Orijinal Windows 11 Sürümlerinin Fişi Çekiliyor

Orijinal Windows 11 Sürümlerinin Fişi Çekiliyor
Microsoft, Windows 10'un 21H2 sürümü için desteğini sonlandırarak yalnızca 22H2 sürümünü destekleyeceğini duyurmuştu. Ancak şimdi yazılım devi, Windows 11'in ilk sürümlerine olan desteğin de sona ereceğini açıkladı.

Windows 11’de Bulunan Bazı Sürümler İçin Yolun Sonu

Windows 11'in güncel sürümlerini kullananlar için herhangi bir değişiklik olmayacağını duyurdu. Ancak hala orijinal Windows 11 sürümü olan 21H2'yi kullananlar için kullanım ömrü 10 Ekim 2023 tarihinde sona erecek. Bu tarihten sonra, Microsoft artık bu sürüme hata düzeltmeleri, güvenlik güncelleştirmeleri ve yeni özellikler içeren kümülatif güncellemeler sunmayacak. Bu değişiklikten etkilenecek Windows 11 sürümler:
  • Windows 11 Home, sürüm 21H2
  • Windows 11 Pro, sürüm 21H2
  • Windows 11 Pro for Workstations, sürüm 21H2
  • Windows 11 Pro Education, sürüm 21H2
Eğer iş yerinizde veya kişisel sistemlerinizde Windows 11 sürümlerini kullanıyorsanız, size Windows Update aracılığıyla 22H2 sürümünü ve "Moment" özellik güncellemelerini yüklemenizi öneriyoruz. Bu güncellemeler, orijinal sürümdeki birçok eksikliği ve hatayı gidermektedir. Ayrıca, Microsoft bu yılın sonlarında başka bir özellik güncellemesi daha yayınlama planı yapmaktadır. Windows 11'in "23H2" sürümü, görev çubuğuna "asla birleştirme" seçeneğini, Ayarlar uygulamasında bir dizi iyileştirmeyi, Dev Home uygulamasını, yeniden tasarlanmış bir ses mikserini, yenilenmiş bir Dosya Gezginini ve çok daha fazlasını sunacak.

Haber Editörü