Hakkında
Yeni Ümit Eğitim Kurumlarında yönetici olarak görev almaktayım. Ayrıca Tüm Eğitim Dernekleri Federasyon başkan yardımcılığı görevini sürdürmekteyim. Aslen siyaset bilimi uzmanıyım.
 • Doktora
 • Yaşadığı yer Türkiye
 • Şehir İstanbul
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Yeni Ümit Modelistlik Kursu 2020-2021 Yılı Eğitimleri Eylül Ayında Başlıyor!

Modelistlik Nedir?

Modelistlik mesleği son zamanlarda merak edilen meslek gruplarından biri haline gelmiştir. Modelistlik nedir ne iş yaparlar gibi sorular birçok insan tarafından merak edilmektedir. Aynı zamanda modelistlik nedir başlığı altından nasıl modelist olunur gibi sorular da sorulmaktadır.

Modelistler Ne İş Yapar?

Modelistlik nedir başlığı altında modelistler ne iş yapar soruna cevap verilebilir.  Modelistler, stilistlerin ürettiği tasarımların kalıplarını belirler ve seri üretimini sağlar. Kalıpları belirme işlemi bilgisayardan ya da elle yapılabilir.

Belirlenen kıyafetlerin ne olduğu değişiklik göstermez ancak farklı seçenekler ile model kalıpları çıkarılır. Bunlar:

 • Çocuk kıyafetleri
 • Kadın kıyafetleri
 • Erkek kıyafetleri
 • Alt giysiler
 • Üst giysiler

Şeklinde değişiklik gösterir. Kıyafetlere göre kalıplar çıkarılır ve seri üretimi sağlanır. Modelistlik nedir sorunun cevabı kıyafet kalıplarını hazırlama ve seri üretmedir.

Nasıl Modelist Olunur?

Modelist olmak istiyorsanız yetenek dışında bir eğitim almanız da şarttır. Modelistlik için çeşitli kurslara katılabilir ve teknik eğitim alabilirsiniz. Modelistlik bilgi gerektiren bir iştir. Kıyafet kalıplarının çizilmesi ve seri üretimini sağlamak için çeşitli eğitimler mevcuttur.

Modelist olmak istiyorsanız teknik eğitim alabileceğiniz kurslar vardır. Kursları tamamladıktan sonra sertifika ile modelistlik yapabilirsiniz.

Bu eğitimi veren Yeni Ümit Modelistlik Kursunda bu eğitimi alabilirsiniz.

Tekstil Sektöründe Çalışarak Modelist Olunur Mu?

Tekstil sektörlerinde çalışmaya başladığınız zaman yükselme şansınız vardır. Genellikle usta çırak ilişkisi ile kendinizi geliştirebilirsiniz. Zamanla tekstil sektöründe edindiğiniz deneyimler ile daha farklı statülere ulaşabilirsiniz.

Tekstil sektöründe edindiğiniz tecrübeler daha farklı statülerde çalışmanıza olanak sağlamaktadır. Ancak konu modelistlik olduğu durum daha farklıdır. Tekstil sektöründe çalışıp tecrübe edinmiş olmanız modelist olmanız için yeterli değildir. Modelist olmak istiyorsanız teknik bir eğitim almanız gerekir. Teknik eğitim sonrasından edindiğiniz sertifika ile modelistlik yapmaya başlayabilirsiniz.

Stilist ve Modelist Arasındaki Fark Nedir?

Stilistler çeşitli kıyafetlerin tasarımlarını yapmaktadır. Bir nevi yaratıcılık yeteneği ile kıyafet tasarımları yaparlar ve tekstil piyasasına sunarlar. Stilistler ile modelistler arasındaki fark ise çok kolay anlaşılabilir.

Tekstil sektörü içinde yer alan iki meslek grubu karıştırılmaktadır. İkisinin de aynı işi yaptığı gibi düşünceler olsa da bu düşünce yanlıştır. Stilistler tasarım işleri ile ilgilenir ve kıyafet tasarımı yaparlar. Modelistler ise tasarlanan kıyafetlerinin kalıplarını çıkarır ve seri üretimlerini sağlar.

Stilist ve modelist arasında en bariz fark tasarım konusudur. Biri tasarım yaparken diğeri o tasarımların kalıplarını çıkarmakla görevlidir. Ancak iki meslek birbiri ile bağlantılıdır. Birbirlerine bağlı olarak çalışan iki meslek grubunun karıştırılması normaldir.

