Otomobil Sevenlere Müjde! Çinli Otomobil Devi Türkiye'de

Otomobil Sevenlere Müjde! Çinli Otomobil Devi Türkiye'de
Çinli otomobil devi BYD, Türkiye piyasasına açıldı. Distribütörlüğünü Alj Türkiye’nin gerçekleştirdiği şirketin tanıtım toplantısında 5 elektrikli araç modeli showrooma çıktı.

BYD Sektöre Ne Zaman Başladı?

Dünya çapında en büyük elektrikli otomobil ve batarya üreticisi BYD, Türkiye piyasasına giriş yaptı. 28 sene önce batarya üreticiliği ile sektöre başlayan serüvende son durumu BYD Türkiye Genel Müdürü İsmail Ergun dile getirdi.

byd-1.webp

BYD Araç Modelleri Neler?

Çinli otomobil devi piyasaya, ALJ Türkiye distirübütörlüğü aracılığı ile girdi. BYD, Atto 3, Tang, Han, Dolphın ve Seal modellerinin bataryasını ve parçalarını kendileri sağlıyor. Tasarımları ve teknik özellikleri de göz alıcı. Şehir dışında mesafesi 420 km, şehir içinde mesafesi ise 565 km menzile sahip olan ATTO 3 elektrikli otomobil kasımda piyasaya çıkacak.

ismail-ergun-otogundem.jpg

BYD Türkiye Genel Müdürü İsmail Ergun Kimdir?

İsmail Ergun, daha önce Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.'de Operasyon Direktörü olarak görev yapmış bir sektör deneyimine sahiptir ve BYD'nin Türkiye'deki başarısında kritik bir rol oynayacak isimlerden biri olarak görünüyor. BYD, Türkiye'de elektrikli otomobil sektöründe iddialı bir şekilde yer almayı planlıyor.