Galaxy S24 Serisi Beklenenden Bir Ay Erken Tanıtılacak

Galaxy S24 Serisi Beklenenden Bir Ay Erken Tanıtılacak
Samsung, merakla beklenen amiral gemisi serisi Galaxy S24'ü dünya genelindeki teknoloji tutkunlarıyla buluşturmak için hazırlanıyor. Normalde şubat ayında düzenlenen tanıtım etkinliği bu kez sürpriz bir şekilde 17 Ocak 2024 tarihinde gerçekleşecek.

The Elec'in haberine göre Galaxy S24 serisi özel bir etkinlikte tanıtılacak ve Samsung hayranları, yeni modellerle ilk kez 17 Ocak'ta tanışacaklar. Firma, bu tanıtım etkinliğini genellikle New York'ta düzenliyor olmasına rağmen bu kez Kaliforniya'yı tercih etti.

Samsung aynı zamanda Galaxy S24, Galaxy S24+ ve Galaxy S24 Ultra modellerini 18 Ocak'ta ön siparişe açacak. Ön sipariş veren kullanıcılar, cihazlarını 26 Ocak ile 30 Ocak tarihleri arasında teslim almaya başlayacaklar. Galaxy S24 serisinin raflardaki yerini alması ise 30 Ocak 2024'te gerçekleşecek.

s242.jpg

Fiyatlandırma konusunda henüz net bilgiler olmasa da Galaxy S23 serisine benzer bir fiyat politikası bekleniyor. Bu doğrultuda Galaxy S24'ün başlangıç fiyatının 900 dolar olması beklenirken Galaxy S24+ ve Galaxy S24 Ultra'nın sırasıyla 1.000 ve 1.200 dolar seviyelerinde fiyatlandırılması öngörülüyor.

Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan bilgiler Galaxy S24'ün Samsung'un ilk yapay zeka telefonu olacağını ve kendi geliştirdiği yapay zeka özelliklerini içereceğini gösteriyor. Ayrıca şirketin Bixby'yi Galaxy AI olarak yeniden adlandırabileceği ve telefon görüşmelerini anlık olarak çeviren özellik gibi yeniliklere imza atabileceği belirtiliyor.

Haber Editörü