Virgin Galactic İlk Ticari Uzay Uçuşunu Yapacak!

Virgin Galactic İlk Ticari Uzay Uçuşunu Yapacak!
Teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte ticari uzay uçuşlarının sayısı artarken, Virgin Galactic de bu furyaya katıldı. Uzun yıllardır testlerine devam eden şirket, ilk ticari uzay uçuşunu gerçekleştirmek üzere Perşembe günü harekete geçecek!

Yolculuk Sırasında 13 Farklı Test Yapılacak! 

Yapacağı ticari uzay uçuşunu video yoluyla duyuran Virgin Galactic, yörünge altı bir uçuş gerçekleştirecek. Bu sırada da araçta bulunan yolcular muhteşem uzay manzarasının tadını çıkarıp, birkaç dakikalığına yer çekimsiz ortamı deneyimleyecekler. Ticari olarak sınıflandırılan uçuş, aynı zamanda yolculuk sırasında çeşitli testlere de konu olacak. Uçuş sırasında 13 farklı test yapılacak. Böylelikle de farklı durumlar ve alternatif seçenekler de bu testlerle birlikte diğer uçuşlarda geliştirilebilecek.

Kimler Uçuşa Katılacak? 

VSS Unity tarafından bildirilenlere göre söz konusu uzay uçuşunda İtalyan Hava Kuvvetleri'nden Albay Walter Villadei, Yarbay Angelo Landolfi ve İtalya Ulusal Araştırma Konseyi'nden Pantaleone Carlucci yer alacak. Uçağın pilotluğunu Mike Masucci ve Nicola Pecile üstlenirken, Virgin Galactic eğitmeni Colin Bennet de yolculukta yer alacak.

Uçuş İki Aşamadan Oluşacak! 

Virgin Galactic tarafından gerçekleştirilecek olan uçuş iki aşamadan oluşacak. İlk olarak VMS Eve, Unity ve yolcularını 50 bin fit yükseğe taşıyacak. Ardından Unity serbest bırakılacak ve roket motoru ateşlenecek. Roket motorunun ateşlenmesiyle birlikte de 282 bin fit yüksekliğe çıkılacak.

Uçuş Online İzlenebilecek! 

90 dakika sürecek olan uçuş, 29 Haziran Perşembe günü saat 18.00'da New Mexico'daki Spaceport America'da başlayacak. Canlı olarak Youtube kanalında yayımlanacak olan bu uçuş, herkes tarafından anlık olarak izlenebilecek.