Tekstil sektörü içerisinde yer alan mesleklerin birçoğu tecrübe ile edinilen mesleklerdir. Ancak birbiri ile bağlantılı olarak çalışan stilist ve modelistler için durum farklıdır. Hem stilist olmak için hem de modelist olmak için tecrübe yeterli değildir. İki meslek grubu da teknik eğitime dayalı meslek gruplarıdır. Bu nedenle teknik eğitim alınması şarttır. 

Yeni Ümit Modelistlik Kursunun İntagram Hesabını Ziyaret Edebilirsiniz: https://www.instagram.com/yeniumitmodelistlik/

Devamını Oku
Yeni Ümit Modelistlik Kursu 2020-2021 Yılı Eğitimleri Eylül Ayında Başlıyor!

Kadın Giyim Modelistliği

Kıyafet sektörü her zaman canlı ve kendini yenileyen bir sektördür. Bunun birlikte kadın kıyafetleri oldukça farklı modellerde ve sürekli kendini yenileyen tasarımlardır. Kadın kıyafetleri tasarlamak için hem iyi bir teknik bilgi hem de yaratıcı özelliklerinizi kullanmanız gerekir. Eğer modelist olmak istiyorsanız da kadın giyim modelistliği size daha çok iş kapısı açacaktır.

Kadın Giyim Modelistleri Ne Yapar?

Modelistler, tasarlanan kıyafetlerin kalıplarını çıkarır ve seri üretimini sağlar. Bunu yaparken kendinizi farklı alanlarda geliştirebilir ve o sektörde devam edebilirsiniz. En çok tercih edilen ve her zaman canlı olan alansa kadın giyim modelistliği alanıdır. Bu eğitimi İstanbul’da veren Yeni Ümit Modelistlik Kursunun İnstagram Sayfasını ziyaret edebilirsiniz. https://www.instagram.com/yeniumitmodelistlik/

Kadın giyim modelistliği alanında çalışırken yapabileceğiniz işlerden bazıları şunlardır:

 • Kadın üst giyim tasarım kalıplarını yapmak
 • Kadın alt giyim tasarımlarını yapmak
 • Kadın gömlek kalıplarını bilmek ve kalıpları çizmek
 • Kadın dış giyim kalıplarını çizebilmek ve seri üretimlerini sağlamak

Kadın giyim modelistliği yaparken yalnızca kadın giyim konusunda teknik bilgiler ile çalışabilirsiniz. Kadın giyim oldukça çeşitli olduğu için bu alanda çalışırken tek bir alanda çalışıyorum gibi bir düşünceye kapılmanıza gerek yok. Kadın giyim sektöründe yapacağınız işlemlerin hepsi gerekli teknik bilgileri kullanacağınız ve oldukça geniş bir sektördür.

Kadın Giyim Modelisti Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Modelist olmak için teknik bir eğitim almanız şarttır. Bu mesleği yapabilmek için gerekli kurslara gidebilir ve eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Teknik eğitimler sırasında kadın giyim konusunda yeterince bilgi toplayabilirsiniz. Eğer sadece kadın giyim alanında çalışmak istiyorsanız buna göre kurslar da seçebilirsiniz.

Dünyaca ünlü kadın giyim markalarına başvurarak modelistlik kurslarına gidebilirsiniz. Kadın giyim markları modelistlerini yetiştirmek üzere kurslar vermektedir. Bu kurslar sayesinde kadın giyim konusunda gerekli tüm tenkil bilgileri alabilir ve sektörde birçok iş bulma imkanına sahip olabilirsiniz.

Kadın Giyim Tasarımları İle Çalışmak Zor Mu?

Modelistler, tasarlanan kıyafetlerin kalıplarını çıkarır ve seri üretimlerini sağlar. Bununla birlikte kadın giyim sektöründe çalışmak zor mu diye merak ediyor olabilirsiniz. Aslında kadın giyim sektörü hem daha hareketli hem de daha çok iş imkânı sunan bir sektördür. Kadın giyim tasarımları her yıl kendini yenileyen bir sektörün içerisinde olduğu için size birçok iş imkânı sağlayacaktır.

Kadın giyim tasarımları ile çalışmak zor değildir. Tasarlanan kadın giyim kıyafetlerinin kalıbını çıkarmanız ve seri üretimini sağlamanız sizi çok yoracak bir meslek grubu değildir. Aksine sürekli kendini yenileyen canlı bir sektörün içerisinde olmak, işinizde daha çok gelişmenizi sağlayacaktır.

