Hakkında
ukrhaber.com Güncel, Ekonomi, Kültür Sanat, Spor, Gezi, Ulaşım, Yaşam kategorilerinde Ukrayna’da yaşayan ve Ukrayna ile ilgilenen Türk toplumunun Ukrayna ve Ukrayna-Türkiye ilişkileri ile alakalı haberlere internet üzerinden ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş bir haber portalıdır. İLKELERİMİZ Tarafsız Habercilik: Sitemizde yayınlanan haberlere konu olan olaylara ve haberlerde adı geçen kişilere tarafsız olarak yaklaşmakta olup, kişileri ve kurumları rencide edici yorumlara asla girmeden, haberde manipülasyon yapmadan sunmayı ilke edinmekteyiz. Gerçeklik: Haberlerde okuyucunun duygusal durumunu yönlendirici söylemlerden kaçınıyoruz ve haberi olduğu gibi veriyoruz. Dürüstlük: Kullanıcıyı tıklamaya teşvik eden (clickbait), yanıltıcı ve yönlendirici haber başlıklarını asla kullanmıyoruz. Hüküm vermeme: Haberlerde hüküm vermekten kaçınarak, okuyucuyu yönlendirme konusunda baskı uygulamıyoruz. Sitemizde sadece Ukrayna’yı ilgilendiren haber ve bilgilere yer veriyoruz. Ukraynaca kaynaklardan alınan haberler tarafımızdan titizlikle Türkçeye çevirisi yapılıp baştan yazılmaktadır. İLETİŞİM Bize yazmak için ukrhaber@ukrhaber.com adresini kullanabilirsiniz.
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Ukrayna’da karantinanın iş hayatındaki etkileri

Ukrayna’da karantina nedeniyle şirketlerin % 29’u faaliyetlerini geçici olarak askıya alırken, % 6’sı işlerini tamamen durdurdu.

Opendatabot tarafından yayınlanan veriler, Ukrayna Pazarlama Grubu ile birlikte Ukrayna Girişimciler De...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nde koronavirüsten ilk ölüm kaydedildi

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri basın servisi tarafından verilen bilgiye göre, ordu içerisinde koronavirüs COVID-19 nedeniyle ilk ölüm kaydedildi. Aynı zamanda, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nde 4 vaka kaydedildi.

“Ölen kişi için: 20 Mart...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Dünyada günlük koronavirüs yayılımı (7 Nisan)

7 Nisan itibariyle dünyada toplam koronavirüslü hasta sayısı 1,359,388 kişiye ulaştı. Bir önceki güne göre günlük koronavirüslü hasta sayısı 79,352 kişi arttı.

Johns Hopkins Üniversitesi tarafından derlenen virüsün yayılma ...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Kiev’de 12 yeni koronavirüs vakası, toplam 279 (7 Nisan)

7 Nisan Pazartesi günü sabah itibariyle son 24 saat içerisinde Kiev’de yeni koronavirüs vaka sayısı 12 kişi arttı. 1 ölümlü vaka olurken, toplam sayı 279 kişiye ulaştı.

Kiev Belediye Başkanı Vitaliy Kliçko tarafından her sabah...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna polisi, karantinayı ihlal edenlere 4 bin protokol hazırladı (video)

Fotoğraf: Ulusal Polis sitesiUkrayna Ulusal Polisi basın servisi, koronavirüs pandemisi nedeniyle Ukrayna’da karantinanın başlamasından bu yana, kolluk kuvvetlerinin 3,922 idari protokol derlediğini bildirmektedir.

Buna ek olarak, polis k...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna açık kara sınır kapılarını 19’a düşürdü

Ukrayna Bakanlar Kurulu tarafından alınan karara göre 7 Nisan’dan itibaren Ukrayna’nın devlet sınırı sadece karayoluyla ve belirlenen 19 kontrol noktasından geçilebilecektir.

Devlet Sınır Servisi, hükümet kararına atıfta bulunan...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Lyaşko: Ukrayna haftada 30 bin test yapabilir, ancak gerek yok

Sağlık Bakanı Yardımcısı ve Sıhhi Doktor Viktor Lyaşko, katıldığı bir televizyon programında Ukrayna’nın haftada 30.000’den fazla test yapabileceğini, ancak şu anda kitle test yapmaya gerek olmadığını söyledi.

Lyaşko “U...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna’da şehir bazında koronavirüs vakaları: Toplam 1,462 (7 Nisan)

Ukrayna Halk Sağlığı Merkezi’ne göre, 7 Nisan günü sabah saat 09:00 itibariyle, 45’i ölümle sonuçlanan, 28’i iyileşen, 1,462 laboratuvar onaylı COVID-19 koronavirüs vakası görüldü.

Son gün 143 yeni vaka tespit edildi.

Uk...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna’da 8 milletvekilinde koronavirüs vakası doğrulandı

Halkın Hizmetkarı Partisi’nden Aleksander Kaçura tarafından verilen bilgiye göre, Ukrayna milletvekilleri arasında 8 koronavirüs enfeksiyonu vakası doğrulandı.

İnterfax ajansının haberine göre, Kaçura “Bugün, COVID-19 vakaları...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna için yeni dilim: IMF’in iki şartı var

IMF’in Ukrayna’da mukim temsilcisi Josta Lyungman, Uluslararası Para Fonu’nun, 2020’de Ukrayna devlet bütçesinde değişiklik yapılmasını ve bankacılık düzenlemesi hakkında bir yasanın kabul edilmesini beklediğini belirtti.

Lyu...
Haberin tümünü okumak için tıklayın