Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Yenilikçi Korniş

 

Korniş, evlerin en önemli aksesuarlarından biri olan perdelerin takıldığı alanlardır. Geçmişten günümüze kadar kullanılan klasik kornişler, plastik veya farklı metallerden üretilebilir. Tavana monte edilen klasik kornişlere perde takmak, insanlar açısından nispeten zordur. Yeni nesil kornişlerde ise bu sorun aşılmış ve farklı aparatlar kullanılarak perdelerin daha kolay takılmasının önü açılmıştır.

Günümüzde ağırlıklı olarak plastikten üretilen kornişler, geçmişte alüminyumdan üretilmekteydi. Plastikten üretilmelerine bağlı olarak maliyetleri ciddi anlamda düşmüştür. Bunun yanında ihtiyaç ve beklentileri karşılaması için stor, çubuk, boru ve benzeri türde yeni kornişler üretilmiştir. Böylece hem perdelerin asılmasına yönelik beklentiler karşılandı hem de estetik kaygılar giderildi. Yeni nesil kornişlere olan ilgi her geçen gün biraz daha artmaktadır.

Korniş Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Perde korniş, genellikle görünmeyen alanlarda yer alır. Görünmeleri son derece zordur ve özel bir çaba gerektirir. Buna karşın yine de uygun seçim yaparken dikkatli olunması gerekir. Bu noktada ilk olarak ihtiyaçların dikkate alınması gerekiyor. Kornişe asılacak olan perdenin büyüklüğü ve uzunluğuna uygun bir seçim yapılmalıdır. İhtiyacın haricinde kullanım kolaylığı göz önünde bulundurulmalıdır. Evet, hemen her korniş aynı işleve sahiptir. Ancak perde takmanın ne kadar zor olabileceği unutulmamalıdır.

Yeni nesil kornişlerin kullanımı oldukça kolaydır. Söz konusu kornişlerde bulunan özel aparatlar sayesinde perdeler artık çok daha rahat bir şekilde takılabilmektedir. Böylece hem insanlar yüksek merdivenlere çıkmak zorunda kalmıyor hem de perdelerini istedikleri gibi takabiliyorlar.

Burada bahsedilen hususların tamamı dikkate alınarak seçimin yapılması gerekiyor. Aksi durumda bir süre sonra pişmanlık duyulması kaçınılmaz olacaktır.

Korniş Montesi Nasıl Yapılır?

Korniş konusunda bilinmesi gereken bir diğer husus da monte ile ilgilidir. Kornişlerin monte edilmesi işleminin sadece bu alandaki uzman ustalar tarafından yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Monte konusunda yapılacak en küçük hatanın pahalıya mâl olacağı unutulmamalıdır. Çünkü perdenin ağırlığı ile kornişler yerinden çıkabilir ve istenmeyen kazalar meydana gelebilir.

Kornişlerin montesi için özel aparatlar kullanılır. Tavanın matkap yardımıyla delinmesi ile aparatlar önce tavana yerleştirilir. Daha sonra ise bunların yardımıyla korniş montesi ilgili alana yapılır. Korniş satın almak ve konuya ilişkin detaylı bilgi edinme için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Oku

En Şık ve En Rahat Bluz Modelleri Suestore'da!

 

Şıklığı spor bir görünüm ile birleştirmekten ve smart casual kombinler oluşturmaktan keyif alan stil sahibi kadınların her daim favorisi olan en şık bluz modelleri, Suestore’un en trend parçaları  bir araya getiren koleksiyonunda beğeninize sunuluyor. 2019 yılında kurulan ve ilk günden itibaren kaliteli hizmet anlayışı ile ilerlemeye özen gösteren Suestore, en çok da ilkbahar ve yaz mevsimlerinin kombinlerine yakışan son moda bluzlar ile bizi çekici ve rahat kombinler yaratmaya davet ediyor. İster jean ister kumaş pantolon modelleri olsun, tüm pantolon modelleri ile uyum sağlayan bu şık bluz çeşitleri, sezonun trend parçaları mini etek modelleri ile de rahatlıkla kombinlenebiliyor. Sue Store’un son moda bluzları, modayı yakından takip eden kadınlara daha zarif ve çekici bir görünüm vadediyor.

