Hakkında
ukrhaber.com Güncel, Ekonomi, Kültür Sanat, Spor, Gezi, Ulaşım, Yaşam kategorilerinde Ukrayna’da yaşayan ve Ukrayna ile ilgilenen Türk toplumunun Ukrayna ve Ukrayna-Türkiye ilişkileri ile alakalı haberlere internet üzerinden ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş bir haber portalıdır. İLKELERİMİZ Tarafsız Habercilik: Sitemizde yayınlanan haberlere konu olan olaylara ve haberlerde adı geçen kişilere tarafsız olarak yaklaşmakta olup, kişileri ve kurumları rencide edici yorumlara asla girmeden, haberde manipülasyon yapmadan sunmayı ilke edinmekteyiz. Gerçeklik: Haberlerde okuyucunun duygusal durumunu yönlendirici söylemlerden kaçınıyoruz ve haberi olduğu gibi veriyoruz. Dürüstlük: Kullanıcıyı tıklamaya teşvik eden (clickbait), yanıltıcı ve yönlendirici haber başlıklarını asla kullanmıyoruz. Hüküm vermeme: Haberlerde hüküm vermekten kaçınarak, okuyucuyu yönlendirme konusunda baskı uygulamıyoruz. Sitemizde sadece Ukrayna’yı ilgilendiren haber ve bilgilere yer veriyoruz. Ukraynaca kaynaklardan alınan haberler tarafımızdan titizlikle Türkçeye çevirisi yapılıp baştan yazılmaktadır. İLETİŞİM Bize yazmak için ukrhaber@ukrhaber.com adresini kullanabilirsiniz.
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Erdoğan: Uluslararası toplumun daha fazla sorumluluk üstlenmesi gerek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy ve BM Genel Sekreteri Guterres ile düzenlediği ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Üçlü görüşmemizde İstanbul Mutabakatı’nın oluşturduğu müspet havanın ...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna ve Türkiye, savaş sonrası yeniden yapılanma konulu bir mutabakat anlaşması imzaladı

Ukrayna ve Türkiye, savaş sonrası yeniden yapılanma konulu bir mutabakat anlaşması imzaladı. Ankara, köprüler de dahil olmak üzere yıkılan altyapının bir kısmının yeniden inşasına yardım edecek.

Ukrayna Altyapı Bakanlığı ve...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna’ya en çok yardım eden ülkeler: yeni veriler yayınlandı

Almanya’daki Kiel Üniversitesi’ndeki Dünya Ekonomisi Enstitüsü, dünya ülkeleri tarafından Ukrayna’ya sağlanan askeri yardımın ölçeğine ilişkin yeni tahminleri yayınladı.

Üniversitenin verilerinde 1 Temmuz itibariyle Ukrayna

Ukrayna’da dolar kuru yükselmeye devam ediyor: 40.50 UAH’a ulaştı

Ukrayna’da merkez bankası dolar döviz kuru 36.87 UAH seviyesinde iken, serbest piyasada doların satış kuru 40.29 UAH’a ulaştı. Euro için merkez bankası kuru 37.17 iken, serbest piyasada satış kuru ise 41.05 oldu.

21 Mayıs’ta Merk...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Erdoğan, Guterres ve Zelenskiy Lviv’de görüşecek

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy’nin davetlisi olarak 18 Ağustos Perşembe günü Lviv’i ziyaret edecek ve burada üçlü bir görüşme yapacak.

...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Askeri uzman: Rusya, Ukrayna’ya bağımsızlık gününde büyük füze saldırısı gerçekleştirebilir

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik füze saldırılarının yoğunluğunun azalması bir fırtına öncesi sessizlik, yani Kremlin’in Ukrayna’nın Bağımsızlık Günü’ne hazırlanmasıdır.

Kanal 24’ün yayınında konuşan askeri uzman...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Zelenskiy, geçici işgal altındaki Ukraynalılara seslendi: Askeri tesislere yaklaşmayın!

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, özellikle Kırım, Donbass ve güney bölgeleri olmak üzere geçici olarak işgal edilen bölgelerde yaşayan Ukraynalılara Rus askeri tesislerine yaklaşmamaları çağrısında bulundu.

Zelenskiy vi...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Rusya, Belarus’tan Ukrayna’ya büyük bir füze saldırısına mı hazırlanıyor?

Bunun için Belarus’a füzeler getiriliyor ve füze kompleksleri Zyabrivka havaalanına yükleniyor.

Rusya, Belarus’a 14 adet S-400 hava savunma sistemi, yaklaşık 60 füze ve birçok başka ağır silah getirdi.

“Belarus Gayun” izleme...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Kırım’da patlamalar. Canköy’deki mühimmat deposu yokedildi

Geçici işgal altındaki Kırım’da 16 Ağustos sabahı erken saatkerde patlamalar meydana geldi. Ukrayna ordusu Canköy’deki bir mühimmat deposunu ve elektrik santralini vurdu.

Kırım Tatar halkının meclis başkanı Refat Çubarov Facebo...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

İçişleri Bakanlığı, yabancıları Ukrayna’da kalma tehlikesi konusunda uyardı

İçişleri Bakanlığı, ülkenin tamamında işgalcilerin olası füze saldırıları sebebiyle yabancıları Ukrayna topraklarında bulunma tehlikesi konusunda uyardı.

Yapılan açıklamada “Artık devletimizin topraklarında tek bir güvenl...
Haberin tümünü okumak için tıklayın