Netflix Şifre Paylaşma Yasağını Delenlere İyi Haber

Netflix Şifre Paylaşma Yasağını Delenlere İyi Haber
Dünya çapında en büyük dijital platformlardan biri olan Netflix, geçtiğimiz aylarda gündemde yer alan şifre paylaşımı yasağı konusunda yeni bir adım atıyor. Şirketin politikalarını ihlal eden ortak Netflix hesaplarına yönelik cezaların verildiği biliniyor. Ancak şimdi Netflix, bu konuda mağdur olan ve cezaya maruz kalan kullanıcılara kolaylık sağlıyor. İşte Netflix'in şifre paylaşımı yasağı mağdurlarına sunduğu yeniliklerin detayları...

Netflix Şifre Paylaşım Yasağını Çiğneyenlere Yeni Bir Şans Verdi!

Dijital yayın platformu olan Netflix, geçtiğimiz aylarda yeni bir politika ile dikkatleri üzerine çekmişti. Şirket, marka hesaplarını ortak kullanan kullanıcılara para cezaları uygulayarak ortak kullanımı engellemeyi hedeflemişti. Bu politika kapsamında sadece aynı evde yaşayan kişiler arasında Netflix hesaplarının paylaşılmasına izin veriliyordu. Örneğin, aile bireyleri, ev arkadaşları veya sevgililer gibi kişiler aynı evde yaşadıkları sürece Netflix hesabını ortak kullanabiliyorlardı. Ancak farklı evlerde yaşayan bir arkadaşınızla hesap paylaşımı yapmanız durumunda Netflix, size ceza keserek bu durumu önlemiş oluyordu. Netflix, şifre paylaşımı kısıtlamalarından etkilenen kullanıcılar için bir kolaylık sağlama yoluna gitti. Şifre paylaşımı kısıtlamaları yürürlüğe girdiği için yeni bir hesap oluşturmanız gerektiğinde artık tüm profil bilgilerinizi aktarmanız mümkün hale geldi. Bunun yanı sıra, kullanılmayan veya başkasına ait bir hesaba geçtiğinizde, ana kullanıcı siz olduğunuz sürece profil bilgilerinizi o hesaba da aktarabilme imkanına sahipsiniz. Netflix'in yeni eklediği bu özellik, daha önce duyurulan Profil Transfer özelliğine ek bir kolaylık sunarak kullanıcıların tüm profil bilgilerini yeni bir hesaba aktarabilmesine olanak tanıyor. Tek fark, artık profilinizi herhangi bir Netflix hesabına aktarabilmenizdir. Bu transfer işlemiyle birlikte kişiselleştirilmiş önerileriniz, izleme geçmişiniz, izleme listeleriniz, kaydedilmiş oyunlarınız ve diğer ayarlarınız gibi bilgiler aktarılabiliyorsunuz.

Netflix Profil Aktarma Nasıl Yapılıyor?

Profil aktarma işlemi için ana sayfadaki açılır menüde profil simgesine tıklamanız gerekmektedir. Ardından "Profili Aktar" seçeneğine tıklayın. Netflix, sizden gerekli bilgileri eksiksiz bir şekilde yazmanızı ve talimatları takip etmenizi isteyecektir. Bu adımları başarıyla tamamladığınızda, profil aktarma işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilecektir.

Haber Editörü