Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Balıkesir'de AK Parti'nin 5 ilçe başkanı istifa etti

Balıkesir'de AK Parti'nin Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Karesi ve İvrindi ilçe başkanları görevlerinden istifa etti.

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ilçe başkanlarıyla bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Toplantıda, yaklaşan kongre süreci ve kongreden sonra ilçe başkanlığı görevine devam etme konularında istişarelerde bulunduklarını aktaran Başaran, "Bu noktada sağlık problemlerini, iş yoğunluğunu ve diğer sebepleri gösteren Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Karesi ve İvrindi ilçe başkanları, devam etmeme kararı aldıklarını ve müsaade istediklerini ifade etti. Biz de kendilerine teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyoruz." ifadesini kullandı.

Devamını Oku
Balıkesir'de AK Parti'nin 5 ilçe başkanı istifa etti

Beyaz Saray Sağlık Danışmanı Dr. Fauci: Koronavirüsün havadan bulaşması makul bir varsayım

Beyaz Saray'ın Sağlık Danışmanı Dr. Anthony Fauci, Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) koronavirüsün bulaşma yollarıyla ilgili daha fazla çalışma yapılması çağrısının ardından, virüsün bir dereceye kadar havadan bulaşabiliyor olabileceğini söyledi.

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklan Enstitüsü'nün Başkanı Dr. Fauci, Uluslararası Aids Topluluğu'nun organize ettiği video konferansta, çok fazla somut kanıt olmasa da, virüsün havadan bulaşmasının "makul bir varsayım" olduğunu belirtti.

Fauci, koronavirüsle mücadeledee birden fazla aşı adayı olması gerektiğini de vurguladı ve aşı üreticilerinin gelecek yıl başlarında milyonlarca, hatta 1 milyar doz üretmeyi amaçladığını anlattı.

ABD yönetimi, Johnson & Johnson, Moderna, Novavax ve AstraZeneca'nın aşı çalışmalarına milyarlarca dolarlık bütçe sağladı.

J&J bir milyon doz aşı üretmeyi planladığını, Pfizer ve BioNTech de 2021 sonuna dek have 1,2 milyar doz aşı üretmeyi amaçladıklarını söylüyor.

Devamını Oku
Beyaz Saray Sağlık Danışmanı Dr. Fauci: Koronavirüsün havadan bulaşması makul bir varsayım

Devlet Bahçeli: Ayasofya’nın kapıları hamd olsun ardına kadar açılarak tertemiz alınların secdeyle buluşması sağlanmıştır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ayasofya’nın kapıları hamd olsun ardına kadar açılarak tertemiz alınların secdeyle buluşması sağlanmıştır" dedi.

Devlet Bahçeli: Ayasofya’nın kapıları hamd olsun ardına kadar açılarak tertemiz alınların secdeyle buluşması sağlanmıştır

Kırmızı bültenle aranan 4 şüpheli Türkiye’ye iade edildi

Emniyet Genel Müdürlüğü, farklı suçlardan kırmızı bültenle aranan 4 şüphelinin İnterpol-Europol Daire Başkanlığı çalışmaları sonucu 9 Temmuz’da Türkiye’ye iade edildiğini açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü açıklamasına göre Hollanda’da 2, Kırgızistan ve Belarus’tan da birer şüpheli Türkiye’ye iade edildi.

Hollanda’dan Türkiye’ye gönderilecek olan uyuşturucu maddelerin Hollanda’dan temin edilip nakliyecilere teslim etme aşamalarıyla ilgilendiği tespit edilen Kemal Kahya Hollanda’da yakalandı.

Elazığ’da uyuşturucu madde satışı yapan ve Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığının talebiyle kırmızı bülten ile aranan Ramazan Zor da Hollanda’da gözaltına alındı.

PKK-KCK’lı terörist Belerus’ta yakalandı

PKK/KCK Terör örgütünün Kuzey Irak’taki kamplarında aktif yer alan ve 2015 yılında Diyarbakır-Sur/Hendek olaylarında M-16 marka uzun namlulu silahlarla faaliyet yürüterek Silopi’deki mahallelerde silah ve mühimmat dağıtımı yaparak güvenlik güçleriyle çatışmaya giren Bedran Cudi kod adlı Hicri Mamaş ise Belarus’ta gözaltına alındı.

Cinsel istismar zanlısı da getirilenler arasında

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bu yıl şubat ayında 15 yaşından küçük bir kız çocuğunu alıkoyarak birden fazla cinsel istismarda bulunan ve “Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı ve Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” suçlarından aranan Samet Ardıç Kırgızistan’da yakalandı.

4 şüpheli İnterpol-Europol Daire Başkanlığı çalışmaları sonucu 9 Temmuz’da Türkiye’ye iade edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Türk Polis Teşkilatı olarak gerek yurt içinde gerek yurt dışında her türlü suç ve suçluyla mücadelemizi tavizsiz bir şekilde ve kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz" denildi.

