Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

112'yi arayıp yardım istedi, gelen sağlık ekibine saldırdı

Afyonkarahisar'da 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayıp, ateş, öksürük ve nefes darlığı şikayeti olduğunu söyleyerek yardım isteyen bir kişi, 2 dakika sonra gelen ve kendisini hastaneye götürmek isteyen sağlık ekibine saldırdı.

ABD'de koronavirüs kaynaklı ölen kişi sayısı Çin'i geçti

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı ölen kişi sayısı 3 bin 400'ü bulan ABD, salgının çıkış noktası olan ve 3 bin 300 civarında ölüm açıklanan Çin'i geride bıraktı.

ABD'de koronavirüs kaynaklı ölen kişi sayısı Çin'i geçti

Bazı umrecilerin karantinaları sona erdi

Konya'da yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında umre dönüşü yurtlara yerleştirilen bazı kişiler tahliye edildi. Karantinada 17 gün geçiren umrecilerin izolasyona evde devam edecekleri bildirildi.

Konya'da umre dönüşü yeni tip koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında 15 Mart'ta karantinaya alınan 2 bin 180 kişiden bazılarının tahliye işlemi tamamlandı.

 

Tahir Büyükkörükçü ve Kutalmışoğlu Süleyman Şah erkek öğrenci yurtlarında karantinada olan ve sağlık durumlarında herhangi bir olumsuzluk bulunmayan vatandaşlar, kontrollerinin ve çıkış işlemlerinin ardından evlerine gönderilmeye başlandı.

 

Karantinada 17 gün geçiren umreciler, otobüslerle memleketlerine götürülecek. Tahliye edilen kişilerin, evlerinde de 14 gün karantinada kalacağı bildirildi.

 

Öte yandan diğer umrecilerden bir kısımının sağlık durumlarının, kaldırıldıkları hastanede takip edildiği öğrenildi.

Devamını Oku
Bazı umrecilerin karantinaları sona erdi

Bakan Soylu'dan vatandaşlara 'Evde kalın' çağrısı

İçişleri Bakanı Soylu, sosyal medya hesabından yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında tüm vatandaşlara 'Evde kalın' çağrısı yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından "VirüsüEvdeYokEt" etiketiyle paylaşımda bulundu.

 

Tarih defalarca gösterdi ki biz, Millet olarak birlik olduğumuzda bu topraklarda hiç bir zorluk uzun süre hayat şansı bulamamıştır.

 

Virüsü yok edip güzel yarınları sevdiklerimizle birlikte hep beraber yaşayabilmek için mümkün olduğunca EVDE KALMAYI sürdürelim#VirüsüEvdeYokEt

 

— Süleyman Soylu (@suleymansoylu) March 31, 2020

Bakan Soylu, paylaşımında, şunları kaydetti:

 

"Tarih defalarca gösterdi ki biz millet olarak birlik olduğumuzda bu topraklarda hiçbir zorluk uzun süre hayat şansı bulamamıştır. Virüsü yok edip güzel yarınları sevdiklerimizle birlikte hep beraber yaşayabilmek için mümkün olduğunca evde kalmayı sürdürelim."

Devamını Oku
Bakan Soylu'dan vatandaşlara 'Evde kalın' çağrısı

Karantina yurtlarından tahliyeler sürüyor

Çeşitli Avrupa ülkelerinden tahliye edilerek İstanbul'da yurtlara yerleştirilenlerin 14 günlük karantina süreci tamamlandı. Testleri negatif çıkanların tahliyesi sürüyor.

Avrupa'nın 9 ülkesinden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle İstanbul'a gelerek Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun 3 yurdunda 14 gün karantina süresini geçiren vatandaşlardan sağlıklı olanların tahliyesi devam ediyor.

Bu kapsamda Beşyol'daki KYK Yurdu'nda kalan 107 kişi de 14 günlük sürelerinin tamamlanmasının ardından yurttan ayrıldı.

Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı yurtta, sağlık görevlilerince son kez kontrolden geçirilen vatandaşlardan sağlıklı olanlar evlerine döndü.

Yurttan ayrılanlardan bazıları kendilerini karşılamaya gelen yakınlarıyla giderken bazıları da kendileri için tahsis edilen araçlara bindi.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun aldığı karar doğrultusunda, Kovid-19 salgını nedeniyle Almanya, Fransa, İspanya, Avusturya, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç ve Danimarka'dan çıkışlı uçuşların durdurulması üzerine bu ülkelerde geçici şekilde iş, akraba ziyareti ve öğrenci olarak bulunan 1.955 Türk vatandaşı, konulan özel seferlerle 17 Mart'ta İstanbul'a getirilmişti.

