Hakkında
ukrhaber.com Güncel, Ekonomi, Kültür Sanat, Spor, Gezi, Ulaşım, Yaşam kategorilerinde Ukrayna’da yaşayan ve Ukrayna ile ilgilenen Türk toplumunun Ukrayna ve Ukrayna-Türkiye ilişkileri ile alakalı haberlere internet üzerinden ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş bir haber portalıdır. İLKELERİMİZ Tarafsız Habercilik: Sitemizde yayınlanan haberlere konu olan olaylara ve haberlerde adı geçen kişilere tarafsız olarak yaklaşmakta olup, kişileri ve kurumları rencide edici yorumlara asla girmeden, haberde manipülasyon yapmadan sunmayı ilke edinmekteyiz. Gerçeklik: Haberlerde okuyucunun duygusal durumunu yönlendirici söylemlerden kaçınıyoruz ve haberi olduğu gibi veriyoruz. Dürüstlük: Kullanıcıyı tıklamaya teşvik eden (clickbait), yanıltıcı ve yönlendirici haber başlıklarını asla kullanmıyoruz. Hüküm vermeme: Haberlerde hüküm vermekten kaçınarak, okuyucuyu yönlendirme konusunda baskı uygulamıyoruz. Sitemizde sadece Ukrayna’yı ilgilendiren haber ve bilgilere yer veriyoruz. Ukraynaca kaynaklardan alınan haberler tarafımızdan titizlikle Türkçeye çevirisi yapılıp baştan yazılmaktadır. İLETİŞİM Bize yazmak için ukrhaber@ukrhaber.com adresini kullanabilirsiniz.
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Ukraynalılar AB’de verilen oturma izinlerinin sayısında lider olmaya devam ediyor

İzin sayısı bakımından ikinci ve üçüncü sırayı Fas ve Hindistan vatandaşları alıyor, ancak Ukraynalıların önemli ölçüde gerisindeler.

2020’de AB üyesi olmayan ülkelerin yaklaşık 2.2 milyon vatandaşı AB’de ilk oturma i...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna’nın yeni Ankara Büyükelçisi Vasil Bodnar, Türkiye’ye geldi

Ukrayna’nın yeni Ankara Büyükelçisi Vasil Bodnar ailesiyle birlikte görevine başlamak üzere Türkiye’ye geldi.

Büyükelçi Bodnar, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım şöyle:

“Az önce ailemle beraber Ankara’ya indik....
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna, ithalat ve ihracatını üçte bir oranında artırdı: En çok ticaret yaptığı ülkeler.

Çin Ukrayna’nın uluslararası ticarette ana ortağı olmaya devam ediyor. Ukrayna’dan Çin’e genellikle tahıl ve metal ihraç edilirken, yakıt ve ekipman ithal edilmektedir.

2021 yılının sekiz ayı boyunca, Ukraynalı işletmeler 41.7...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukraynalılar için ayçiçek yağında fiyatlar daha düşük seyredecek

Ukrayna’da ayçiçek yağı fiyatı düşecek. Fiyatlardaki düşüş, düşük ihracat talebinin baskısı ile olacak. Şu anda süpermarketlerde 850 ml yağın fiyatı 45 ila 65 UAH arasında.

Grain Trade tarafından yapılan açıklamada “

Ukrayna’nın dört bölgesi daha kırmızı karantina bölgesine alındı

Ukrayna’da dört bölgede daha karantina 18 Ekim itibariyle sıkılaştırılacak. Aşılama gerekliliklerinin yanı sıra katı kısıtlamalar uygulanacak.

Bakanlar Kurulu başkanı Oleg Nemçinov, 15 Ekim Cuma günü yaptığı açıklamada, b...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Quadriga, Ukrayna ve Türkiye arasındaki işbirliğini ve Karadeniz bölgesinin güvenliğini güçlendiriyor

Kiev ve Ankara arasında Quadriga formatında askeri-politik işbirliğinin geliştirilmesi ve büyük ölçekli ekonomik projelerin uygulanması sadece Ukrayna ve Türkiye’yi değil, aynı zamanda genel olarak Karadeniz bölgesinin güvenliğini d...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna’da günlük koronavirüs: 12,983 yeni vaka, 277 can kaybı (16 Ekim)

Ukrayna Halk Sağlığı Merkezi tarafından açıklanan Ukrayna günlük koronavirüs rakamlarında, dün gün içerisinde 12,983 laboratuvar onaylı yeni koronavirüs vakası görülürken, 277 can kaybı oldu.

Ukrayna’da 16 Ekim günü korona...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna hukukun üstünlüğü açısından 74, Türkiye 112. sırada

Ukrayna, göstergelerini aynı anda beş sıra yükselterek, dünyanın 139 ülkesi arasında hukukun üstünlüğü açısından 74. sırada yer aldı. Türkiye ise sıralamını bir sıra daha düşürdü ve aynı sıralamada 112. sırada yer aldı...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna’da iPhone 13’ün resmi satışları başladı. Piyasadan fiyatlar.

15 Ekim itibariyle küresel satışların başlamasından üç hafta sonra, yeni Apple serisinin akıllı telefonları iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max Ukrayna’da tüm büyük ağlarda satışa sunuldu. Gayrıresmi olar...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna Savunucuları Günü’nde Zelenskiy’den Donbas cephesine ziyaret

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna’nın Savunucuları Günü vesilesiyle Donbas cephesine ziyarette bulundu.

Foto: president.gov.uaUkrayna Devlet Başkanlığı basın servisinden yapılan açıklamaya göre, Devlet başkanı V...
Haberin tümünü okumak için tıklayın