Hakkında
ukrhaber.com Güncel, Ekonomi, Kültür Sanat, Spor, Gezi, Ulaşım, Yaşam kategorilerinde Ukrayna’da yaşayan ve Ukrayna ile ilgilenen Türk toplumunun Ukrayna ve Ukrayna-Türkiye ilişkileri ile alakalı haberlere internet üzerinden ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş bir haber portalıdır. İLKELERİMİZ Tarafsız Habercilik: Sitemizde yayınlanan haberlere konu olan olaylara ve haberlerde adı geçen kişilere tarafsız olarak yaklaşmakta olup, kişileri ve kurumları rencide edici yorumlara asla girmeden, haberde manipülasyon yapmadan sunmayı ilke edinmekteyiz. Gerçeklik: Haberlerde okuyucunun duygusal durumunu yönlendirici söylemlerden kaçınıyoruz ve haberi olduğu gibi veriyoruz. Dürüstlük: Kullanıcıyı tıklamaya teşvik eden (clickbait), yanıltıcı ve yönlendirici haber başlıklarını asla kullanmıyoruz. Hüküm vermeme: Haberlerde hüküm vermekten kaçınarak, okuyucuyu yönlendirme konusunda baskı uygulamıyoruz. Sitemizde sadece Ukrayna’yı ilgilendiren haber ve bilgilere yer veriyoruz. Ukraynaca kaynaklardan alınan haberler tarafımızdan titizlikle Türkçeye çevirisi yapılıp baştan yazılmaktadır. İLETİŞİM Bize yazmak için ukrhaber@ukrhaber.com adresini kullanabilirsiniz.
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Yabancı plakalı araç sahiplerinden Ukrayna hükümetini protesto (video)

Kiev’deki Bakanlar Kurulu binasının yakınında, yüzlerce yabancı plakalı otomobil sahibi uygun fiyatlı gümrükleme yapılmaması ve sürenin ertelenmemesi üzerine bir protesto gerçekleştirdi. Protesto saat 09:00’da başladı.

Çok f...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Kiev’de koronavirüs: 15’i doktor 77 yeni vaka, 93 iyileşen. Toplam 3,210. (4 Haziran)

4 Haziran Perşembe sabahı açıklanan verilere göre önceki gün içerisinde Kiev’de yeni koronavirüs vaka sayısı 77 kişi daha arttı ve toplam sayı 3,210 kişiye ulaştı. Vakaların 15’i sağlık çalışanı. Son gün 93 hasta iyileşt...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Parlamento, Ukrayna vatandaşlarının ikinci adı değiştirmesine izin verme niyetinde

Ukrayna Parlamentosu Verkhovna Rada, “Bir bireyin ikinci adı değiştirme hakkı ile ilgili Ukrayna’nın bazı yasal düzenlemelerinde yapılan değişiklikler hakkında” yasa tasarısını kabul etti.

Parlamentoda yapılan oturumda 247 mil...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna’da kiraz ve çilek fiyatları tarihsel olarak en pahalı döneminde

Ukrayna Meyve ve Sebze Birliği’ne (UPOA) göre Ukrayna’da bu yıl olumsuz hava koşulları nedeniyle temel meyveler ve çilek fiyatları 2019’dan çok daha yüksek oldu.

Haziran ayı başından itibaren, bahçe çilekleri için toptan fiyat...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna hükümeti 5 Haziran sonrası karantinayı biraz daha gevşetiyor

Ukrayna’da Bakanlar Kurulu tarafından alınan karar gereği 5 Haziran’dan itibaren kafe ve restoranlar tamamen çalışmaya başlarken, iç hat uçuşlarına da izin verildi.

3 Haziran’da yapılan Ukrayna Bakanlar Kurulu toplantısında Ba

Ukrayna koronavirüs rakamları: Günlük 588 artışla, toplam 25,411 (4 Haziran)

Ukrayna Halk Sağlığı Merkezi’ne göre, 4 Haziran günü sabah saat 09:00 itibariyle yayınlanan verilere göre önceki gün içerisinde 588 laboratuvar onaylı yeni koronavirüs vakası görüldü. Toplam vaka sayısı 24,823 oldu. Toplam ölü...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Zelenskiy: “Gerekirse kahvesiz, somonsuz kalırz ama kaçakçılığa müsaade etmeyeceğiz”

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, ülkede 2-3 yıl sürecek “fırtına” tabir edilen kaçakçılıkla mücadelenin karmaşıklığına dikkat çekti.

Fotoğraf: president.gov.uaZelenskiy Çarşamba günü Hmelnitskiy bölgesinden iş...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna Eğitim Bakanlığı müdürlerinden birisi rüşvet alırken yakalandı

Başsavcılık tarafından verilen bilgiye göre Ukrayna Eğitim Bakanlığı müdürlüklerinden birinin müdürü 300 bin grivna rüşvet ile yakalandı.

Müdürün bir kamu iktisadi teşekkülünden devlet ihalesini kazanmalarını sağlamak a...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna’da ağır tonajlı araçlar için yol ücreti getiren tasarı görüşülüyor

Toplama sistemi uydu teknolojisi (GNSS sistemleri) kullanılarak yapılacaktır.

Ukrayna Parlamentosu‘nda görüşülmek üzere izin verilen toplam ağırlığı 12 ton veya daha fazla olan yük araçlarından yolların kullanımı için ek ücr...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna Devlet Rezervi depolarından 800 milyon değerinde tahıl çalındı

İçişleri Bakanlığı danışmanlarından Mikhailo Apostol tarafından belirtildiğine göre Ukrayna’daki mücbir durumlarda kullanılmak üzere stoklanan devlet rezervinin depolarından 800 milyon UAH değerinde tahıllar çalındı.

Konu il...
Haberin tümünü okumak için tıklayın