSPARK ücretsiz olacak" demişti.

Devamını Oku
Toplu ulaşım ve İSPARK, sağlık çalışanlarına 3 ay daha ücretsiz

İngiltere’de koronavirüs vaka sayısı 261 bine, can kaybı 37 bine yaklaştı

Sağlık Bakanlığı’nın Twitter’dan yaptığı açıklamada, İngiltere’de vaka sayısının 261 bin 184’e, ölenlerin sayısının ise 36 bin 914’e ulaştığı açıklandı.

Son 24 saatte 1625 yeni vaka, 121 de ölüm kaydedildi.

Bugüne kadar yapılan toplam test sayısının 3,5 milyonu geçtiği, Pazar günkü sayının 73 bini aştığı vurgulandı.

İngiltere’de koronavirüs vaka sayısı 261 bine, can kaybı 37 bine yaklaştı

Tunç Soyer'den hesabından atılan 'övgü' tweeti ile ilgili açıklama: Sorumlusu istifasını verdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, hesabından atılan ve kendisinin övüldüğü bir tweet ile ilgili açıklama yaparak "Sorumlusu istifasını verdi" dedi.

Soyer'in kişisel Twitter hesabından, kendisi etiketlenerek "Sadece insanların değil İzmir'deki bütün canlıların başkanı" yazılan bir tweet atıldı.

Söz konusu tweet ile ilgili açıklama yapan Soyer "İzmir veya İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bir tek sahte hesabı yoktur. Trol ordusu besleyenlerin bunu anlamasını beklemediğimden, açıklamayı kamuoyuna saygım gereği yapıyorum. Kişisel sosyal medya hesabıma mesajları girmekle sorumlu bir personel, kendi hesabından attığını düşünerek bir paylaşımda bulunmuştur. Hatasını fark edip sorumluluğu gereği istifasını vermiştir" dedi.

Devamını Oku
Tunç Soyer'den hesabından atılan 'övgü' tweeti ile ilgili açıklama: Sorumlusu istifasını verdi

Türkiye'de koronavirüs kaynaklı 29 ölüm, 987 yeni vaka

Türkiye'de son 24 saatte 987 kişiye koronavirüs tanısı konuldu, 29 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 157 bin 814, can kaybı 4 bin 369, iyileşen hasta sayısı 120 bin 15 oldu.

Bakan Koca: İyileşen toplam hasta sayısı 120 bini geçti. Yoğun bakım desteğine ihtiyaç azalmaya devam ediyor. ELDE EDİLEN BAŞARI, 83 MİLYONUN GÖSTERDİĞİ UYUMUN SONUCU. Yeni dönemde yeni ve güçlü tedbir, sosyal hayatta hep birlikte alınacak tedbirdir.

Devamını Oku
Türkiye'de koronavirüs kaynaklı 29 ölüm, 987 yeni vaka

Cumhurbaşkanı Erdoğan Pakistan Başbakanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı İmran Han ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Pakistan Başbakanı İmran Han görüşmesinde ikili ülke ilişkileri, bölgesel meseleler ve Kovid-19 ile mücadelede iş birliği konuları ele alındı. 

Dünyanın en derin aktif madeninde 164 işçide koronavirüs tespit edildi

Güney Afrika'daki Mponeng altın madeni, dünyanın hâlâ çalışan en derin madeni. Buradaki işçilere yapılan 650 koronavirüs testinden 164'ü pozitif çıkınca, madendeki tüm çalışmalar durduruldu.

Madeni işleten AngloGold Ashanti, dünyanın üçünü büyük altın madeni şirketi. Şirket açıklamasında, testlerin 14 Mayıs'tan bu yana yapıldığını ve daha yapılması gerektiği belirtildi.

Testi pozitif çıkan işçilerin çok büyük çoğunluğunda hiçbir semptom görülmemişti.

Güney Afrika hükümeti tüm madenlerdeki çalışmaların durmasını emrettikten sonra bir sürelğine duran çalışmalar, önlemlerin hafifletilmesiyle yeniden başlatılmıştı. Ancak henüz maden yarı kapasiteyle çalışıyordu.

Tüm madende dezenfekte çalışmaları başlarken koronavirüs tespit edilen tüm işçiler karantinaya alındı.

Mponeng altın madeninde, yerin 3.4 kilometre altına kadar altın çıkarma çalışması yapılıyor. Maden ise 4 kilometreden daha derine iniyor.

