Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Meteorolojiden bazı illere sağanak uyarısı

Kars, Ardahan, Ağrı çevreleri, Van'ın doğusu, Edirne ve Çanakkale ile Balıkesir'in batı kıyı ilçelerinde yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, ülkenin doğusu ile kuzeybatı kesimlerinde havanın parçalı ve yer yer çok bulutlu olması bekleniyor.

 

Yarın Kars, Ardahan, Ağrı çevreleri ile Van'ın doğusunda, akşam saatlerinde de Edirne ve Çanakkale ile Balıkesir'in batı kıyı ilçelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörüyor.

 

Havanın diğer yerlerde az bulutlu ve açık olacağı tahmin edilirken, denizlerde fırtına beklenmiyor.

Devamını Oku
Meteorolojiden bazı illere sağanak uyarısı

THY, Tel Aviv seferlerini güvenlik sebebiyle iptal etti

İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırılar devam ederken, Türk Hava Yolları (THY) güvenlik sorunu nedeniyle Tel Aviv'e bugün yapacağı tarifeli seferini iptal etti.
İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırılar nedeniyle birçok havayolu şirketi güvenlik nedeniyle seferlerini gerçekleştirmiyor.

THY'nin İstanbul Havalimanı'ndan sabah saatlerinde gerçekleşmesi planlanan Tel Aviv seferi güvenlik nedeniyle iptal edildi.

İptallerin cumartesi ve pazar günü yapılması planlanan seferlerde de yaşanılacağı öğrenildi.

Devamını Oku
THY, Tel Aviv seferlerini güvenlik sebebiyle iptal etti

Türkiye'den uluslararası topluma Gazze çağrısı

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Gazze'deki saldırılarına tepki göstererek, sivil can kayıplarının daha da artmasına sebebiyet verecek bu saldırıların derhal durdurulması için uluslararası toplumu süratle harekete geçmeye davet etti.

İsrail Ordusu'nun Gazze Şeridi'ne yönelik başlattığı kara ve hava operasyonuna Dışişleri Bakanlığından tepki geldi. 

 

Bakanlıktan yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze'ye yönelik hava saldırılarında sivil can kayıplarının hızla arttığı, BM Filistin Mültecilerine Yardım ve Bayındırlık Ajansı‘na (UNRWA) bağlı okulların zarar gördüğü ve bölgede görev yapan Anadolu Ajansı kameramanı ile foto muhabirinin yaralandığı hatırlatıldı.

 

Bu durumun İsrail’in orantısız ve ayrım gözetmeyen saldırılarını açıkça ortaya koyduğu belirtildi.

 

Açıklamada, "İsrail'in bu kere Gazze’ye yönelik tank ve topçu atışlarına başladığı endişeyle öğrenilmiştir." denildi. 

 

Açıklamada ayrıca uluslararası topluma da çağrı yapıldı:

 

"Sivil can kayıplarının daha da artmasına sebebiyet verecek bu saldırıların derhal durdurulması için uluslararası toplumu süratle harekete geçmeye davet ediyoruz. İsrail’in saldırılarında hayatını kaybeden Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa, Anadolu Ajansı çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Türkiye, bu haklı davasında Filistin halkının yanında güçlü şekilde yer almayı sürdürecektir."

Devamını Oku
Türkiye'den uluslararası topluma Gazze çağrısı

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, eski bayramları anlattı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, çocukluğunun bayramlarını anlatarak, “19 Mayıs’ta mutlaka şiir okurdum. Bayramlarda ise 20 kuzenimle bir araya gelirdik, en çok harçlığı ben toplardım” ifadelerini kullandı.

Ramazan Bayramı ve 19 Mayıs öncesinde, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, çocukluğunu ve gençliğini anlattı.

