Hakkında
ukrhaber.com Güncel, Ekonomi, Kültür Sanat, Spor, Gezi, Ulaşım, Yaşam kategorilerinde Ukrayna’da yaşayan ve Ukrayna ile ilgilenen Türk toplumunun Ukrayna ve Ukrayna-Türkiye ilişkileri ile alakalı haberlere internet üzerinden ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş bir haber portalıdır. İLKELERİMİZ Tarafsız Habercilik: Sitemizde yayınlanan haberlere konu olan olaylara ve haberlerde adı geçen kişilere tarafsız olarak yaklaşmakta olup, kişileri ve kurumları rencide edici yorumlara asla girmeden, haberde manipülasyon yapmadan sunmayı ilke edinmekteyiz. Gerçeklik: Haberlerde okuyucunun duygusal durumunu yönlendirici söylemlerden kaçınıyoruz ve haberi olduğu gibi veriyoruz. Dürüstlük: Kullanıcıyı tıklamaya teşvik eden (clickbait), yanıltıcı ve yönlendirici haber başlıklarını asla kullanmıyoruz. Hüküm vermeme: Haberlerde hüküm vermekten kaçınarak, okuyucuyu yönlendirme konusunda baskı uygulamıyoruz. Sitemizde sadece Ukrayna’yı ilgilendiren haber ve bilgilere yer veriyoruz. Ukraynaca kaynaklardan alınan haberler tarafımızdan titizlikle Türkçeye çevirisi yapılıp baştan yazılmaktadır. İLETİŞİM Bize yazmak için ukrhaber@ukrhaber.com adresini kullanabilirsiniz.
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

“Dilim Turkish Baklava” Ukrayna’daki ilk şubesini açtı

Bir süredir toptan baklava üretimi ve satışı gerçekleştiren Türk yatırımı “Dilim Turkish Baklava” Kiev’de bulunan SkyMall Alışveriş Merkezi’nde ilk şubesini açtı.

Ukrayna’nın tanınmış iş adamlarından İsmet Yükse...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna’nın Harkov bölgesinde askeri uçağın düşmesi sonucu can kaybı 25’e yükseldi

Ukrayna Başsavcılığından yapılan açıklamada, Ukrayna ordusuna ait AN-26 tipi uçağın Harkov bölgesinde düşmesine ilişkin soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, kazada 25 kişinin yaşamını yitirdiği, 2 kişinin a

Bakanlar Kurulu, yabancı vatandaşların Ukrayna’ya giriş yasağını kaldıracak

Avrupa Gerçeği tarafından hükümete yakın iki kaynak tarafından doğrulanan bilgiye göre Ukrayna Bakanlar Kurulu, yabancı vatandaşlar için Ukrayna’ya giriş yasağının tamamen kaldırılmasına karar verecek.

Avrupa Gerçeği tarafı...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna’da günlük vaka sayısı rekoru: 3,833 yeni vaka, 76 can kaybı (26 Eylül)

Ukrayna Halk Sağlığı Merkezi tarafından açıklanan Ukrayna günlük koronavirüs rakamları: 26 Eylül günü sabah itibariyle önceki gün içerisinde 3,833 laboratuvar onaylı yeni koronavirüs vakası görüldü. Toplam vaka sayısı 195,504...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna ve Slovakya, Ujgorod havaalanındaki engeli kaldıracak bir anlaşma imzaladı

Dışişleri Bakanı Dmitriy Kuleba tarafından açıklandığına göre Ukrayna ve Slovakya, Ujgorod Uluslararası Havalimanı işletmesini eski haline getirmek için bir anlaşma imzaladılar.

Kuleba, “Bunlar kolay müzakereler değildi, ancak...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna’da karantina süresince özelleştirme yasaklandı

Ukrayna’da stratejik kamu iktisadi teşebbüslerinin satışına ilişkin yasak 25 Eylül Cuma günü yürürlüğe girdi. Yasak, Bakanlar Kurulu’nun koronavirüs salgını ile bağlantılı olarak uyguladığı karantina süresi için geçerli o...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Günde üç bin yeni hasta: Zelenskiy, Ukrayna’da ikinci COVID-19 dalgasını duyurdu

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, günde 3 bin üzerinde Ukraynalı’nın koronavirüs enfeksiyonuna yakalanması ile mevcut istatistiklerin Ukrayna’daki ikinci COVID-19 dalgası anlamına geldiğine inanıyor.

Ukrinform ajansının v...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Ukrayna’daki çiftçilerin kuraklıktan kayıpları 6.5 milyar UAH olarak tahmin ediliyor

“Ukrayna Tarım Konseyi” (UAC), Ukraynalı tarım üreticilerinin bu yılki kuraklıktan kaynaklanan kayıplarının 6.5 milyar UAH olacağını tahmin ediyor.

Facebook sayfasından bir mesaj yayınlayan UAC, üyeleri için Odessa bölgesinden...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Kiev “sarı bölgeye” geri döndü

Ukrayna’da, bölgelerdeki salgın durum nedeniyle karantina bölgeleri güncellendi. Yeni düzenleme sonucunda Kiev “sarı bölgeye” döndü. Ternopil ise kırmızı bölgeye alındı.

Bakanlar Kurulu Bakanı Oleg Nemçinov tarafından açı...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Lyaşko “Ukrayna, 25 Ekim’den önce veya daha sonra tam karantinaya girebilir”

Ukrayna Sağlık Bakan Yardımcısı Viktor Lyaşko’a 25 Ekim seçimlerinden sonra yetkililerin “tüm bölgeleri kırmızıya çevireceği ve karantina olacağı ” söylentisine yanıt verdi. “Koronavirüs bulaşan kişi sayısındaki artış...
Haberin tümünü okumak için tıklayın