Devamını Oku
Dünyanın en derin aktif madeninde 164 işçide koronavirüs tespit edildi

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülkenin bazı kesimleri için kuvvetli sağanak ve fırtına uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yarın Trakya, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz ile Bursa, Bilecik ve Çorum çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

Yağışların, yarın öğleden sonra Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Denizli, Bolu, Karabük, Kastamonu, Eskişehir ve Çankırı çevreleri ile Ankara'nın batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

Hava sıcaklıklarının batı bölgelerde değişmeyerek mevsim normallerinin 1 ila 3 derece altında, doğu bölgelerde ise biraz artarak mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Devamını Oku
Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Kontrol noktasında kuryeyle tartışan polis görevden uzaklaştırıldı

İstanbul'da bir vatandaşa şiddet uygulandığı iddiaları üzerine İl Emniyet Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı. Olayla ilgili bir polis memuru açığa alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü açıklamasında bugün sosyal medyada "Kadıköy'de polis şiddeti" başlıklı habere ilişkin çalışma başlatıldığı olayın 19 Mayıs'ta meydana geldiği belirtildi.

 

Olayın polis uygulama noktasına süratli giriş yapan motosiklet kuryesiyle uygulama noktasında görevli polis memurlarının tartışması sonucu meydana geldiği bildirildi.

 

Açıklamada, olaya karışan polis memurunun açığa alındığı, olayın ayrıntılarının soruşturulması amacıyla müfettiş talep edilerek gerekli idari işlemlere başlandığı belirtildi.

Devamını Oku
Kontrol noktasında kuryeyle tartışan polis görevden uzaklaştırıldı

İçişleri Bakanlığı'ndan 'provokatif bir kampanya' açıklaması

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, bir televizyon kanalında 'polis zorbalığı' başlığıyla yayımlanan habere ilişkin, "175 yıllık gurur abidesi bir teşkilat için bu ucuz ve yakışıksız nitelendirme asla kabul edilemez." ifadelerini kullandı.

Çataklı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 'son günlerde sosyal medya hesaplarından çoğunlukla içeriği ve arkasındaki hadiseler teyit edilmeden, Emniyet Teşkilatını yıpratmaya yönelik video ve görseller paylaşıldığını, bu teyitsiz görüntülerin bazı basın yayın kuruluşlarınca kamuoyuna servis edildiğini' belirtti.


Söz konusu paylaşımların artması ve durumun giderek 'provokatif bir kampanya' halini alması üzerine açıklama yapılmasına gerek duyulduğunu ifade eden Çataklı, Emniyet Teşkilatının, dünyadaki emsalleri içinde gerek kapasitesi gerekse kurum kültürü itibarıyla öne çıktığını, terör, uyuşturucu, asayiş suçları başta olmak üzere vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak için 7 gün 24 saat görev yapan 175 yıllık bir kurum olduğunu kaydetti.

'Emniyet Teşkilatımız, toplum nezdinde yıpratılmaya çalışılmakta'
Emniyet mensuplarının, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde Vefa Sosyal Destek Gruplarında da görev yaptığını anımsatan Çataklı, açıklamasına şöyle devam etti:

"Ancak son dönemlerde doğruluğu ve yanlışlığı araştırılmadan gündeme getirilen bazı münferit olaylara ait birtakım video ve görseller, sosyal medya hesaplarından paylaşılmakta, buradan oluşturulan olumsuz ve yanlış algıyla teşkilatımızın tüm çalışmaları genellenmekte, bu sayede polisimiz ve Emniyet Teşkilatımız, toplum nezdinde yıpratılmaya çalışılmaktadır. Sıklıkla şahit olduğumuz bu tavır, bugün de bir başka olay üzerinden özellikle malum 'Tele 1' adlı televizyon kanalı tarafından 'polis zorbalığı' gibi çirkin ve yakışıksız ifadelerle tekrarlanmış, Polis Teşkilatımız haksız yere itham edilmiştir. Açıkça ifade etmek isteriz ki 175 yıllık gurur abidesi bir teşkilat için bu ucuz ve yakışıksız nitelendirme asla kabul edilemez."