Bakan Kasapoğlu, üniversite yıllarına ilişkin "Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi işletme bölümünden mezunum. Çok sosyal bir öğrenciydim. Üniversite döneminde girişimcilik kulübünü kurdum. ‘Türkiye’de ilk girişimcilik kulübünü ben kurdum’ diye düşünüyorum. Yoktu o zamanlar. Girişimcilik, teşebbüs kavramı yeni yeni doğuyor. Başarılı iş insanlarını, sanatçı ve gazetecileri okulumuza çağırırdım. 1998 yılında İstanbul Belediye Başkanlığı döneminde Sayın Cumhurbaşkanımızı üniversitemize davet etmiştik" diye konuştu.

'Şimdi de eşime şiir yazıyorum'
Hürriyet'ten Gizem Karakış'a konuşan Kasapoğlu, yerinde duramayan, çok aktif ve sosyal bir genç olduğını belirterek, şunları söyledi:

"Her 19 Mayıs’ta mutlaka şiir okurdum. O günleri özlüyorum. Arkadaşlarımızla birlikte günler öncesinden hazırlıklar başlardı. Şimdi de eşime şiir yazıyorum. Bu yıl da pandemi önlemleri kapsamında etkinliklerimiz olacak. Gençler bu heyecanı yaşayacak.”
Siyasetle yolunun nasıl kesiştiğini de anlatan bakan, "Siyaset her zaman ilgi ve çalışma alanımda vardı. 1994 seçiminde İstanbul’da aktif görev aldım. Cumhurbaşkanımızın ilk belediye başkanı seçildiği seçimde, sandık görevlisiydim. Üniversite yıllarımın ardından siyasetin içinde birçok görevde bulundum" dedi.

'Dedemle İstanbul’u karış karış gezerdik'
"Bayram demek benim için 'babannemlerde olmak' demekti" diyen Kasapoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Kahvaltıyı babaannemlerde yapardık, tüm aile toplanırdı. Sonrasında misafirler gelirdi. Bayramlar daha kalabalık geçerdi. En çok harçlığı ben alırdım. Biz 5 kardeşiz. Dedemin 20’ye yakın torunu vardı. En çok beni seviyordu. Babaannem, dantelli mendillerde harçlıklar hazırlardı. Mendillerdeki işlemeler hala gözümün önünde. O zamanlar çatapat tabancası vardı. Harçlıklarımızla onu alır, bütün gün oynardık.
Dedemin hayatımdaki yeri çok farklıdır. İsmimi dedemden aldım. Elimden tutardı, İstanbul’u karış karış gezerdik. Bir gün dedemle Beyazıt’a gidiyoruz. 5-6 yaşındayım. Vefa Bozacısı’nın o tarafta bir turist bizi gördü. O kadar çok beğendi ki, durdurdu ve fotoğrafımızı çekti. Babaannem ile de ayrı bir diyaloğumuz vardı. Özellikle üniversite yıllarımda onlarda kalırdım, çalışma odam vardı. Bugün aile yapıları değişiyor, o nedenle maalesef çocuklarımıza eski günleri, kültürü aşılamak her geçen gün zorlaşıyor."
'Yaz spor okullarını açamama gibi bir düşüncemiz olmadı'
Kasapoğlu, 17 Mayıs’ta Kabine Toplantısı’nda tam kapanma sonrası normalleşme adımlarını şöyle anlattı:

"Geçtiğimiz yıl ülkemizin Kovid-19 ile mücadelesinde elde ettiği başarı sonucu normalleşme süreci 1 Haziran’da başlamış ve yeni normalleşme süreciyle beraber, gençlik merkezleri ve gençlik kampları ile bakanlığımıza bağlı spor tesislerini, Sağlık Bakanlığı'mız ve Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda gereken önlemleri de alarak açmıştık. Dolayısıyla 17 Mayıs sonrası da hükümetimizin alacağı kararlar doğrultusunda spor tesislerinin açılması gündeme gelebilir. Tesislerimizde tüm tedbirler alınmış, tüm organizasyonlarımız planlanmış, tüm hazırlıklar tamamlanmış şekilde bekliyoruz. Yaz spor okullarını açamama gibi bir düşüncemiz olmadı.
Avrupa’nın açılma sürecine girdiği bir dönemde bizim geride kalmamamız için vaka sayılarını 5 binin altına indirmemiz gerekiyor. Kovid-19 tedavisi gördüm. Zor bir süreçti diyebilirim. İnsan başına gelmeyince anlamıyor denir ya… Gerçekten öyle. Allah’ın izniyle atlattık. Uzmanlar bu hastalığa karşı bağışıklık sisteminin güçlü olması gerektiğini dile getiriyor. Güçlü bir bağışıklık için spor şart. Herkesi en azından evlerinde spor yapmaya davet ediyorum. Avrupa Şampiyonası’nda milli takımımızı yalnız bırakmayacağız, maçlarında onların yanında olacağız. Sporcularımıza inanıyorum. Zira son süreçteki performansları bizi hayli gururlandırdı, mutlu etti."
'Milli takımımızı yalnız bırakmayacağız'
Bakan Kasapoğlu, Avrupa Şampiyonası’yla ilgili "Milli takımımızı yalnız bırakmayacağız, maçlarında onların yanında olacağız. Sporcularımıza inanıyorum. Zira son süreçteki performansları bizi hayli gururlandırdı, mutlu etti" dedi.

Devamını Oku
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, eski bayramları anlattı

Ömer Çelik: Netanyahu hükümeti bir suç makinesidir

AK Parti Sözcüsü Çelik, Netanyahu hükümetinin bir suç makinesi olduğunu belirterek, "Gazze’ye yapılan saldırılar açık ve net şekilde Filistinlileri topyekun yok etme ve katletme saldırılarıdır." dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter'dan yaptığı açıklamada, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

 

Netanyahu hükümetinin bir suç makinesi olduğunu ifade eden Çelik, "Uluslararası hukuka göre işlemediği suç kalmamıştır. Adına hükümet denilen bu yapı suç ve katliam makinesi olarak hareket ediyor. Gazze’ye yaptığı saldırılarla tarihte farklı coğrafyalarda utanılacak ne kadar suç varsa hepsini işlemeye devam ediyor. Gazze’ye yapılan saldırılar açık ve net şekilde Filistinlileri topyekun yok etme ve katletme saldırılarıdır." dedi.

 

"Bundan sessiz kalan ve destekleyen herkes sorumludur"

 

Çelik, "Dünyanın bu saldırganlığı durdurmaması, suç ve cinayet makinesi haline gelmiş Netanyahu hükümetinin seri katliamlara başlamasına yol açtı... Bundan sessiz kalan ve destekleyen herkes sorumludur." ifadelerini kullandı.

 

"Cumhurbaşkanımızın tüm dünyayı harekete geçirme gayretleri günlerdir sürüyor"

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tüm dünyayı harekete geçirme gayretlerini günlerdir sürdüğünü hatırlatan Çelik, "Cumhurbaşkanımız dışında dünyayı harekete geçirmeye çalışan kimse gözükmüyor. Cumhurbaşkanımızın gayreti insanlık vicdanı ve adalet için Filistinli kardeşlerimizin yanında olan en güçlü iradedir." dedi.

Devamını Oku
Ömer Çelik: Netanyahu hükümeti bir suç makinesidir

Bakan Pakdemirli'den "Dünya Çiftçiler Günü" mesajı: Emeklerinize minnettarız

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Dünya Çiftçiler Günü" nedeniyle mesaj yayımladı. Pakdemirli, "Türkiye tarımını, Avrupa'da birinci sıraya yükselten sizlersiniz. Emeklerinize minnettarız" dedi.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sosyal medya hesabından, "Dünya Çiftçiler Günü" nedeniyle videolu mesaj yayımladı.

