Resident Evil 9'un Çıkış Takvimi Sızdırıldı!

Resident Evil 9'un Çıkış Takvimi Sızdırıldı!

Milyonlarca oyunseverin merakla beklediği Resident Evil 9’la ilgili herkesi ilgilendiren bilgiler sızdırıldı! Sızdırılan bilgilere göre oyunun lansman ve çıkış tarihi 2025’e kadar uzayacak…

Japonya merkezli Capcom’un en sevilen korku-macera serisi Resident Evil’in dokuzuncu oyunuyla ilgili iddialar gündemde bomba etkisi yarattı.

Mart ayında çıkış yapan Resident Evil 4 Remake isimli oyun, grafikleri ve kalitesiyle tam puan almıştı. Şimdi ise dev şirket, Resident Evil 9’un çıkış tarihine kulak kesildi…

Çıkış Tarihi 2025 Olabilir!

İronik korku serisinin sonraki oyunu Resident Evil 9 için çalışmalar çoktan başladı. Yedinci ve sekizinci oyunuyla ciddi bir başarı kaydeden şirket, bu başarı serisini devam ettirmek için kolları sıvadı. Bu kapsamda çalışmalara başlayan ekip, RE9 ile bu başarısını 2025 yılında çıkış yaparak sürdürecek gibi görünüyor.

Oyun dünyasının tanınmış isimleri arasında yer alan Dusk Gollem, Resident Evil 9’un potansiyel çıkış tarihi için 2025’i işaret ederken, 2024 yılında lansman yapılabileceğini kaydetti.

Sevilen Karakterler Oyunda Olacak!

Öte yandan RE9’un en heyecan verici yönlerinden biri de Chris Redfiels ya da Leon Kennedy gibi sevilen karakterleri oynama fırsatı sunması olacak. Söz konusu karakterlerin her ikisi de serinin çeşitli bölümlerinde yer alırken, Village Biohazard’daki başrol Ethan Winters’in oyunda olmayacağı doğrulandı.

Yeni Hikaye Geliyor!

Oyunun detaylarına bakıldığında ise Capcom’un yeni bir karakter kadrosuyla birlikte yeni bir hikayeye giriş yapacağı düşünülüyor. Ancak yine de oyunla ilgili detaylar şimdilik bilinmiyor.