Kolluk birimlerinin faaliyetlerinin insan hak ve hürriyetleri açısından denetlenebilmesi amacıyla kurulan "Kolluk Gözetim Komisyonu"nun 2019'da faaliyetine başladığını hatırlatan Çataklı, Avrupa Birliği standartlarına uygun sistem sayesinde, Emniyet , Jandarma ve Sahil Güvenlik personelinin işlediği iddia edilen suçlarla veya disiplin cezası gerektiren eylem, tutum veya davranışlarıyla ilgili, idari mercilerce yapılan ya da yapılması gereken iş ve işlemlerin merkezi bir ortamda kayıt altına alındığını ve izlendiğini bildirdi.

'2020'de 4 bin 58 disiplin işlemi kararı alınmıştır'
Çataklı, açıklamasında şu verileri paylaştı:

"Bu kapsamda Kolluk Gözetim Komisyonu'na 15 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla ulaşan toplam 10 bin 914 ihbar ve şikayet başvurusu hakkında işlem yapılmıştır. Sosyal medyada paylaşılan bu tür münferit olaylar da komisyonumuzca değerlendirilmekte olup sorumluları hakkında gerekli işlemler yapılmaktadır. Ayrıca emniyet personelimiz ile ilgili olarak 2018'de 36 bin 828, 2019'da 41 bin 307, 2020'de 12 bin 978 muhakkik-müfettiş görevlendirilmesi yapılmıştır. Muhakkik-müfettişlerce yapılan incelemeler ve değerlendirmeler neticesinde 2018'de 14 bin 575, 2019'da 15 bin 949, 2020'de 4 bin 58 disiplin işlemi kararı alınmıştır. Bu verilerden de anlaşıldığı üzere görevle ilgili her türlü ihbar ve şikayet değerlendirilmekte, varsa olumsuzluklar, başta valilikler olmak üzere ilgili birimlerimizce kamuoyuyla da paylaşılmaktadır."

Çataklı, iki asra yakın mazileriyle köklü iki kurum olan Emniyet ve Jandarma teşkilatının temelinde disiplinin yer aldığını ve başarılarının altında da bunun yattığını belirtti.

"330 bin 450 personeli bulunan Emniyet Teşkilatımızın, henüz doğruluğu bile tespit edilmemiş bazı görseller üzerinden kim oldukları ve maksatları tarafımızca bilinen bazı çevrelerce yıpratılıp linç edilmesine hukuk çerçevesinde mani olmak, bu köklü kurumlarımızın itibarlarını korumak ve millete hizmet etmelerinin önündeki art niyetli her türlü engeli kaldırmak, elbette ki önceliklerimiz arasındadır." ifadelerini kullanan Çataklı, polis teşkilatına yönelik bu tarz maksatlı yıpratmalara yönelik hukuk çerçevesinde gerekli tüm adımların atılacağını bildirdi.

Devamını Oku
İçişleri Bakanlığı'ndan 'provokatif bir kampanya' açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzde milletimizle gönül bağımızı güçlendirmek için 3 yıllık bir vakit var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni ve ülkemize katkılarını hazmedemeyenlerin insanlarımızı zehirlemesine izin vermeyeceğiz" dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin 81 İl Teşkilatı ile bayramlaştı.

Erdoğan, yaptığı konuşmada, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni ve ülkemize katkılarını hazmedemeyenlerin insanlarımızı zehirlemesine izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "81 ilimizdeki tüm üyelerimizin ve teşkilat mensuplarımızın Ramazan Bayramlarını tebrik ediyorum." dedi.

Erdoğan, "Rabb'imden bizlere bayramları bayram gibi geçireceğimiz nice güzel günler göstermesini niyaz ediyorum." ifadelerini kullandı.

"Türkiye hamdolsun küresel salgın sürecini başarıyla yönetmiş ve sonuca yaklaşmıştır"
Kovid-19 salgını ile ilgili, "Türkiye hamdolsun küresel salgın sürecini başarıyla yönetmiş ve sonuca yaklaşmıştır." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Attığımız normalleşme adımları sonrasında ortaya çıkan tablo doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Arife gününden bayram bitiminine kadar 4 gün süreyle evde kalarak mücadelemize destek veren milletimin her bir ferdine sabırları için şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

"Önümüzde hem programlarımızı uygulamak hem milletimizle gönül bağımızı güçlendirmek için 3 yıllık bir vakit var." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yıllarca sağlık alanında yaptığımız yatırımları eleştirenlerin ne kadar içi boş siyaset yaptıkları, son 2,5 ayda yaşananlarla ortaya çıkmıştır." şeklinde konuştu.

Devamını Oku
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzde milletimizle gönül bağımızı güçlendirmek için 3 yıllık bir vakit var