Bakan Pakdemirli, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Sizin ellerinizde yoğruldu bu bereketli topraklar. Sizinle hayat buldu tarlaya düşen her bir tohum. Durmadınız, çalıştınız. Emeklerinizi alın terinizle harmanladınız. Bu aziz milletin, köklü ve asil tarihinde, daima sizlerin izi oldu. Siz ektiniz, biz doyduk bu zor günlerde. Durmadınız, çalıştınız, emeklerinizi nasırlı ellerinizle harmanladınız. İyi ki varsınız. İyi ki bu topraklara can suyu oldunuz. Türkiye tarımını, Avrupa'da birinci sıraya yükselten sizlersiniz. Emeklerinize minnettarız. Bundan sonra da güçlü ve güzel yarınlarımız sizlerin eseri olacak. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nüzü tebrik ediyor, Ramazan Bayramı’nızı gönülden kutluyorum."

Devamını Oku
Bakan Pakdemirli'den "Dünya Çiftçiler Günü" mesajı: Emeklerinize minnettarız

2023 UEFA Şampiyonlar Ligi finali İstanbul'da oynanacak

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yılı olan 2023'te İstanbul, UEFA Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapacak.

UEFA'nın 2021 Şampiyonlar Ligi finalini Portekiz'in Porto kentine alma kararının ardından, Türkiye Futbol Federasyonu ile UEFA arasında yapılan görüşmelerde İstanbul'un 2023'te oynanacak Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapması kararına varıldığı bildirildi.

İbrahim Kalın: İsrail'in saldırıları yeni katliamların habercisidir

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsrail'in saldırılarıyla ilgili, "İsrail'in saldırıları yeni katliamların habercisidir. İsrail’in hukuk dışı ve işgalci tavrına karşı tüm dünyayı acilen sorumluluk almaya davet ediyoruz" dedi.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Büyükelçi İbrahim Kalın, Twitter hesabından İsrail'in Gazze'ye artırdığı saldırılarla ilgili açıklama yaptı.

Kalın, saldırıların yeni katliamların habercisi olduğunu belirterek şunları söyledi:

"İsrail’in hukuk dışı ve işgalci tavrına karşı tüm dünyayı acilen sorumluluk almaya davet ediyoruz. Türkiye Filistin halkının yanında olmaya devam edecektir."

Devamını Oku
İbrahim Kalın: İsrail'in saldırıları yeni katliamların habercisidir

İsrail'in saldırılarında şehit sayısı 119'a yükseldi

İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 10 Filistinlinin daha hayatını kaybetmesiyle şehit sayısı 119'a yükseldi.

Kılıçdaroğlu'ndan 'Aşılıyım' videosuna tepki: Kendi milletini aşağılayan bir bakanlığımız da oldu en sonunda

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Go Türkiye'nin sosyal medya hesaplarından paylaşılan ve daha sonra silinen videoya tepki gösterek, "Bayramı da milletimize zehir etmeyi başardınız. Kendi milletini aşağılayan bir bakanlığımız da oldu en sonunda" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait Türkiye'nin dijital mecralarda uluslararası tanıtımını yapan "Go Türkiye"nin sosyal medya hesaplarından paylaşılan videoya bir tepki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi.

Kılıçdaroğlu, sosyal meyda hesabından videoya tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

"Bayramı da milletimize zehir etmeyi başardınız. Kendi milletini aşağılayan bir bakanlığımız da oldu en sonunda! Turizm sektörünün bu gelirlere ihtiyacı var. Arada sırada liyakatlı birileriyle çalışsanız çok iyi olurdu."

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u da paylaşımına etiketledi.

Turizm Bakanlığı'nın Türkiye tanıtım hesabında turizm çalışanlarının 'aşılıyım' baskılı maske takacağına dair görüntüler içeren tanıtım yayınlandıktan sonra kaldırılmıştı.

Devamını Oku
Kılıçdaroğlu'ndan 'Aşılıyım' videosuna tepki: Kendi milletini aşağılayan bir bakanlığımız da oldu en sonunda