Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Sırbistan, İsviçre'ye 2-1 yenildi

Rusya'nın evsahipliğindeki 2018 FIFA Dünya Kupası'nın E grubunda Sırbistan ile İsviçre, Kaliningrad Stadyumu'nda kozlarını paylaştı. Karşılaşma, İsviçre'nin 2-1 üstünlüğü ile sona erdi.

Kaliningrad Stadı'nda oynanan mücadele 2-1 İsviçre'nin galibiyetiyle sona erdi. Sırbistan 5'inci dakikada Mitrovic ile 1-0 öne geçti.

İsviçre bu gole 52'nci dakikada Xhaka ile karşılık verdi. 1-1

İkinci yarıda etkili oyununu sürdüren İsviçre 3 puana 90'ıncı dakikada ulaştı. İsviçre'yi öne geçiren golü Shaqiri attı.

Bu sonuçla İsviçre puanını 4'e çıkardı. Sırbistan 3 puanda kaldı. Grupta Brezilya'nın da 4 puanı bulunuyor.

İki maçta da puanla tanışamayan grubun diğer ekibi Kosta Rika Dünya Kupasına veda etti.

Devamını Oku
Tansu Tomak

Güneş enerjili spor araba test edildi -video-

Rusya'da ilk güneş enerjili spor araba test edildi.

Nijerya, İzlanda'yı Musa'nın 2 gülüyle yendi

Rusya'nın evsahipliğindeki 2018 FIFA Dünya Kupası'nın D Grubu'nda Hırvatistan karşısında hezimete uğrayan Arjantin'in akıbetini yakından ilgilendiren bir maç oynandı. Volgograd'daki maçta Nijerya, İzlanda'yı Galatasaray'ın ilgilendiği Ahmed Musa'nın attığı iki golle geçti.

Tansu Tomak

Melania Trump göçmen çocukları 'umursamıyorum' yazılı kıyafetiyle ziyaret etti -video-

Göçmen çocukları sırtında "hiç umrumda değil" yazılı bir ceketle ziyarete giden Melania Trump tepki topladı.

Nijeryalı papaz 2 bin dolara Dünya Kupası vaadediyor

Nijerya'da bir papaz, müritlerinden, futbolcuların Dünya Kupası'nı kazanmalarına yardımcı olacak bir 'dua savaşçısı bölüğü' göndermek için 2.000 dolardan fazla para ödemeye çağırdı.

Kendisini peygamber ilan eden Tommy Yisa Aika isimli Nijeryalı bir din adamı, hafta başında yaptığı açıklamada, Nijerya milli takımının Hırvatistan maçını 'tanrının cezalandırması sonucunda' kaybettiğini iddia etti. Aika'ya göre tanrı Nijerya milli takımını 'beyaz bir antrenör' olan Gernot Rohr'la çalıştığı için cezalandırdı.

Ancak Aika, kendisine 750 bin naira (2.92 dolar) para verildiği takdirde Nijerya milli takımının durumu kurtararak Dünya Kupası'nı kazanan ilk Afrikalı takım olabileceğini öne sürdü.

Bir televizyon kanalına verdiği röportajda "İhtiyacım olan şey 750 bin naira. Bu parayla dini materyaller alacağım ve aynı zamanda dua savaşçılarıma ücret ödeyeceğim" ifadelerini kullanan papaz, parayı da bozukluk şeklinde istedi.

Aika, savaşçı grubunun harekete geçmek üzere hazırda beklediğini iddia etti ve "Böylece, Nijerya için turnuva boyunca yok edilen ilahi iyilik geri kazanılabilir" ifadelerini kullandı.

Devamını Oku
Tansu Tomak

Şehit Teğmen Caner GÖNYELİ - 2018 Arama Kurtarma Tatbikatı -video-

TSK, 18-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirdiği Şehit Teğmen Caner GÖNYELİ-2018 Arama Kurtarma Tatbikatı'ndan çok özel görüntüleri paylaştı.

Hong Kong'un pek bilinmeyen güzellikleri -video-

Dünyadaki en yüksek nüfus yoğunluğuna sahip yerlerden biri olmasına rağmen, Hong Kong'daki aktif sosyal hayat ve kültürel aktiviteler burayı yaşanması en cazip yerlerden biri haline getiriyor. Spotlight programı bu bölümünde dünyanın finans merkezinin bilinmeyen yüzü ve saklı güzelliklerini ortaya çıkarıyor.

Eski bir polis merkezini nasıl bir kültür ve sanat bölgesi haline getirebilirsiniz? Hong Kong bohem sanat merkezleriyle bunu başardı. Ve bu, insanların enerjik ve kozmopolitan bir yerde iş/yaşam dengesi arayışının sadece bir örneği.

Öncelikle birçok insanın Hong Kong'la bağdaştıramadığı, ancak iş ve yaşam dengesinin önemli bir parçası olan doğaya ve açık hava aktivitelerine göz atıyoruz. Merkezin dışında kalan koy ve sahillerde bu tarz yerler karşımıza çıkıyor. On yıldır Hong Kong'da yaşayan Hollandalı Elberti ve Tom çiftine katılıyoruz. İki çocuk annesi Elberti, sunulan sosyal aktivitelerin ailesine olumlu etkilerini anlatıyor ve "Sabah erkenden işe gidiyorum, uzun saatler boyunca çalışıyorum, çocuklarla vakit geçirmek için fırsat arıyorum. Bu yüzden hafta sonları çocuklarla buraya gelebilmek Hong Kong'u yaşamaya değer kılıyor." diye ekliyor.

İş imkanları, alışveriş ve gece hayatıyla ünlü Hong Kong'un sosyal yaşam ve kültürel olanakları sizi şaşırtmış olabilir. Hong Kong hakkında daha fazla araştırma yapma merakınızı artırdığımızı umuyoruz. Euronews

Devamını Oku

1971 yılında İstanbul -video-

#BBC Arşivlerinde Türkiye programında bu hafta, #1971 yılında Orient Express'le (Doğu Ekspresi) ilgili hazırlanan belgeselin #İstanbul ile ilgili bölümünü yayımlandı.

Görüntüler, ağırlıklı olarak Halkalı-Sirkeci banliyö tren hattındaki kayıtlardan oluşuyor.

İngiliz ünlü mimarlık eleştirmeni Ian Nairn, 1960'lı ve 1970'li yıllarda BBC için birçok TV programı hazırladı.

Nairn, bir programında Orient Express'i el aldı. Nairn programda Orient Express'in izini takip ediyor ve yolculuğu İstanbul'da sına eriyordu.

Devamını Oku

Dünyanın en büyük inşaat gemisi İstanbul Boğazı'ndan böyle geçti

Malta bandıralı Dünyanın en büyük inşaat gemisi İstanbul Boğazı'ndan 6 saatte geçti

Dünyanın ilk uçan robotu CIMON -video-

Dünyanın ilk uçan robotu CIMON astronotlara yardım edecek #video