30 Milyon Kullanıcıyı Aşan Threads'a Twitter Tehdidi

30 Milyon Kullanıcıyı Aşan Threads'a Twitter Tehdidi

Semafor haber sitesi, Twitter'ın avukatı Alex Spiro'nun Meta CEO'su Mark Zuckerberg'e gönderdiği mektubu paylaştı. Mektupta, Meta'nın Twitter'ın ticari sırlarını ve diğer fikri mülkiyetini kasıtlı, sistemli ve yasa dışı bir şekilde kötüye kullandığına dair ciddi endişelerin olduğu belirtiliyor.

META'nın Eski Twitter Çalışanlarını "Taklit" Threads Uygulamasını Geliştirmeleri İçin Görevlendirdiği İddiası

Spiro, mektubunda Meta'nın Twitter eski çalışanlarını işe aldığına dikkat çekerek şirketin kasıtlı bir şekilde kısa bir süre içerisinde "taklit" Threads uygulamasını geliştirmek için görevlendirdiğini iddia etti. Twitter'ın avukatı Alex Spiro, "Twitter, fikri mülkiyet haklarını sıkı bir şekilde uygulama niyetinde ve Meta'nın Twitter'ın her ticari sırrını veya son derecede gizli bilgilerini kullanmayı durdurması için acil adımlar atmasını talep ediyor." ifadelerini kullandı. Spiro, sosyal medya şirketinin fikri mülkiyetinin Meta tarafından daha fazla kullanılmasını önlemek için ilave bildirimlerde bulunmadan hem hukuki yollara hem de ihtiyati tedbirlere başvurma hakkını saklı tuttuğunu belirtti.

Therads 30 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Meta'nın CEO’su Mark Zuckerberg, Threads hesabından yaptığı paylaşımla, dün sabah itibarıyla Threads'e kaydolan kullanıcı sayısının 30 milyonu bulduğunu açıkladı. Mark Zuckerberg, Threads platformuna ilişkin "Bu özel bir başlangıç gibi görünüyor, ancak uygulamayı geliştirmek için yapacak çok işimiz var." dedi. Popüler sosyal medya platformları Instagram, WhatsApp ve Facebook’un sahibi olan Meta, dün Twitter'a rakip olacak platformu Threads'i kullanıma açtı. Daha önce de Snapchat ve TikTok'un özelliklerini Instagram'a entegre ederek "Hikayeler" ve "Reels" adı altında sunan Zuckerberg, kopyalama konusunda eleştirilere maruz kalmıştı.

Haber Editörü