Xbox Game Pass Abonelik Ücreti 3 Katına Çıkacak!

Xbox Game Pass Abonelik Ücreti 3 Katına Çıkacak!

Microsoft, teklif süresinin bitmesine yaklaşık 10 saat kaldığından, yarından itibaren konsol ve Ultimate üyeliklerinin fiyatlarını beklentiler gerçekleşirse neredeyse üç katına kadar artıracak. Mevcut aboneler ise Ağustos ayında zamdan etkilenecek ve artan fiyatları ödemek zorunda kalacaklar. Türkiye'de oyun fiyatlarının 1.500 TL seviyelerinde yeni bir standarda oturduğu bu dönemde, Xbox'ın birçok oyunu barındıran ve ülkemizde çok popüler olan Game Pass hizmeti son zamanlarda sabit fiyatıyla dikkat çekiyordu. Ancak The Verge tarafından paylaşılan bir haber geçtiğimiz günlerde, son sığınak olan Game Pass'in de fiyatlarının artacağını ortaya koydu. Türkiye dahil birçok ülkede fiyatlara zam yapılacağı ortaya çıktı.

Zama Saatler Kaldı!

Microsoft'un Xbox Game Pass abonelik sayfasında şu anki fiyatların ne kadar süre daha geçerli olacağına dair geri sayım başladı. Söz konusu zam, gece yarısı itibarıyla uygulanacak.

6 Temmuz'dan İtibaren Zamlı Fiyattan Abone Olunacak

Mevcut konsol ve Ultimate aboneleri, 13 Ağustos tarihine kadar yeni fiyatlardan etkilenmeyecekler. Ancak sisteme yeni abone olacaklar, 6 Temmuz itibarıyla zamlı fiyatlardan abone olabilecekler. Game Pass PC aboneliğinde şu an için bir değişiklik olmayacak. Bilgilere göre zam, konsol ve Ultimate aboneliklerine yapıldı. Microsoft'un PC Game Pass üyeliği için şu an için bir zam planı olmadığı belirtiliyor.