Kadın Giyim Modelistleri İş Bulabilir Mi?

Giyim sektörü içerisinde iş bulma imkânınız her zaman vardır. Kadın giyim sektörü de sürekli gelişen ve kendini yenileyen bir sektör olduğu için iş bulma imkânınız oldukça fazladır. Kadın giyim sektöründe hem firmalarda hem de büyük markalarla çalışabilirsiniz.

Kaynak: https://www.yeniumitmodelistlik.com/modelistlik-kursu-istanbul/

Devamını Oku
Kadın Giyim Modelistliği

Src Ve Psikoteknik Belgesiz Trafiğe Çıkmayın

Ulaştırma Bakanlığı 4925 Sayılı Karayolu Kanunu ile ticari araç kullanan sürücülere src ve psikoteknik belgesi zorunluluğu getirildi. 08 Kasım 2016 tarihinden itibaren trafikte yapılan uygulamalarda bu belgelere sahip olmayan ticari araç sürücülere işlem uygulanmaya başlandı.

Yolcu veya yük taşıyan ticari araç sürücüleri cezai işleme maruz kalmamak için bir an önce yetkili kılınan sürücü kurslarından belgelerini almaları gerekiyor.

SRC Belgesi Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Karayolu taşımacılığında yük veya yolcu taşıyan ticari araç sahiplerinin alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir. Bu belge, uluslar arası kapsamındadır. Sadece ülke içi değil uluslar arası yolcu, yük veya kargo taşıyan sürücüler de almak zorundadır. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından SRC belgesi 5 çeşit olarak verilir.

Bunlar;

 • SRC 1; uluslar arası yolcu taşımacılığı,
 • SRC2; ülke içinde yolcu veya personel,
 • SRC 3; uluslar arası yük, kargo taşımacılığı,
 • SRC 4; ülke içinde yük, kargo taşımacılığı,
 • SRC 5; Tehlikeli madde taşımacılığı yapan sürücülerin alması gereken belgelerdir.

SRC Belgesi Nasıl Alınır?

Karayollarında yük, kargo, yolcu veya personel taşıyan her sürücünün mutlaka src ve psikoteknik belgesi zorunluluğu bulunuyor. Her sürücü ehliyetinin cinsine göre SRC belgelerinden birine ve psikoteknik belgesine başvurmak zorundadır. Bunun için de başvuru merkezleri bakanlığın yetkili kıldığı sürücü kurslarıdır.

Bakanlık ehliyetini 2003 tarihinden alanlara sınavsız SRC belgesi hakkı tanımıştır. Ehliyetini 2003’ten önce alanlar, ehliyetinin cinsine göre e-devlet üzerinden src başvurusu yapabilirler. Sadece posta ücreti ödeyerek belgelerini alabilirler.

Ehliyetlerini 2003’ten sonra alanlar, herhangi bir sürücü kursuna kayıtlarını yaptırıp, eğitim aldıktan sonra sınava tabi tutuluyorlar. Başarılı olanlara belgeleri veriliyor.

SRC Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

SRC başvurusunda bulunmak isteyen sürücüler; ehliyet, kimlik ve diploma fotokopileri, 2 adet fotoğraf, sabıka kaydı ile birlikte kayıtlarını yaptırabilirler. Kayıtlarını Yeni Eğitim Kurumları’na yaptıran kursiyerler, “sabıkam yoktur” beyannamesi de verebilirler.

Her belgenin başvuru yaşı ile eğitim saatleri farklıdır. 19 yaşından gün almış ve 66 yaşına kadar olan sürücüler SRC başvurusu yapabilirler.

Eğitimler Nasıl Veriliyor?

SRC ders saatleri 19 ile 41 saat arasında değişmektedir. Dersler teorik, videolu, uygulamalı olarak verilmektedir. Her ders sonunda soru çözümü ve deneme sınavları yapılmaktadır. Sürücülerin sınavda başarılı olabilmeleri için çıkmış sorularla birlikte çıkma olasılığı yüksek soruların çözümleri yapılmaktadır.

Psikoteknik Belgesi Nasıl Alınır?

Sürücüler; Eğitim Kurumunda görevli psikologun 60 dakikalık değerlendirmesine tabi tutuluyorlar. Psikoteknik belgesi almak için 3 resim, kimlik ve ehliyet fotokopileriyle birlikte başvuruluyor. Sürücülere, 60 dakikalık test uygulanıyor. Kanaat olumlu olursa, İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne onaylattırılıp, 3 nüsha rapor ve kart ile birlikte teslim ediliyor.

