Hakkında
Isparta'nın son dakika haberlerini her zaman en hızlı şekilde takipçilerine sunan Güller Başkenti Isparta'nın en büyük haber sitesi uyan32 . Isparta Haber - https://www.uyan32.com/
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir ISPARTA
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Baş Ağrısı İçin Okunası Gereken Dualar

Ani bastıran baş ağrısı durumlarında okunması gereken dualardan bazılarını sizler için hazırladık.

Baş Ağrısı İçin Dua, Şiddetli Baş Ağrısına Deva Olan Dualar..!

Nihat Hatipoğlu ve Cübbeli Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün baş ağrısı anında okunması gereken duaları bu yazımız da sizlerle. Baş ağrısı anında ilaç içmenize rağmen halen ağrınız geçmediyse kendiniz için manevi bir reçete hazırlayabilirsiniz.

Devamını Oku
Baş Ağrısı İçin Okunası Gereken Dualar

Isparta'da Libyalı ve Somalili Askerler Birbirine Girdi..!

Alınan son dakika bilgilerine göre Isparta Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında komando eğitimi alan Somalili ve Libyalı askerler arasında yaşandığı iddia edilen tartışma sonucu 23 asker yaralandı.

Kaynak: https://www.uyan32.com/ispartada-sicak-saatler-iddiaya-gore-23-yarali-asker-var/

Isparta'da Libyalı ve Somalili Askerler Birbirine Girdi..!

Isparta’da bir camide din görevlisinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Isparta’da bir camide din görevlisi yüksek ateş şikayeti ile rahatsızlanarak hastaneye başvurdu. Yapılan covid-19 testi pozitif çıktı. Evinde karantina alınan din görevlisinin ardından en son görüştüğü 15 farklı caminin din görevlisi de izole altına alındı.

Kaynak:

Isparta Haber

Isparta En İyi Kız Yurtları

Isparta'da kendinizi eviniz de gibi hissedebileceğiniz en iyi kız yurtlarını sizler için derledik. 

https://www.uyan32.com/ispartada-en-iyi-kiz-ogrenci-yurtlari/

Isparta En İyi Kız Yurtları

Öğrenci Gündemi

Türkiye’nin ilk ve tek öğrenci platformu olarak 2016 yılında sosyal medya dünyasına katılan öğrenci gündemi kısa sürede öğrenciler tarafından ziyaret edilen sosyal medya sayfası haline geldi. Öğrencilerin sosyal medya üzerinden birbirleri ile yardımlaşmasını sağlayan bu sosyal ağ ilk olarak ramazan özek tarafından kurulmuştur.

https://www.uyan32.com/ogrenci-gundemi/

Devamını Oku
Öğrenci Gündemi

Isparta’da Gece Yarısı Korkutan Kaza; 6 Yaralı Var..!

Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesinde gecenin ilerleyen saatlerinde gerçekleşen korkunç kaza da alınan bilgilere göre 6 kişi yaralandı.

Şarkikaraağaç Fele Bölgesinde Yaşandı..!

Alınan bilgilere göre korkunç kaza Şarkikaraağaç ilçesi Fele mevkisinde yaşandı. Direksiyon hakimiyetini kaybeden iki sürücü kafa kafaya çarpıştı. Kısa süre sonra olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri yaralıların ivedi bir şekilde tedavi altına alınması için en yakın sağlık kuruluşuna ulaştırdılar. Olayla ilgili incelemeler devam ediyor.

Devamını Oku
Isparta’da Gece Yarısı Korkutan Kaza; 6 Yaralı Var..!

HES Kodu Nedir, Nasıl Alınır?

Ülkemizde etkisini yavaş yavaş yitirmeye başlayan koronavirüs salgını nedeni ile alınan tedbirler yavaş yavaş kaldırılmaya devam ediyor. Bu kapsamda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ülkemizdeki normalleşme süreci ile ilgili detayları canlı yayında açıkladı. Sağlık Bakanı Koca’nın “HES KODU” ifadesi oldukça dikkat çekti.

Kaynak: https://www.uyan32.com/hes-kodu-nedir-nasil-alinir/

Devamını Oku
HES Kodu Nedir, Nasıl Alınır?

Astsubay Boğazı Kesilmiş Halde Bulundu

Burdur’da görev yapan astsubay Y.E.Y (23) boğazı kesilmiş ve vücudunun çeşitli yerlerinde yaralı halde bulundu.

 

Kaynak: https://www.uyan32.com/astsubay-bogazi-kesilmis-halde-bulundu/

Astsubay Boğazı Kesilmiş Halde Bulundu

Koronavirüs Havuzdan Bulaşır mı?

“DENİZE GİRMEK GÜVENLİDİR, ANCAK HAVUZLARA DİKKAT ETMEK GEREKİR”

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Yıldız, “Denize girmek güvenlidir. Çünkü denizin geniş alanda olması ve tuzlu su barındırması faydalıdır. Fakat havuzlara çok dikkat etmek gerekir. Çünkü belirli bir miktardaki sudan bahsediyoruz. Sürekli havuzlar kullanılırsa virüsü bulaştırma potansiyeli vardır” dedi.

 

Kaynak: https://www.uyan32.com/koronavirus-havuzdan-bulasir-mi/

Devamını Oku
Koronavirüs Havuzdan Bulaşır mı?

Kadir Gecesi Namazı Nasıl Kılınır?

Müslüman aleminin dört gözle beklediği gece geldi çattı. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde yapılacak olan ibadetleri sizler için haberimizde yer verdik. Kadir Gecesi Namazı nasıl kılınır, Kadir Gecesi Namazı kaç rekattır, Kadir Gecesinde hangi ibadetler yapılır gibi merak edilen soruların cevabı bu yazımızda.

Tesbih namazı 4 rekât olup şu şekilde kılınır: “Allah rızası için tesbih namazı kılmaya” diye niyet edilerek namaza başlanır. Sübhâneke’den sonra 15 kere “Sübhânellâhi ve’l-hamdülillâhi velâ ilâhe illallahü vallahü ekber” denir. Sonra eûzü besmele çekilir, Fâtiha ve sûre okunduktan sonra 10 kere daha “Sübhânellâhi ve’l-hamdülillâhi velâ ilâhe illallahü vallahü ekber” denilir. Bu tesbih, rükûya varınca 10 kere, rükûdan doğrulunca 10 kere, birinci secdede 10 kere, secdeden kalkınca 10 kere, ikinci secdede 10 kere söylenir. Böylece her rekâtta 75 tesbih yapılmış olur. İkinci rekâta kalkılınca yine önce 15 kere tesbih okunur, ardından besmele çekilip Fâtiha ve sûre okunup 10 kere tesbih getirilir. Kalan rekatlar aynı şekilde tekrarlanır ve böylece 4 rekât tamamlanmış ve toplam üç yüz tesbih edilmiş olur.
Tesbih namazı kerâhet vakitlerinde kılınmaz (İbn Âbidîn, Reddü’l-muhtâr, II, 30-31). Tesbih namazında sehiv secdesini gerektiren bir şey olursa, sehiv secdesi normal olarak yapılır, o secdelerde tesbih namazına özgü tesbihat yapılmaz (Tahtâvî, Hâşiye, s. 361).

Kaynak: https://www.uyan32.com/kadir-gecesi-namazi-nasil-kilinir/

Devamını Oku
Kadir Gecesi Namazı Nasıl Kılınır?