Instagram Threads'e Gelecek Olan Yeni Özellikler Sızdırıldı!

Instagram Threads'e Gelecek Olan Yeni Özellikler Sızdırıldı!
Meta'nın hızla popülerleşen sosyal medya uygulaması Instagram Threads, Twitter'la kıyaslandığında hala bazı özellikler konusunda geride olsa da yakında bu durum değişeceğe benziyor! Sosyal medyada bir kullanıcının yayımladığı "sızıntı" bilgilere göre Threads'e yeni dönemde gelecek olan özellikler belli oldu.

Beklenen DM Özelliği Geliyor!

Instagram Threads'e gelecek en önemli özelliklerden biri direkt mesajlaşma (DM) olacak. Sızdırılan bilgilere göre, yakında yayımlanacak olan bir güncelleme ile Threads'e DM özelliği eklenecek. İlk başta Instagram CEO'su DM özelliğinin Threads'te olmayacağını belirtse de sonradan bu özelliğin platforma ekleneceği ortaya çıktı. Ancak Threads ve Instagram arasındaki bağlantıdan dolayı, mesajlaşma Threads'te mi kalacak yoksa platformlar arasında mesajlaşmaya izin verilecek mi net olarak bilinmiyor.

Konular, Trendler ve Geliştirilmiş Arama İşlevi

Threads'e eklenmesi planlanan diğer özellikler arasında Twitter'daki konular, trendler ve gündem başlıkları bulunuyor. Kullanıcılar, Instagram Threads üzerinden konulara ve güncel trendlere erişebilecek. Ayrıca arama işlevi de geliştirilecek, böylece kullanıcılar daha kapsamlı bir arama yapabilecekler. Şu anda Threads'in arama fonksiyonu Twitter kadar gelişmiş ve detaylı değil, bu nedenle iyileştirmeler yapılacak. Bu yeni özelliklerin Threads kullanıcılarına daha fazla işlevsellik ve kullanım kolaylığı sunması bekleniyor. Yakında yayınlanacak güncelleme ile Threads'in Twitter'a kıyasla özellik olarak daha güçlü bir konuma geleceği düşünülüyor.