Devamını Oku
Kırmızı bültenle aranan 4 şüpheli Türkiye’ye iade edildi

Şentop, 'Ayasofya'da ilk namaz ne zaman kılınacak?' sorusunu yanıtladı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, gazetecilerin kendisine yönelttiği "Ayasofya'da ilk namaz ne zaman kılınacak?" sorusuna yanıt verdi. Şentop, hazırlıkların kısa zamanda biteceğini ve en geç gelecek cuma gününe kadar bu konuda bir adım atılacağını söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Danıştay 10. Dairesi'nin, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etmesinin ardından açıklama yaptı.

Gazetecilerin "Ayasofya'da ilk namaz ne zaman kılınacak?" şeklindeki sorusuna Şentop, "En kısa zamanda. Diğer hazırlıklar kısa zamanda biter, muhtemelen önümüzdeki hafta içerisinde en geç cuma gününe kadar bu konuda bir adım atılır. Hep beraber, siz de gelirsiniz, orada namaz kılınır" yanıtını verdi.

Şentop şunları kaydetti:

"Camiyi müzeye çevrilen karar iptal edildiği için cami vasfına dönmüş oldu. Bu kararla birlikte Ayasofya aslında ibadete açılmış oldu. Cumhurbaşkanımızın kararnamesi ile kararın uygulanma usulüne dair bir idari işlem. Ayasofya'nın cami olarak yönetimi de Diyanet İşleri Başkanlığı'na verilmiş oluyor.
Bizim gibi birçok kuşağın hayallerinde cami olarak açılması yer almıştı. 'Zincirler kırılsın, Ayasofya açılsın' bizim gençliğimizin, bizden önceki kuşağın gençliğinin en önemli sloganlarından biriydi."

Devamını Oku
Şentop, 'Ayasofya'da ilk namaz ne zaman kılınacak?' sorusunu yanıtladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayasofya'yı ibadete açan kararnameyi imzaladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayasofya'yı ibadete açan kararnameyi imzaladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayasofya'yı ibadete açan kararnameyi imzaladı

Avukat Karaman: 30 gün içinde kararın uygulanması gerekiyor

Sürekli Vakıflar Tarihi Eserlere ve Çevreye Hizmet Derneği Avukatı Selami Karaman, “Kariye Cami karanını emsal sunmuştuk. Daire de bunu emsal kabul etti. 30 günlük süre içinde kararın uygulanması gerekiyor" dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan millete seslenecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün saat 20.53'te Millete Sesleniş konuşması gerçekleştirecek.

Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etti.

 

Danıştay'ın bu kararıyla Ayasofya'da ibadetin yolu açılmış oldu.

 

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, tarihi Ayasofya kararı sonrası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün saat 20.53'te millete sesleniş konuşması yapacağını duyurdu.

Devamını Oku
Cumhurbaşkanı Erdoğan millete seslenecek

26 hakim ve savcı görevden uzaklaştırıldı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 2. Dairesi, FETÖ ile irtibatı nedeniyle 26 hakim ve savcıyı meslekten uzaklaştırdı.

HSK Genel Kurulun'ca yapılan değerlendirimeler sonucunda, çözümlenen ByLock içerikleri, savcılık soruşturmalarında elde edilen sonuçlar, mahrem imamlara ait operasyonel hatlarla iletişim, ankesörlü örgütsel ardışık arama, HSK müfettişlerinin tespitleri ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlananların anlatımları dikkate alınarak 26 hakim ve savcının FETÖ ile irtibatı, iltisakı ve münasebeti bulunduğu kanısına varıldı.

HSK 2. Dairesi'nde, FETÖ ile irtibatı, iltisakı ve münasebeti belirlenen hakim ve savcıların durumu görüşüldü.

İncelemenin ardından 26 hakim ve savcının, FETÖ ile irtibat, iltisak ve münasebet nedeniyle Hakimler ve Savcılar Kanunu'nun 77. maddesi gereğince görevden uzaklaştırılmalarına karar verildi.
Kanunun 77. maddesi, "Hakkında soruşturma yapılan hakim ve savcının göreve devamının, soruşturmanın selametine yahut yargı erkinin nüfuz ve itibarına zarar vereceğine kanaat getirilirse, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca geçici bir tedbir olarak görevden uzaklaştırılmasına karar verilebilir" hükmünü içeriyor.

Hakim ve savcıların, haklarındaki müfettiş raporu tamamlandıktan sonra meslekten ihraç edilip edilmeyeceklerine karar verilecek.

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından yaşanan süreçte HSK tarafından haklarında örgüt üyeliğinden işlem yapılan yaklaşık 4 bin hakim ve savcı meslekten ihraç edilmişti.

Devamını Oku
26 hakim ve savcı görevden uzaklaştırıldı

Danıştay'dan tarihi Ayasofya kararı

Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etti.

Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararının iptali istemiyle açılan davaya ilişkin kararını açıkladı. Danıştay, söz konusu Bakanlar Kurulu kararını iptal etti.

Danıştay'dan tarihi Ayasofya kararı