Paycell Ve KRAFTON İşbirliğiyle PUBG Büyük Finalinde Kupa Heyecanı

Paycell Ve KRAFTON İşbirliğiyle PUBG Büyük Finalinde Kupa Heyecanı
Dünyada en çok ilgi gören oyunlardan biri olan PUBG: BATTLEGROUNDS (PUBG), Türkiye’nin dijital ödeme ve finansal hizmetler platformu Paycell ortaklığıyla nefesleri kesen bir turnuvaya sahne oldu.

Türkiye'nin önde gelen dijital ödeme ve finansal hizmetler platformu Paycell, dünyaca ünlü oyun PUBG: BATTLEGROUNDS'un geliştiricisi KRAFTON ve eSports360 işbirliğiyle nefesleri kesen bir turnuvaya ev sahipliği yaptı. Paycell 30 Ağustos Kupası, Türkiye'nin en iyi PUBG takımlarını aynı sahnede buluşturarak heyecan dolu anlara ev sahipliği yaptı.

Turkcell tarafından yapılan açıklamaya göre, Paycell'in öncülüğünde düzenlenen bu büyük turnuva, 28 ve 29 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen elemelerle başladı. Toplamda 10 takımın kıyasıya mücadele ettiği elemelerde, her gün 5 takım yer aldı ve sadece en iyiler, Büyük Final'e yükselmeye hak kazandı.

30 Ağustos’taki Büyük Final ‘Miramar’, ‘Erangel’ ve ‘Taego’ haritalarında oynanan 5 maçlık seri üzerinden gerçekleşti. Her maç günü birbirleri ile kıyasıya mücadele eden takımlar arasından en fazla puanı toplayan Sarvem Esports şampiyon oldu. Turnuvada ilk 8’e kalan takımlar, Paycell 30 Ağustos Kupası’nın yanı sıra toplam 60 bin TL’lik para ödülünün de sahibi oldu.

Açıklamaya göre, Paycell 30 Ağustos Kupası ödül sıralaması şu şekilde oldu:

Sarvem Esports – 25 bin TL, FUT Esports – 15 bin TL, CABRONES – 8 bin TL, HOWL Esports – 4 bin TL, SUNSHINE Esports – 3 bin TL, Digital Athletics – 2 bin 500 TL, Warpalas Esports – 1.500 TL, Aggressive All Around – 1.000 TL."

- Twitch kanalından canlı yayın

Turnuva Utku "Utimikk" Taşyürek ve Timur "Timurlengx" Günay’ın sunumu, Özgür “root” Alagül’ün de keyifli yorumlarıyla 3 gün boyunca canlı yayınlandı. BBL Esports, FUT Esports, Digital Athletics, HOWL Esports, Orgless ve Sarvem Esports takımlarının geçmiş dönemdeki başarılarından dolayı davet edilmesiyle heyecan dozu yükselen turnuva, PUBG Türkiye resmi Twitch kanalı üzerinden seyredildi.

Haber Editörü