WhatsApp'a Yeni Bir Özellik Daha Geliyor!

WhatsApp'a Yeni Bir Özellik Daha Geliyor!

Meta'ya ait popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcı deneyimini geliştirmek için yeni bir özellik eklemeye hazırlanıyor. Bir süredir merakla beklenen özellik uygulamanın son beta sürümünde görülürken, kullanıcıların artık medya dosyası gönderirken sıralama yapabileceği öğrenildi.

WhatsApp'a Sıralama Seçeneği Geliyor!

Bildiğiniz gibi WhatsApp üzerinden birden fazla fotoğraf veya video göndermek istediğinizde, bu dosyaların küçük bir tik işareti ile işaretlendiğini görebiliyorsunuz ancak herhangi bir sıralama yapılmıyor. Bu özellik işlevsel olsa da, kullanıcıların sıralamayı aklında tutması ve dosya limitini aşarsa geri dönüp yeniden seçim yapması gerekiyor. Hatta seçilen dosyaların farklı bir sırada gönderildiği bile olabiliyor. Ancak en son güncellemeyle WhatsApp, seçim bölümüne numaralandırma sistemi ekleyerek bu sorunu çözmeyi planlıyor. Paylaşılan ekran görüntülerine göre, bu özellik seçilen her öğeye küçük bir numara atanarak, kullanıcılara gönderim sırası hakkında daha fazla kontrol imkanı sunacak. Bu sayede istediğiniz sırada fotoğrafları gönderebileceksiniz. Şu anda yeni özellik, WhatsApp beta kullanıcılarına erişime açılmış durumda. Ancak WhatsApp, önümüzdeki günlerde daha geniş bir kullanıcı kitlesine sunmayı ve kullanılabilirliğini aşamalı olarak genişletmeyi planlıyor.

Başka Hangi Özellikler Eklenecek? 

Öte yandan WhatsApp, kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına başka özellikler de uygulamaya ekliyor olacak. Şimdilik bilinenler arasında Windows aramalarında ekran paylaşımı, fotoğrafları yüksek kalitede gönderebilme ve arayüz iyileştirmeleri yer alıyor.