Threads'e Giden Yollara Twitter'dan Engel!

Threads'e Giden Yollara Twitter'dan Engel!
Threads, Meta'nın yeni sosyal medya platformu olarak geçtiğimiz haftalarda kullanıma sunulmuştu ve büyük ilgi görmüştü. Ancak Twitter, Threads ile olan rekabeti nedeniyle bugün uygulamayı kısıtlamaya başladı. İşte ayrıntılar! Threads, geçtiğimiz haftalarda Twitter rakibi olarak ortaya çıkan ve büyük bir ilgi gören bir uygulama oldu. 1 haftada 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan uygulama büyük bir başarı elde ederken, Twitter ile arasındaki rekabet arttı. Bugün yeni ortaya çıkan haberlerde Twitter, Threads bağlantılı arama sonuçlarını engelledi. Kullanıcılar , "url.threads.net" araması yaptıklarında sonuç alamadıklarını belirtti. Normal şartlarda bu türden bir arama yapıldığında, Threads bağlantısı olan her tweet kullanıcıların önüne düşüyordu. Ancak aramalarda sonuç alınamaması, bir engelleme olduğunu gösteriyor. Söz konusu durumla ilgili olarak ise Elon Musk ya da Twitter üzerinden herhangi bir açıklama yapılmadı.

Kısıtlamalar Kasıtlı mı? 

Öte yandan Twitter'ın sahibi Elon Musk, Threads'i geçtiğimiz haftalar boyunca sert bir şekilde eleştirirken, Meta'ya karşı yasal işlem başlatma tehditinde de bulunmuştu. Bu nedenle de çok sayıda kullanıcı, yapılmış olan kısıtlamaların kasıtlı olarak gerçekleştirildiğini düşünüyor. Elon Musk'ın yanı sıra Twitter'da CEO'luk görevini üstlenen Linda Yaccarino da Musk gibi Twitter'ın vazgeçilmez olduğu vurgusunu yaptı. Platformda her şeyin yolunda gittiğini söyleyen Yaccarino, şunları kaydetti:
Twitter'da gerçek benliğiniz olabilirsiniz. Twitter topluluğunu siz oluşturdunuz, eşsizdir ve sizin kamusal alanınızdır. Sıklıkla taklit ediliyoruz, ancak Twitter topluluğu asla kopyalanamaz.