En çok da kurumsal hayata uyum sağlayan kombinlerin ve sıradan ofis günlerinin kurtarıcısı olan birbirinden kaliteli bluz modelleri, fark yaratan kesimleri ve yumuşacık kumaşları ile hem dört mevsime de kolayca uyum sağlıyor hem de daha yaratıcı kombinler oluşturmanın önünü açıyor. İnce askılı ya da tek omzu açık bir şekilde farklı kesimlerde üretilen bluz çeşitleri, spor parçalarla bir araya getirilerek günlük kombinleri hareketlendiriyor. Çift yönlü tasarımları sayesinde bu zarif parçalar, şık davetler için oluşturulan göz kamaştırıcı kombinlere de renk ve tarz katıyor.

Son Moda Bluzlar ile Dört Mevsim Şıklık

Bluz çeşitlerini stil sahibi kadınların gardıroplarının vazgeçilmez parçalarından bir tanesi haline getiren en büyük farklılıkları, dört mevsim boyunca şık olmaya imkan veriyor olmaları. Uzun kollu tasarımları ile daha kalın kumaştan üretilen bluz modelleri, kış ayları için ideal. İlkbahar-yaz sezonuna uygun olarak saten ve keten kumaştan üretilen son moda bluzları ise yine şık ve ince hırkalar ile kombinleyerek kış aylarının kurtarıcı parçaları haline getirmek mümkün. Düz ve basic renklerde üretilen pamuklu bluz modelleri, ceket ve hırka gibi üst giyim ürünleri ile birlikte tercih edildiğinde katmanlı ve şık bir kombin oluşturuyor. Kış mevsimi için en uygun modeller ise, triko kumaştan üretilen son moda bluzlar! Sue Store’un triko bluz çeşitleri, hem soğuktan korunmaya hem de daha şık hissetmeye imkan veriyor.

Sezonun En Trend Renklerine Sahip Bluz Modelleri Sue Store’da!

Modanın kendini ifade etmenin en eğlenceli ve yaratıcı yolu olduğuna inanan kadınlar, gardıroplarının en vazgeçilmez ve kurtarıcı parçalarının bluz çeşitleri olduğunu biliyor. Sue Store’un geniş koleksiyonunda yer alan farklı kesim ve renklerdeki son moda bluzlar, hem yaratıcı hem de şık kombinler oluşturmanın en pratik yolunu sunuyor. Şifon ya da saten gibi farklı kumaş türleri kullanılarak tasarlanan bluz çeşitleri ile Suestore, pastel renklerden canlı renklere pek çok farklı renkteki bluzlara  eşsiz koleksiyonunda yer veriyor. gibi temel renklerin yanı sıra kiremit ve taba rengi gibi değişik tonlardaki bluzler de Suestore’un benzersiz bluz koleksiyonunda yer buluyor.

 

Devamını Oku

Jeuvenile'in En İyi Kuru Cilt Nemlendiricileri Sizi Bekliyor

 

Kuru ciltler, deri yüzeyinde pullanma ve döküntü sorununun çok sık görüldüğü bir cilt tipidir. Kuru cilt nemlendirici ürünlerin yeteri kadar kullanılmaması ile kuruluk ileri seviyelere ulaşır. Nem oranını standart seviyede tutamayan, yeteri kadar yağ salınımı gerçekleştirip epidermis dokusuna esneklik kazandıramayan ciltler için Jeuvenile pek çok çözüm sunar.

Paraben içermeyen ürünlerimiz, cilt esnekliğinin sağlanmasında ve yaşlılık belirtilerinin önlenmesinde faydalıdır. Sürekli kuruyan, özellikle havanın çok sıcak olduğu zamanlarda pürüzlenen ve üzerinde çatlaklar oluşan nemsiz ciltler için ürünlerimiz tercih edilebilir.

Cilt Kuruluğu Neden Olur?

Cilt kuruluğu, 6 aylık bebeklerden ileri yaşlı kimselere kadar her insanda rastlanabilecek bir sorundur. Çok ciddi bir hastalık semptomu sayılmasa da gereken önlemlerin alınmaması çok ciddi sonuçlar meydana getirebilir. Çeşitli sebeplerden kaynaklanabilen bu cilt rahatsızlığı, genel olarak dış streslerin olumsuz etkileriyle alakalıdır. Herhangi bir hastalığın belirtisi olmayıp sadece dermatolojik temelleri bulunan bir cilt kuruluğunun nedenleri şunlardır:

 • Kullanılan kişisel bakım ürünlerindeki katkı maddeleri ve bazı kimyasallar
 • Bulaşık yıkama, ev temizleme gibi faaliyetler sırasında kullanılan deterjanların sebep olduğu reaksiyonlar
 • Sıvı tüketimindeki yetersizlikten kaynaklı olarak cilt hücrelerinin büzüşmesi
 • Vitamin eksiklikleri
 • Çok sıcak su ile duş almak
 • Havadaki nem ve sıcaklık oranının düşmesi
 • Cildin sert rüzgarlara çok sık maruz kalması

Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer? Cilt Kuruluğu Kaşıntısı İçin Ne İyi Gelir?

