Galaxy Watch 6 Tanıtımı Yapılmadan Sızdırıldı

Galaxy Watch 6 Tanıtımı Yapılmadan Sızdırıldı
Samsung, rekabetin yoğun olduğu akıllı saat pazarında yeni bir modelle karşımıza çıkmak için büyük bir çalışma içerisinde. Şirket, bu yaz tanıtacağı saatler için son düzenlemeleri tamamladı. İlginç bir şekilde, akıllı saat beklenmedik bir yerde ortaya çıktı.

Son Heung-min’in Bileğinde Galaxy Watch 6, Görüntülendi

Samsung, 26 Temmuz tarihinde gerçekleştireceği Unpacked etkinliğiyle birlikte bir dizi yeni ürününü tanıtacak. Bu tanıtımlar arasında en merakla beklenenlerden biri ise Galaxy Watch 6 akıllı saat modeli oldu. Cihazla ilgili daha önce birçok sızıntı ortaya çıkmıştı, ancak en son sızıntı oldukça dikkat çekici. Yeni akıllı saat modelini Samsung’un önceden belirli kişilere göndermesi sızıntıların artmasına neden oluyor. Son olarak, Galaxy Watch 6'nın ünlü futbolcu Son Heung-min'in bileğinde görüntülendiği ortaya çıktı. Tottenham formasıyla Premier Lig'de mücadele eden 31 yaşındaki yıldız, Londra'ya kamp için uçarken saati tanıtmış oldu. Çin kaynaklı bazı sızıntılar, ünlü oyuncunun "saati denemekte olan isimler" arasında yer aldığını ortaya koydu. Samsung, Galaxy Watch 6 olarak tanıtılan görüntüler sonrasında “Son, Samsung’un Galaxy marka elçisi olarak çalışacak” açıklamasını yaptı.

Galaxy Watch 6 Serisinde Hangi Özellikler Olacak?

Daha önceki bilgilere göre, Galaxy Watch 6 modeli 40 mm boyutunda olacak ve Watch 6 Classic modeli ise 43 mm boyutunda olacak. Her iki model de 300 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olacak. Diğer yandan, Watch 6'nın 45 mm ve Watch 6 Classic'in ise 47 mm boyutunda olacağı ve daha büyük bir 425 mAh bataryayla geleceği belirtiliyor. Yeni akıllı saatler, sevilen Kalp Ritim Bildirimi özelliğine sahip olacak ve gücünü Exynos W930 işlemcisinden alacak. Samsung, Watch 4 ve Watch 5 modellerinde Exynos W920 işlemci kullanmıştı. Bu, Galaxy Watch 5 serisi için önemli bir yükseltme anlamına geliyor. Galaxy Watch 6 Pro modelinde Samsung, safir kristal cam kullanacağını açıkladı. Sızdırılan bilgilere göre, standart modellerde ise Gorilla Glass 6'nın kullanılacağı belirtiliyor. Ayrıca, Pro modeli, 1.4 inçlik Super AMOLED ekranı ve titanyum gövdeyle piyasaya sürülecek.

Haber Editörü