Devamını Oku
Karantina yurtlarından tahliyeler sürüyor

Fransa'da ölü sayısı 3 bin 500'ü aştı

Fransa'da COVID-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 499 artarak 3 bin 523'e yükseldi.

TOFAŞ Bursa fabrikasında üretime ara verildi

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası AŞ (TOFAŞ), iki hafta süreyle Bursa fabrikasında üretim faaliyetlerine ara verilmesini kararlaştırdı.

TOFAŞ'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderdiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

 

"Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) etkilerini azaltmaya yönelik alınan önlemler çerçevesinde, yurt dışından gerçekleşen tedarik ve teslimat süreçlerindeki aksamalar değerlendirilerek, 3 Nisan 2020 akşamı mesai bitiminden itibaren iki hafta süreyle ve 20 Nisan 2020 tarihine kadar Bursa fabrikamızda üretim faaliyetlerine ara verilmesi kararlaştırılmıştır."

Devamını Oku
TOFAŞ Bursa fabrikasında üretime ara verildi

Koronavirüs vaka sayısı 13.531, kayıp sayısı 214 oldu

Sağlık Bakanlığı, koronovirüs son 24 saat verilerini açıkladı

Toplam Vaka sayısı: 13.531

Toplam kayıp sayısı: 214

Toplam test sayısı: 92.403

Bugünkü vefat sayısı: 46

Bakan Koca: TEST sayımız düne oranla %25,2 arttı. TEST MERKEZİ sayımız 75’e ulaştı. Pozitif vakaların tespitinde daha hızlı ve avantajlıyız. Sosyal izolasyondan taviz vermeyelim. Temas=Risk. Lütfen unutmayalım.

Koronavirüs vaka sayısı 13.531, kayıp sayısı 214 oldu

ABD'de 5 Türk koronavirüsten hayatını kaybetti

ABD'nin New Jersey eyaletinde bir Türk vatandaşı daha koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Böylece ABD'de COVID-19 nedeniyle hayatını kaybeden Türklerin sayısı 5'e yükseldi.

New Jersey'in Paterson şehrinde ikamet eden 69 yaşındaki N.K'nın tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.

 

1970'lerden beri ABD'de yaşayan ve tır şoförlüğü yapan N.K'nin cenazesinin New Jersey'de toprağa verileceği kaydedildi.

 

N.K'nin hayatını kaybetmesiyle ABD'de Kovid-19 salgınından ölen Türklerin sayısı 5'e yükseldi.

 

Geçen hafta Pennsylvania eyaletinde 1, New Jersey'de de 3 Türk vatandaşı hayatını kaybetmişti.

Devamını Oku
ABD'de 5 Türk koronavirüsten hayatını kaybetti

TBMM doktorunun Kovid-19 testi pozitif çıktı

TBMM Başkanlığı, koronavirüs şüphesiyle hastanede bulunan Meclis Hastanesi doktoruna yapılan ikinci koronavirüs testinin pozitif olduğunu duyurdu.

TBMM Başkanlığı, koronavirüs şüphesiyle hastanede bulunan Meclis Hastanesi doktoruna ilişkin açıklama yayımladı.

Açıklamada "Koronavirüs şüphesiyle hastanede bulunan Meclis Hastanesi doktoruna yapılan ikinci testte Kovid-19 pozitif çıkmıştır" ifadeleri kullanıdı.

Doktorla son 14 gün içinde temas eden şahıslarla ilgili Sağlık Bakanlığı'nın önerdiği şekilde gerekli prosedürlerin uygulandığı belirtildi.

Karantinaya alınmıştı
Meclis Devlet Hastanesi'nde görevli doktora, ateş ve boğaz ağrısı belirtilerinin görülmesi üzerine koronavirüs testi yapılmış, ilk test sonucu negatif çıkmıştı. Tedbir amaçlı hastanede gözlem altında tutuluyordu.

TBMM Başkanlığı'ndan yapılan bilgilendirmede şu ifadeler yer kullanılmıştı:

"Meclis Hastanesi'nde görevli bir doktorda ateş ve boğaz ağrısı belirtilerinin görülmesi üzerine Ankara Şehir Hastanesi'nde test yaptırılmış ve test sonucu negatif çıkmıştır. Kendisi tedbir amaçlı olarak hastanede tutulmaya devam edilmektedir. Ancak son 14 günde muayene ettiği kişiler telefonla aranarak, bilgilendirilmiş ve tedbir amaçlı olarak kendilerini izole etmeleri istenmiştir."

Devamını Oku
TBMM doktorunun Kovid-19 testi pozitif çıktı