Hakkında
ukrhaber.com Güncel, Ekonomi, Kültür Sanat, Spor, Gezi, Ulaşım, Yaşam kategorilerinde Ukrayna’da yaşayan ve Ukrayna ile ilgilenen Türk toplumunun Ukrayna ve Ukrayna-Türkiye ilişkileri ile alakalı haberlere internet üzerinden ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş bir haber portalıdır. İLKELERİMİZ Tarafsız Habercilik: Sitemizde yayınlanan haberlere konu olan olaylara ve haberlerde adı geçen kişilere tarafsız olarak yaklaşmakta olup, kişileri ve kurumları rencide edici yorumlara asla girmeden, haberde manipülasyon yapmadan sunmayı ilke edinmekteyiz. Gerçeklik: Haberlerde okuyucunun duygusal durumunu yönlendirici söylemlerden kaçınıyoruz ve haberi olduğu gibi veriyoruz. Dürüstlük: Kullanıcıyı tıklamaya teşvik eden (clickbait), yanıltıcı ve yönlendirici haber başlıklarını asla kullanmıyoruz. Hüküm vermeme: Haberlerde hüküm vermekten kaçınarak, okuyucuyu yönlendirme konusunda baskı uygulamıyoruz. Sitemizde sadece Ukrayna’yı ilgilendiren haber ve bilgilere yer veriyoruz. Ukraynaca kaynaklardan alınan haberler tarafımızdan titizlikle Türkçeye çevirisi yapılıp baştan yazılmaktadır. İLETİŞİM Bize yazmak için ukrhaber@ukrhaber.com adresini kullanabilirsiniz.
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Harkov bölgesinde “Kırmızı Bölge” kısıtlamaları 11 Nisan itibariyle başladı

11 Nisan’da Harkov bölgesinde karantina kısıtlamalarında “kırmızı bölge” düzenlemesi faaliyete geçti. Kısıtlamalar, COVID ile durumun kötüleşmesiyle bağlantılı olarak getirildi.

Hükümet portalındaki bir mesajda belirtild...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukraynalıların zeytinyağı tüketimi artıyor: Üç ülkeden ithalat yoğun

Ukrayna Tarımsal İşletme Kulübü’ne (UCAB) göre, 2020 yılında Ukrayna’ya yapılan zeytinyağı ithalatı bir önceki yıla kıyasla % 56 artarak 3.8 bin ton olarak gerçekleşti.

İtalya, İspanya ve Yunanistan tüm arzın % 85’ini ge...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

SkyUp, 27 Mayıs’ta Kiev-İzmir uçuşlarına başlıyor

SkyUp, 27 Mayıs’tan itibaren Kiev’den İzmir’e uçmaya başlayacak, tek yön biletler 75 dolar olarak fiyatlandırıldı. Uçuşlar 10 Ekim’e kadar sürecek.

En düşük temel ücret, sadece kabinde 9 kg ağırlığa ve 55x40x20 cm boyutl...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna’da günlük koronavirüs: 12,112 yeni vaka, 235 can kaybı (11 Nisan)

Ukrayna Halk Sağlığı Merkezi tarafından açıklanan Ukrayna günlük koronavirüs rakamlarına göre 11 Nisan günü sabah itibariyle açıklanan rakamlara göre önceki gün içerisinde 12,112 laboratuvar onaylı yeni koronavirüs vakası gör

Erdoğan ve Zelenskiy’nin Stratejik Konsey Toplantısı sonrasında imzaladığı bildiri metni

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy 10 Nisan akşamı yaptıkları görüşmenin ardından bir bildiri imzaladılar. Belgenin Ukraynaca metni Ukrayna Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlandı.

Uk...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna’da enflasyon Mart ayında % 1.7 ile keskin bir artış gösterdi

Mart ayında tüketici fiyatları önceki aya göre % 1.7 arttı. Yılın başından bu yana, enflasyon % 4.1 olurken yıllık olarak % 8.5’e yükseldi.

9 Nisan tarihli Devlet İstatistik Servisi raporuna göre ay boyunca sadece yumurtaların fi...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Pegasus ve AnadoluJet arasında Kiev-Ankara rotasında rekabet kızıştı

Bir Türk Hava Yolları şirketi olan düşük maliyetli Anadolu Jet ile Pegasus Havayolları arasında Kiev-Ankara hattında fiyat rekabeti görülmeye başlandı.

Özellikle Nisan ve Mayıs ayı fiyatlarında bu rekabetin sonuçları daha net ol...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Kiev bölgesinde geliştirilmiş karantina 23 Nisan’a kadar uzatıldı

Kiev bölgesinde, koronavirüs nedeniyle salgın önleyici tedbirler uzatıldı. Artan kısıtlamalar en az 23 Nisan’a kadar geçerli olacak. Daha önce 5 Nisan’da başlayan sıkılaştırılmış karantinanın 16 Nisan’da sonlandırılması pl...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna’da günlük koronavirüs: 17,463 yeni vaka, 398 can kaybı (10 Nisan)

Ukrayna Halk Sağlığı Merkezi tarafından açıklanan Ukrayna günlük koronavirüs rakamlarına göre 10 Nisan günü sabah itibariyle açıklanan rakamlara göre önceki gün içerisinde 17,463 laboratuvar onaylı yeni koronavirüs vakası gör

Zelenskiy, Ukrayna’da referandum yasasını imzaladı

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, Verkhovna Rada’nın 26 Ocak 2021’de kabul ettiği Ukrayna’da halkın politikacıların katılımı olmadan bağımsız ve doğrudan, devlet sorunlarını çözme hakkını sunan “Tüm Ukrayna Refera...
Haberin tümünü okumak için tıklayın