Google'dan WhatsApp'la İlgili Herkesi İlgilendiren Kritik Açıklama

Google'dan WhatsApp'la İlgili Herkesi İlgilendiren Kritik Açıklama
Geçtiğimiz mayıs ayında bazı Android kullanıcıları, WhatsApp'ın çağrıda olmamaları  ve sesli mesaj atmadıkları halde mikrofonu aktif olarak kullandığını tespit etti. Bu durumun bir hata olup olmadığı ve WhatsApp'ın gizlice insanları dinleyip dinlemediği ise Google tarafından açıklığa kavuşturuldu.

Google'dan Net Yanıt: WhatsApp Gizlice Dinlemiyor

Uzun zamandır uygulamalar veya teknoloji üreticileriyle ilgili insanları gizlice dinlediği ve verilerini sattığı yönünde komplo teorileri dolaşıyor. Ancak Google, Android Developers Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla bu iddialara açıklık getirdi. Yapılan açıklamada, WhatsApp'ın telefon mikrofonunu gizlice kullanarak insanları dinlemediği ve ortaya çıkan durumun Android işletim sistemindeki bir hata nedeniyle yanlış raporlama yapıldığı belirtildi.

Sorunun Çözümü ve Özür

Google, WhatsApp'ın böyle bir dinleme faaliyetinde bulunmadığına dair açıklamasının ardından özür diledi ve sorunun basit bir güncelleme ile çözüleceğini bildirdi. Bu açıklama ile WhatsApp kullanıcıları, endişelenmeye gerek olmadığını ve uygulamayı silme düşüncelerinden rahatlıkla vazgeçebileceklerini öğrenmiş oldular.