Harvard Profesörü UFO'lara Ait Görünüşü Dünya'ya Benzeyen Bir Cisim Buldu!

Harvard Profesörü UFO'lara Ait Görünüşü Dünya'ya Benzeyen Bir Cisim Buldu!

Harvard Üniversitesi'ndeki astrofizik profesörü Avi Loeb, Papua Yeni Gine'ye düşmüş olan bir meteorda, uzaylı teknolojisine ait malzemeler bulduklarını iddia etti. ABD Uzay Komutanlığı ise küre şeklindeki bu cisimlerin başka bir Güneş sistemi tarafından geldiğini yüzde 99.999 oranında doğruladı. Söz konusu olayın ardından ise Loeb, daha önce de Oumuamua isimli bir cismin uzaylılara ait olduğunu öne sürdüğünü hatırlattı.

Uzaydan Düşen Meteorda Uzaylı Malzemeleri Bulundu

Avi Loeb, Papua Yeni Gine'ye düşen meteorun uzaylı teknolojisine ait malzemelerden olduğunu açıkladı. Bu açıklamasını desteklemek üzere de materyalleri alarak Harvard'a getirdi. ABD Uzay Komutanlığı ise meteorun Güneş sistemi kaynaklı olduğunu doğrulamanın yanı sıra düştüğü yerin yarıçapını da 10 km olarak bildirdi.

Araştırmalar Yapıldı, Meteorun Potansiyel Yolu Hesaplandı 

Konuyla ilgili çalışmalarına başlayan Loeb ve ekibi, düşen meteorun potansiyel olarak yolunu belirlemek adına gerekli hesaplamaları yaptı. Söz konusu hesaplamalarda birlikte ABD hükümetinin öngördüğü 10 km'lik menzilin tam içinden geçtiği bir yol çizildi. Yolun çizilmesinin ardından Loeb ve ekibi Silver Star isimli tekneyle bölgeye giderek meteorun öngörüldüğü yolu ve çevresini tarama işlemleri yaptı. Ayrıca araştırmacılar, mıknatıs dolu bir kızak kullanarak okyanus tabanını da taradı.

Çok Sayıda Küçük Küre Bulundu, Analiz Edildi 

Tüm bu araştırmalar sonucunda Loeb ve ekibi çok sayıda küçük küre buldu. Kürelerin neredeyse mükemmel birer yuvarlak oldukları ve metal bilyeyi anımsattıkları belirtildi. Mikroskop altında yapılan incelemelerde kürelerin farklı renklere sahip olduğu anlaşılırken, görüntüsünün de dünyanın minyatürü gibi olduğu kaydedildi. Yapılan bileşim analizlerinde boyutları 1 mm'den küçük olan bu kürelerin bir kısmının demir, silikon, magnezyum ve titanyum gibi elementlerden olduğu  belirtildi. Ayrıca toplam 50 adet küre bulunduğu da eklendi.

Küreler Uzay Taşlarından Daha Sert! 

Loeb tarafından verilen bilgilere göre NASA'nın katalogladığı diğer uzay taşlarına kıyasla bulunan kürelerin, daha sert bir malzemeye sahip oldukları belirtildi. Söz konusu cisimlerin Güneş sisteminin dışından geldiğini hesaplayan Loeb, aynı zamanda Güneş çevresindeki tüm yıldızların yüzde 95'inden daha hızlı hareket ettiklerini de ortaya koydu. Bu durum ise cisimlerin başka bir uygarlığa ait uzay aracında kullanıldığı ya da teknolojik bir alet olabileceği düşüncesini alevlendirdi.

Araştırmalar Henüz Başlangıç Aşamasında! 

Son olarak Loeb, tüm çalışmaların henüz başlangıç aşamasında olduğunu kaydetti. Şu anda kürelerin doğal ya da yapay olduğu yönünde araştırmalar yaptıklarını kaydeden Loeb, eğer doğalsa, Güneş sistemi dışında hangi malzemelerin bulunabileceği konusunda ekstra bilgi edinebileceklerini belirtti. Öte yandan Loeb, söz konusu cisimlerin yapay olması durumunda da çok sayıda sorunun ortaya çıkacağını kaydetti. Ayrıca uzay araçlarıyla bir yıldıza gitmenin binlerce yıl sürebileceğini kaydederek bu malzemelerin bizlere ulaşması için çok uzun bir süre gerektiğini de ifade etti.