Lansmana Aylar Kala iPhone 15'in Özelliklerini Sızdırdılar!

Lansmana Aylar Kala iPhone 15'in Özelliklerini Sızdırdılar!

Apple'ın WWDC 2023 etkinliği sonrasında, kullanıcıların gözleri tekrar iPhone 15'e çevrildi. Alınan bilgilere  göre, iPhone 15 Pro'nun boyutunun iPhone 14 Pro'dan daha küçük olması bekleniyor. Bunun yanı sıra iPhone 15 Pro'nun yeni bir sensör teknolojisine sahip olduğundan daha fazla ışık yakalayabilmesi ve belirli ayarlarda pozlamayı azaltabileceği düşünülüyor. Medya kaynaklarında yer alan haberlere göre iPhone 15 Pro Max, arka kamerası için geliştirilmiş optik yakınlaştırmayı artırarak periskop lense sahip olacak. Aynı zamanda, iPhone 15 Pro'nun da yepyeni bir sensör teknolojisiyle daha fazla ışık yakalayabileceği ve belirli ayarlarda pozlamayı azaltabileceği de ifade ediliyor.

A17 İşlemciye Geçiş 

Apple, yeni serisi iPhone 15 ile birlikte A17 işlemciye geçiyor olacak. İşlemcinin 3 nanometre (nm) boyutunda olacağı ve iPhone performans gücünü artıracağı ise bilinen gerçekler arasında yer alıyor.

USB-C Şarj Girişi Geliyor 

Son zamanlarda tüm akıllı telefon üreticilerinin tercih ettiği USB-C girişli şarj, iPhone 15 tarafından da kullanılacak. Avrupa Birliği'nden çıkan yeni bir yasa doğrultusunda AB içinde satılan tüm telefonların USB-C şarj girişine sahip olacağına karar verilmişti. Bu değişikliğin ise iPhone ve hatta AirPods gibi aksesuarları da kapsadığı biliniyor.

Sessize Alma Seçeneği Değişiyor

iPhone 15 serisiyle birlikte, ses açma ve kapama düğmesinin üstünde yer alan sessize alma butonunun basmalı bir düğme olarak değiştirileceği öne sürülüyor. Artık telefonu sessize almak için butona tek bir kez basmak yetecek.

Titanyum Kasa, Yuvarlar Hatlar 

iPhone 15 Pro'nun tamamen yeni bir titanyum kasaya ve yuvarlak kenarlara sahip olması bekleniyor. Apple'ın yeni iPhone 15 serisiyle birlikte telefon hakimiyetini artırmayı hedeflediği ifade ediliyor. Geçmiş iPhone serilerinin çıkış tarihlerine bakıldığında, iPhone 15 ve iPhone 15 Pro serilerinin Eylül ayında duyurulması ve piyasaya sürülmesi bekleniyor.