Elon Tüm Tuşlara Bastı! Tweet Atarak Para Kazanma Devri Başlıyor!

Elon Tüm Tuşlara Bastı! Tweet Atarak Para Kazanma Devri Başlıyor!

Elon Musk'ın Eylül 2022'den beri sahibi olduğu Twitter, içerik üreticilerine gelir fırsatları sunmak konusunda uzun süredir çeşitli haberler yayımlıyordu. Bu fırsatlardan en büyük olanı ise Threads'in popüler hale gelmeye başladığı günlerde duyuruldu. Twitter, içerik üreticilerinin sadece Tweet atarak para kazanabilecekleri "Creator Ads Revenue Sharing" programını duyurdu. Bu program ile elde edilen ilk gelir miktarı oldukça çarpıcı!

Twitter'da Para Kazanmanın Yolu

İçerik üreticileri, paylaşımlarının altındaki yanıt bölümünde bu kazancı elde etmeye başlayacak. Bu alanda, verilen yanıtlar arasına yerleştirilen reklamlardan elde edilen gelirin bir kısmı, içerik üreticilerine de aktarılacak. Aslında işin mantığı oldukça basit, hiçbir karmaşıklık yok. Paylaş, etkileşim sağla, daha fazla kişiye reklam göster ve payını al.

Kimler Başvurabilir?

Twitter'ın sadece Tweet atarak para kazanmayı sağlayacak olan bu yeni programında seçici davranılmayacak. Programa katılmak için sağlanması gereken şartlar ise şöyle olacak:

  1. Twitter Blue veya onaylı kuruluşlara abone olmak
  2. Son 3 ayda gönderileri en az 5 milyon gösterime ulaşması
  3. Creator Ads Revenue Sharing için insan incelemesini geçmek

Yukarıdaki üç basit şartı karşılayan her içerik üretici, onay aldığı takdirde ödemeler için bir Stripe hesabı açmak ve "abonelikler politikası"na uymak zorunda.

Twitter'ın Tweet Atarak Para Kazanma Programına Nasıl Başvurulur?

Twitter program için başvurularını henüz herkese açmadı. Ancak yakın bir zamanda programı daha geniş kapsamlı hale getirmek için başvuru sayfasını yayınlayacağını duyurdu. Programın hangi ülkelerde geçerli olacağı hakkında henüz bulunmazken, ilk aşamada yalnızca ABD'de kullanıma sunulması bekleniyor.

Program ile Elde Edilen İlk Kazançlar Paylaşıldı

Twitter'da aktif olan bazı sayfalar ve kişiler, program ile elde ettikleri kazançları paylaşmaya başladı. Örneğin, tartışmalı sayfalardan EndWokeness 10.419 dolar, Doge Coin'in kurucusu BillyM2k 37.050 dolar ve YouTube'un en ünlü kişiliklerinden MrBeast, 25.801 dolar kazandığını açıkladı. Son olarak Twitter'ın sahibi Elon Musk, Tweet atarak kazandığı payını içerik üretici ödeme havuzuna verdiğini söyledi.