Kaynak: https://www.srcbelgesi.com/

Devamını Oku
Src Ve Psikoteknik Belgesiz Trafiğe Çıkmayın

Moda Okulunda Öğretilen Bilgiler Nelerdir?

Tercih edilen mesleklerden biri olan moda tasarımı, yeni moda anlayışına sahip olan ve trendleri değiştirebilecek insanlar yetiştirmektedir. Moda okuluna giden öğrencilerin bir çoğu sanatın her alanında bilgi sahibi olurken aynı zamanda dikim, çizim gibi becerilerini geliştirir. Fakat önemli olan bu okula hazırlık süreci ve bu mesleği ne kadar istediğinizdir.

Moda sadece yakışan kıyafetleri bulabilmek değil, bu kıyafetleri oluşturabilmek, renk bilgisine sahip olmak, öngörülü bir şekilde neyin moda olabileceği fikrine sahip olmak ve kıyafetlere bir yenilik getirmektir. Bu nedenle yaratıcı sürecin ön planda olduğu stilistlik mesleği kendinizi geliştirmenizle yakından ilişkilidir diyebiliriz.

Moda Okuluna Giden Bir Öğrencinin Alacağı Bilgiler Nelerdir?

 • Çizim yapabilmek için gereken anotomi bilgisine sahip olur. Oran ve orantı gibi kavramları bilir.
 • Çizimdeki tonlamaları, ışıklandırmaları, boyama tekniklerini bilir ve renk bilgisine sahip olur.
 • Tekstille ilgili bilgilere hakim olurken doku tasarımı ve desen hakkında bilgisi olur.
 • Moda okulu aynı zamanda aksesuar çizimlerini de kapsayabilir. Bunlar çanta, şapka, eldiven ve ayakkabı tasarımı olabilir.
 • insan vücudu ve silueti çizimleri devamlı olarak yapılır.
 • Tekstilde kullanılan malzeme bilgisi verilir.
 • Kalıp ,dikiş, yaka, kol ve paça modelleri gibi dikiş hakkında bilgilere sahip olur.
 • Moda tarihi dersleri verilir ve geçmiş yıllardaki moda anlayışlarını bilir.
 • Teknik çizimi ve illüstrasyonu bilir.
 • Giyim tarzlarını analiz etmeyi öğrenir.
 • Bilgisayar destekli çizim yapma bilgisine sahip olur.

Moda Okuluna Gitmek İçin Hangi Bilgilere Sahip Olmalısınız?

Yaratıcı yönünüzü arttırmanız gereklidir. Tasarım sürecinde yaratıcılık oldukça büyük bir yer kaplamaktadır. Aynı zamanda renk ve kumaş bilgisini öğrenmeli moda tarihini de bilmelisiniz. Bunun dışında iyi gözlem yapmak ve detayları kaçırmamak önemlidir. Tüm bu yaratıcılık sürecine etki edecek olansa çizim bilginizdir. Düşlediğinizi çizecek kadar çizim bilgisine sahip değilseniz moda okuluna girmeniz oldukça zor olabilir. Bu nedenle bir ressam kadar olmasa da teme çizimi, oran ve orantıyı, model ve insan çizimini bilmelisiniz. Ayrıca atölye sürecine hakim olmanız, dikiş ve kalıplardan anlamanız da sizin için artı olacaktır.

Devamını Oku
Moda Okulunda Öğretilen Bilgiler Nelerdir?

Moda Tasarım Kursu Bakırköy

Kariyerlerini moda tasarımı üzerine yapmak isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Bu kişilerin tercih edeceği eğitim için özel kurslar vardır. Yeniliklere açık olmak ve moda dünyasında kendinize bir yer edinmek için moda tasarım kursu Bakırköy ilçesinde hizmet vermektedir.

Moda tasarımcısı olmak için ilk adım yetenekli ve biraz da hayal gücüne sahip olmaktır. Bunun yanında bu yeteneğin ve hayal gücünün ortaya çıkarılması için moda tasarım kurslarında eğitim almaya ihtiyaç olabilir.

Moda Tasarım Kurslarında Hangi Eğitimler Verilir?

