Hakkında
ukrhaber.com Güncel, Ekonomi, Kültür Sanat, Spor, Gezi, Ulaşım, Yaşam kategorilerinde Ukrayna’da yaşayan ve Ukrayna ile ilgilenen Türk toplumunun Ukrayna ve Ukrayna-Türkiye ilişkileri ile alakalı haberlere internet üzerinden ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş bir haber portalıdır. İLKELERİMİZ Tarafsız Habercilik: Sitemizde yayınlanan haberlere konu olan olaylara ve haberlerde adı geçen kişilere tarafsız olarak yaklaşmakta olup, kişileri ve kurumları rencide edici yorumlara asla girmeden, haberde manipülasyon yapmadan sunmayı ilke edinmekteyiz. Gerçeklik: Haberlerde okuyucunun duygusal durumunu yönlendirici söylemlerden kaçınıyoruz ve haberi olduğu gibi veriyoruz. Dürüstlük: Kullanıcıyı tıklamaya teşvik eden (clickbait), yanıltıcı ve yönlendirici haber başlıklarını asla kullanmıyoruz. Hüküm vermeme: Haberlerde hüküm vermekten kaçınarak, okuyucuyu yönlendirme konusunda baskı uygulamıyoruz. Sitemizde sadece Ukrayna’yı ilgilendiren haber ve bilgilere yer veriyoruz. Ukraynaca kaynaklardan alınan haberler tarafımızdan titizlikle Türkçeye çevirisi yapılıp baştan yazılmaktadır. İLETİŞİM Bize yazmak için ukrhaber@ukrhaber.com adresini kullanabilirsiniz.
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Ukraynalılar en çok hangi sektörlerde şahıs firmaları kurdu

2021’de bireysel girişimcilerin (FOP) sayısı 83 bin 257 (%4) artarak neredeyse 2 milyona ulaştı. Bu son 5 yılın en iyi sonucu oldu. 2020’de şahıs şirketi sayısı 22 bin 455 (%1.2) artmıştı.

Opendatabot verilerine göre 2021 yıl

Ukrayna’ya girişine izin verilmeyen arkadaşları için 200 dolar rüşvet teklif etti

Nikolayev havaalanında bir Türk vatandaşı, girişlerine izin verilmeyen arkadaşlarının geçebilmesi için sınır polisine 200 dolar rüşvet teklifinde bulundu. Şimdi bir ceza davası ile karşı karşıya.

Ukrayna’ya seyahat etmek içi...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Almanya, neden Ukrayna’ya silah tedarik etmeyi reddediyor?

Mevcut Alman hükümetinin koalisyon anlaşmasında kriz bölgelerine silah tedarikinin yasaklanması yeralması sebebiyle Almanya, Ukrayna’ya silah tedariki yapamıyor. Ancak son zamanlarda koalisyon içinde de bu durumun yeniden gözden geçirilm...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna’da 2021 yılında konut fiyatları yüzde 15’ten fazla arttı

2021 yılının sonu itibariyle, Ukrayna’da konut fiyatları ortalama %15.8 arttı. Devlet İstatistik Servisi’ne göre Ukrayna’dan en çok hangi dairelerin fiyatları yükseldi?

İstatistik ofisine göre, yeni konutlarda daire fiyatları % ...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Zelenskiy: Rusya’ya karşı geniş çaplı yaptırımlar bir savaş çıkmadan önce olması gerekir

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya’ya karşı yaptırımların beklenmeden, bir saldırı olmadan önce uygulanması gerektiğini belirtti.

Yaptırımların bir savaş ve işgal hareketi başlamadan evvel olması gerektiği görü...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna’da günlük koronavirüs: 20,156 yeni vaka, 150 can kaybı (21 Ocak)

Ukrayna Halk Sağlığı Merkezi tarafından açıklanan Ukrayna günlük koronavirüs rakamlarında, dün gün içerisinde 20,156 laboratuvar onaylı yeni koronavirüs vakası görülürken, 150 can kaybı oldu.

Ukrayna’da 21 Ocak günü korona...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Hükümet, Ukrayna’nın 2022 için göçmen kotasını belirledi

Bakanlar Kurulu, 2022 için göçmenlik izni başvurusunda bulunabilecek azami yabancı ve vatansız kişi sayısını belirledi. Karar, hükümet toplantısında alındı.

Ukrayna’nın tüm kategori ve bölgelerinde toplam göçmen kotası 8,48...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna’da yakacak odun fiyatları rekor seviyeye yükseldi

Ukrayna Enerji Borsası’ndaki açık artırmalarında, yakacak odun fiyatı son bir yılda %602 arttı.

Ukrayna’da yakacak odun fiyatları 2021’in ikinci yarısında keskin bir şekilde yükseldi. 19 Ocak Çarşamba günü Ukrayna Enerji Bor...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna-Romanya sınırında, Türkiye’den gelen bir grup yasadışı göçmen yakalandı

Çernovtsi sınır müfrezesinin askerleri, Rumen mevkidaşlarıyla işbirliği içinde, Romanya’ya Ukrayna sınırından yasadışı yollardan girmeyi planlayan dört yabancı ve ekip liderini yakaladı.

Sınırda devriye gezen ekip önce bir T...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Zelenskiy vatandaşları panik yapmamaya çağırdı: Diplomasi yoluyla barışı sağlamak için herşeyi yapıyoruz

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, Çarşamba günü vatandaşlara yaptığı bir video konuşmasında, Rusya’nın olası saldırganlığı konusunda halkı “panik yapmamaya” çağırdı ve yetkililerin diplomasi yoluyla barışı sağ...
Haberin tümünü okumak için tıklayın