Hakkında
ukrhaber.com Güncel, Ekonomi, Kültür Sanat, Spor, Gezi, Ulaşım, Yaşam kategorilerinde Ukrayna’da yaşayan ve Ukrayna ile ilgilenen Türk toplumunun Ukrayna ve Ukrayna-Türkiye ilişkileri ile alakalı haberlere internet üzerinden ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş bir haber portalıdır. İLKELERİMİZ Tarafsız Habercilik: Sitemizde yayınlanan haberlere konu olan olaylara ve haberlerde adı geçen kişilere tarafsız olarak yaklaşmakta olup, kişileri ve kurumları rencide edici yorumlara asla girmeden, haberde manipülasyon yapmadan sunmayı ilke edinmekteyiz. Gerçeklik: Haberlerde okuyucunun duygusal durumunu yönlendirici söylemlerden kaçınıyoruz ve haberi olduğu gibi veriyoruz. Dürüstlük: Kullanıcıyı tıklamaya teşvik eden (clickbait), yanıltıcı ve yönlendirici haber başlıklarını asla kullanmıyoruz. Hüküm vermeme: Haberlerde hüküm vermekten kaçınarak, okuyucuyu yönlendirme konusunda baskı uygulamıyoruz. Sitemizde sadece Ukrayna’yı ilgilendiren haber ve bilgilere yer veriyoruz. Ukraynaca kaynaklardan alınan haberler tarafımızdan titizlikle Türkçeye çevirisi yapılıp baştan yazılmaktadır. İLETİŞİM Bize yazmak için ukrhaber@ukrhaber.com adresini kullanabilirsiniz.
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Ukrayna’da gelir vergilerinde değişiklik. Çok kazananlara daha çok vergi

Halkın Hizmetkarı Partisi tarafından sunulan yeni yasa tasarısı ile çalışanların kazançlarına göre farklı vergi oranlarının belirlenmesini öngörülüyor. Buna göre kişiler ne kadar kazanırsa, o kadar fazla vergi ödeyecek.

Mill...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Avrupa Güreş Şampiyonasından Ukrayna 13 Türkiye 9 madalya ile döndü

Roma’da yapılan Avrupa Güreş Şampiyonası sona erdi. Ukrayna milli takımı madalya sıralamasında dördüncü oldu, toplamda ise 13 madalya ile madalya sayısı ile 2. sırada yer aldı.

Avrupa Şampiyonası madalya sıralaması: (Altın ...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Zelenskiy: Ukrayna’nın olumsuz imajını değiştirmeye çalışıyoruz

Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna’da yolsuzlukla mücadelenin sürdüğünü, bu nedenle Ukrayna’nın tamamen yolsuzlukla anılmasının yanlış ve temelsiz olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Zelenskiy 56. Münih Güvenlik Konfe...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Sağlık Bakanlığı Ukrayna’da koronavirüs vakası yoktur

16 Şubat itibarıyla dünyada 69,261 koronavirüs enfeksiyonu vakası kaydedildi

Ukrayna Sağlık Bakanlığı basın servisi tarafından yapılan açıklamaya göre Ukrayna‘da laboratuvar onaylı tek bir COVID-19 vakası bile kaydedilmedi.

...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukraynalılar için uçak bileti fiyatlarında sürpriz gelebilir

Altyapı Bakanlığı’nın planları arasında Borispol Havalimanı uçuşları için hava seyrüsefer hizmetlerinin ücretlerini arttırmak bulunmaktadır. Bununla bağlantılı olarak Ukrayna’da uçak bileti fiyatları keskin bir şekilde yük...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna’da benzin fiyatlarında en az % 8 artış bekleniyor

Ukrayna’da yakıt fiyatları son dönemde iyice düşmekteydi ancak yakında tekrar yükselişe geçecek.

Rbc.ua’nın verdiği haberde Yetkililere göre, Ukrayna yurtdışından toplam yakıt ihtiyacının % 80’inden fazlasını yapmaktadır...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Polonya göç politikasını değiştiriyor: Ukraynalı işçiler için sonuçları ne olur?

Bugün, Ukrayna’dan göçmen göçmen işçi akını nedeniyle, Polonyalı işverenler maaşları arttırma konusunda adım atmıyorlar.

Bu ücret seviyeleri ise Polonyalılar için düşük kalmakta. Polonya aynı zamanda kendi vatandaşları ...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Kiev bölgesinde 5 gün boyunca terörle mücadele tatbikatı yapılacak

Ukrayna Güvenlik Servisi tarafından yapılan açıklamada, 17-21 Şubat tarihlerinde Kiev bölgesinde güvenlik güçleri büyük çapta bir terörle mücadele tatbikatı gerçekleştirecek.

Tatbikat özellikle Bila Tserkva ve Kiev bölgesine ...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Lezard Ukrayna başarılı bayi satış temsilcilerini ödüllendirdi

Elektrik malzemeleri konusunda Ukrayna’da lider konumda bulunan Lezard Ukrayna, başarılı bayi satış temsilcilerini ödüllendirdi.

Ukrayna’nın Harkov, Odessa, Nikolayev, Herson, Zaporoje, Rovno, I. Frankovsk, Çernovtsi, Zakarpatya ve V...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Çavuşoğlu, Münih’te Ukrayna eski Devlet Başkanı Poroşenko ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 56. Münih Güvenlik Konferansı’nda Ukrayna Eski Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile bir araya geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bu yıl 56.’sı düzenlenen Münih Güvenlik Konferans...
Haberin tümünü okumak için tıklayın