3500 Dolarlık Apple Vision Pro Gözlükle Kullanılmaya Uygun Değil

3500 Dolarlık Apple Vision Pro Gözlükle Kullanılmaya Uygun Değil

Apple ilk karma gerçeklik gözlüğünü tanıttı. Vision Pro olarak tanıtılan cihaz devrim niteliğinde. Aynı zamanda 3.499 dolara satışa sunulması nedeniyle de minik bir servete mal oluyor. 2024 yılının başlarında öncelikli olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunulacağı belirtiliyor.

Günlük olarak gözlük kullanmayı isteyen kişiler için bir hayli pahalı olan bu gözlük, normal gözlüklerle uyumlu değil. Yüze oturma şekli ile birlikte gözlüklü kişiler kullanımda sorun yaşayabilir. Cupertinolu teknoloji devi sayesinde numaralı lens kullanan kişiler için zorluk yaşanmadan kullanım sağlanabilecek bir çözüm sunuldu.

Reçeteli Olarak Temin Ediliyor!

Gözlüğün, kişilerin görüşlerine göre özelleştirilebilir olduğu da belirtildi. Bu çözüm içim Zeiss ile iş birliği yapılacağı da Apple tarafından duyuruldu. Manyetik bir sistem ile birlikte Vision Pro’nun lensleri düzenlenecek. Bununla birlikte gözlük kullanan kişiler bu gözlükleri yalnızca reçete ile satın alabilecekler. Optiklerin ek olarak satılacağı da belirtilenler arasında yer alıyor. Yani Vision Pro almak isteyenler lensler için ekstra maliyetle karşı karşıya kalacaklar. Bu da gözlüğü kullanmak isteyenleri mutsuz edecek bir sonucu doğuruyor. Tam olarak lenslerin fiyatları belli olmasa da yüzlerce dolara mal olacağı belirtiliyor..

Haber Editörü