Apple Sonrası Samsung'dan Devasa Zam Geldi

Apple Sonrası Samsung'dan Devasa Zam Geldi

Apple’ın iPhone ürünlerinde yaptığı devasa zam sonrasında Samsung da yeni zammını duyurdu. Galaxy S23 modelinde fiyat güncellemesine giden marka, en uygun fiyatlı modeli olan 128 GB’lik versiyonu 30 bin 999 TL’ye yükseltti.

Galaxy S23’ün bir üst modeli olan S23+ fiyatının 40 bin 999 TL olduğunu duyuran marka, en pahalı modelinin yeni fiyatını da açıkladı. Markanın üst segment telefonlarından biri olan Galaxy S23 Ultra, 51 bin 999 TL’lik fiyatıyla adeta cep yakacak.

Orta Segment’te Fiyatlar 5 Haneye Çıktı

Marka tarafından uygulanan fiyat artışları sadece üst segment cihazlarla sınırlı kalmadı. Orta segmentte yer alan Galaxy A54 16 bin TL ve Galaxy A73 18 bin TL’ye yükselti.

Zam Sebebi: Dolar Yükselişi

Fiyat güncellemesine giden Samsung tarafından yapılan değerlendirmelerde, zamların sebebinin dolar/TL kurundaki değişiklikler olduğu öne sürüldü. Apple’a kıyasla nispeten daha düşük fiyatlar sunan marka, yine de büyük bir zam uyguladı.

Zam Gelince Kampanya Başlatıldı

Zammın yanı sıra çeşitli kampanyalar da duyuran Samsung, öğrencilere indirim yapacağını kaydetti. Öğrenci belgelerini sisteme giren öğrencilerin indirimli fiyatlarla telefon alabilecekleri belirtildi. Ayrıca da S23 Ultra almak isteyenlere verilecek olan indirim kodu sayesinde 1 TB’lik model, 512 GB fiyatına alınabilecek.