Moda tasarım kursları, temel ve teknik konuları aşamalı olarak vermektedir Başlangıç seviyesinden başlar ve temel çizim teknikleriyle yapılandırma eğitimi devam eder. Bu yapılandırma aşamasında tasarımcı olmak isteyenler, kumaşları, renkleri, siluetleri bir araya getirerek tema oluşturmayı öğrenirler.

 • Temel sanat eğitimi
 • Teorik ve uygulamalı çizim teknikleri
 • Dijital ortamda baskı deseni hazırlama
 • Moodboard hazırlama teknikleri
 • Tasarımı geliştirme ve uygulama teknikleri
 • Kumaş bilgisi
 • Renk ve gölgelendirme çalışmaları
 • Moda illüstrasyon türleri

Moda tasarım kurslarına 18 yaş ve üstü kişiler katılabilir. Bu kişilerin yetenekleri, becerileri, hayal güçleri kurs eğitiminde daha ileriye gitmelerini sağlar.

Bakırköy Bölgesinde 

Moda Tasarım Kurslarında Eğitim Kimler Tarafından Verilir?

Moda tasarım kursu Bakırköy ilçesinde hizmet veren kurslarda uzman kadro ile eğitimler verilmektedir. Özellikle isim yapmış üniversitelerden mezun olan eğitmenler tarafından dersler verilmektedir.

Sınıflar genellikle 6 kişilik kursiyerlerden oluşmaktadır. Öğrenme garantili eğitimler sunulmaktadır. Kurslarda hafta içi ve hafta sonu eğitimleri verilmektedir. Devamsızlık yapılmadığı sürece sınırsız etüt çalışmaları ve eğitimi yeniden alma fırsatı da bulunmaktadır. Moda tasarımı kurslarında eğitim toplam süresi 1 yıl olmaktadır.

Moda Tasarım Kursu Fiyatları Ne Kadardır?

Moda tasarım kurslarında eğitim programları birçok farklı eğitimi içine alır. Moda illüstrasyonu, trend çalışmaları, projeler, temel sanat eğitimleri, teknik çizimler, stilistlik ve moda tasarımı, kalıp eğitimleri gibi birçok farklı eğitim verilmektedir.

Moda tasarım kursu Bakırköy ile birçok farklı iş olanağı da açılmaktadır. Moda tasarımcılığının yanında, aksesuar tasarımcılığı, moda koordinatörlüğü, moda eğitmeni, moda danışmanı, illüstratör, kostüm tasarımcısı gibi iş olanakları bulunmaktadır.

Tekstil ve triko firmalarında, moda tasarım stüdyolarında çalışma olanağı bulabileceğiniz moda tasarımında kurs fiyatları; bulundukları yere, öğrenci sayısına, hangi eğitimlerin alınacağına göre değişkenlik göstermektedir.

Devamını Oku
Moda Tasarım Kursu Bakırköy

Modanın Trendleri ile Tarz Yaratın!

Moda giyim trendleri ile en şık tarzları yaratabilir, birbirinden güzel kombinler yaratabilirsiniz! Özellikle modaya meraklı olanlar kişiler her yıl yeni sezon trendlerini dört gözle beklemektedirler. 2020 yılında da öne çıkan bazı trendler stilinizi güçlendirebilir!

Gündelik Stilde Hangi Trendler Popüler?

Moda giyim denildiğinde o yıla ait; yaz, kış, ilkbahar ve sonbahar kreasyonları çıkmaktadır. Her sene yeni trendler eklenir. Gündelik stilde 2020 yılında özellikle tayt kullanımı yine moda; birçok model ve kumaş kullanılabiliyor.

Deri tayt, süet tayt, parlak tayt, basic tayt, spor taytları…2020 yılında hem sportif aktivitelerde hem de gündelik yaşamda giyebileceğiniz rengarenk taytlar çok moda!

Taytla beraber yırtık Jean pantolonlar da kolayca kombinlenebilecek parçalardandır. Aynı zamanda çiçekli elbiseler, geometrik desenli kıyafetler, uzun ve düğmeli etekler, v yaka-polo tshirtler de sıkça kullanılıyor.

60’lı Yılların Modası Geri mi Dönüyor?

Zaman zaman modada Retro giyim trendleri gündeme gelmektedir. 2020 senesinde de Retro giyim tarzını birçok yerde görebilirsiniz. Bu sene özellikle puantiye detaylar çok revaçtadır!

