Hakkımızda
Mobilya üretimi yapmaktayız modern, art deco, luxury tarzlarda mobilya, oturma grupları üretimi ile hizmet sunmaktayız.
  • Yaşam
Üyeler
Henüz üye yok!

Luxury Mobilya Üretiminde Türkiye

Lüks mobilya konusunda Türkiye'de son durumlara baktığımızda avrupa ve ortadoğu pazarına büyük oranda ihracat yapıldığı görülmektedir, ev dekorasyonunda kullanılan oturma grupları, kanepeler, yatak ve yemek odası takımları, tv ünitesi, berjer koltuk, masa sandalye gibi genel mobilyaların üretiminin yanı sıra metal, haşap ve mermerin kombinlendiği koltuk, sandalye, yemek masası, orta sehpa ve yan sehpaların üretiminde birçok avrupa ülkesinden iyi konumdadır.

 

Üretim için merkezlere baktığımızda İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Adana gibi köklü firmaların yer aldığı sektöre gerçekten emek vermiş ve ciddi yatırımlar yapmış firmalar tarafından yapıldığını görmekteyiz. İstanbul'daki Modoko ve Masko mobilya merkezlerinde bulunan firmalar tarafından oluşturulan luxury mobilya koleksiyonları İtalya'dan alışa gelen lüks mobilyaları aratmamaktadır, avrupada faaliyet gösteren mobilya firmalarına göre Türkiye mobilya firmaları özel ölçü ısmarlama mobilya üretimi ile tercih sebebi olmaktadır. 

 

Beğenilen bir mobilyanın isteğe göre yeniden tasarlanıp ölçülendirilip birde üzerine seçilen kumaş çeşitleriyle üretilmesi büyük kolaylık olarak müşteriye sunulmaktadır. Kullanılan malzeme ve işçilikte titiz davranan firmalar kaliteli ve konforlu mobilya üretmektedir. Mobilyaları tercih eden yurtdışı müşteri grubunu ele alırsak yoğunlukla Orta Doğu ve Arap ülkeleri başta Azerbaycan, Rusya gibi ülkelerden olduğu görülmektedir, tercih sebeplerini incelediğimizde isteklerine %90 oranında cevap bulmaları ve fiyatların cazip olmasını kaynak gösterebiliriz.

Kaynak: https://www.luxuryfurnitureturkey.com

Devamını Oku
Luxury Mobilya Üretiminde Türkiye