Puantiye detaylarla beraber fırfırlı ve çiçekli desenlerin de öne çıktığını görüyoruz. Daha çok 70’li yılların esintilerinden olan kovboy boy ve çizmeler de son derece şık ve trend bir moda giyim unsurudur.

2020 Yılında Hangi Feminen Trendler Var?

Moda giyim ile ilgili bu senenin trendleri oldukça çeşitlidir. Feminen detaylar dikkat çekici; moda haftalarında birçok vahşi, yılan desenleri ön planda! Hem kıyafetlerde hem bot ve ayakkabılarda özellikle yılan desenleri çok beğeniliyor. Tayt ve pantolonlarda da sıkça tercih edilen trendler arasında yer alıyor.

2020 Yılının Öne Çıkan Renkleri Hangileri?

2020 kreasyonlarına baktığımızda en çok dikkat çeken renklerin biber yeşili, mercan kırmızısı, haki yeşili, soft toprak tonları, karamel, ekru ve pudra pembesi olduğunu görüyoruz. Renk konusunda pek bir sınırlama olduğu söylenemez; son birkaç senenin modası bu sene de devam ediyor. Rengarenk giyim oldukça moda!

Stilistlik ve Modelistlik Kursu Ne Kadar Sürüyor?

Modayla yakından ilgiliyseniz modelistlik kursu ve stilistlik kursumuza katılabilirsiniz. Modelistlik kursu 4 ay; stilistlik kursu ise 24 hafta sürmektedir. Kurumumuzda özel dikiş kursu eğitimi de sunulmaktadır.

Devamını Oku
Modanın Trendleri ile Tarz Yaratın!

2020 Gelinlik Modelleri

Klasik ama çok doğru bir cümle her genç kızın rüyası beyaz gelinlik, düğünlerde gelin adaylarını en çok yoran an gelinlik seçimidir. 2020 gelinlik modelleri arasında en uygunu bulmak zordur çünkü o günün prensesi siz olacaksınız.

Sade Gelinlik Akımı Bu Yılda Sürüyor

Tüm gözler sizin üzerinizde olacak mükemmeli aramak kadar daha normal ne olabilir ki? Geçen yıl başlayan gelinliklerde ki sadeleşme akımı bu yıl içinde etkisini gösteriyor, gelinlikler oldukça sade tasarlanıyor hatta bu yıl mini abiyeler birer gelinliğe dönüşmeye başladı. Eskiden vaz geçmem diyenler içinde kabarık ya da tek omuzlar ve hâkim yakalar mevcut, kabarık omuzlu gelinlikler 2020 gelinlik modelleri arasında daha fazla kabarık halde tasarlanıyor.

Her Bedene Göre Farklı Gelinlik Tasarlanıyor

Bu yıl tasarımcıların biraz daha ön plana çıkardığı yaka, kol ya da etekte kullanılan tüy detayı ancak vücudun uygun olmayan bölgelerinde tüy kullanılmamasına dikkat etmek gerekir. Bacakları ince bayanlar için bu yıl ön kısmı kısa arkası uzun etek modelleri dikkat çekiyor ve hiç eskimeyen model tek omuzlu gelinlik özellikle vücudunun üst kısmını öne çıkarmak isteyenlerin ilk tercihi olmaya devam ediyor.

Gelinlik Genç Kızların Rüyasını Süslüyor

90’lı yıllarda favori olan ve unutulmaya yüz tutan hâkim yaka gelinlikler bu yıl daha fazla karşımıza çıkmaya başladı özellikle sonbahar ve kış gelinliklerinde seçenekler arasında ilk sıralarda yer buluyor. Tül ve dantel üzerine işlenen puantiyeler, kabarık gelinlikler, hafif ve sade tasarımlar ve elbette prenses model gelinlik bu yıl evlenecek olan genç kızların rüyalarını süslemeye yetiyor. Model günün anlamını yüklenen bir model çünkü günün prensesi zaten sizsiniz.

Hayalinizde Ki Gibi Bir Gelin Olmak Mı İstiyorsunuz?

Her kızın aklında bir gelinlik modeli aslında çocuk yaşından bu yana oluşuştur ancak bunu bulmakta zorlanacağı için hayallerinin dışına çıkar ve alternatifleri arttırır bu da karar vermesini zorlaştırır o yüzden çocukluk hayalinizde ki gelin olmak istiyorsanız hemen bir gelinlik dikim kursu ile görüşerek kendi tasarımınız gerçeğe dönüştürün.

Devamını Oku
2020 Gelinlik Modelleri