Kuruma probleminin neden ortaya çıktığı konusunda “Cilt kuruluğu hangi vitamin eksikliğinden olur?” sorusu dikkat çekicidir. Çünkü vitamin eksiklikleri, birbirinden farklı cilt hastalıklarının gelişmesinde rol oynayan başlıca faktördür. Cildi sık kuruyanlar öncelikle A vitamini alımına dikkat edebilirler.

Jeuvenile laboratuvarlarında özel olarak hazırlanmış tonikleri kullanmak ise ihtiyaç duyulan bakımı tamamen sağlayacaktır. Cilt kuruluğu için krem ve tonik arıyorsanız ürünlerimizi tercih edebilirsiniz. Düzenli kullanım yapmanız halinde cilt hücreleriniz canlanacak, kaşıntı semptomu tamamıyla giderilecek ve çatlak oluşumu erkenden engellenebilecektir.

Kuru Cilt Nemlendirici Nasıl Kullanılır?

Kuru cilt nemlendirme toniği, cildin kuruluk seviyesine bağlı olarak günde 1 ya da 2 kez kullanılabilir. Eğer günlük tek kullanım yapılacaksa, uygulamanın gece yatmadan önce gerçekleştirilmesi daha faydalıdır. Toniğin 2 kez uygulanacak olması halinde sabah ve akşam birer defa kullanım yapılabilir.

Uygulama seansları arasında en az 6 saatlik bir süreç bulunması tavsiye edilir. Çünkü toniklerin art arda ve sık uygulanması, görülebilecek olan faydayı artırmayacağı gibi ciltte yıpranmaya yol açabilecek bir hatadır. Jeuvenile güvencesiyle temin ettiğiniz cilt nemlendiricisini kullanırken dikkate almanız önerilen adımlar şöyledir:

 1. Toniğinizi kullanmaya başlamadan önce yüzünüzü nemlendirebilirsiniz. Kuru cilde uygulama yapmak isterseniz, yüzünüz iyice yıkanmış ve kurulanmış olmalıdır.
 2. Cilt nemlendirici tonik elle değil, bir pamuk yardımıyla yüz bölgesine uygulanmalıdır. Parmaklarınızı kullanarak tonik uygulaması yapmanız yanlış sayılmaz fakat elleriniz toniğin bazı etken maddelerini emebilir. Bu durum ise yüzünüzün ihtiyaç duyduğu bakımın kalitesini azaltır.
 3. Göz ve dudak bölgelerine temas ettirmeden toniği uygulamanızla cilt bakım işleminiz tamamlanmış olur. Daha sonra yüzünüzü durulamanız gerekmez.

Cilt nemlendirme toniğinin çocuklar için uygun olmadığını unutmamak gerekir. Yaşı 18’in altında olan kimselere uygunluğu teyit edilmemiş ürünler mutlaka çocuklardan uzak tutulmalıdır.

Jeuvenile’in Cilt Nemlendirici Tonik Çeşitleri Nasıl Bir İçeriğe Sahiptir?

 En iyi kuru cilt nemlendirici ürünler Jeuvenile tarafından sizlere sunuluyor. Nem dengesi yeterli ölçüde bulunmayan her cilt, nemlendirici tonik çeşitleri ile kuruluk problemini atlatabilir. Toniklerimizin etken maddeleri ise şunlardır:

 • Hyalüronik asit
 • Pentylene glikol
 • Panthenol
 • Laktik asit
 • Disodydum EDTA
 • Allantoin

Detaylı bilgi için https://www.jeuvenile.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Devamını Oku

Neden Kanada Lise Eğitimi

 Kanada lise eğitimi almak isteyen öğrencileri bekleyen birçok seçenek vardır. Toronto, Vancouver, Ottawa, Montreal ve Calgary başta olmak üzere tüm Kanada’da eğitim alabilirsiniz!

 Kanada lise programlarına başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile gerçekleştirin. Kanada Kültür Merkezi, 10 yılı aşkın tecrübesi ve deneyimiyle başvurularınızı güvenle gerçekleştirmektedir.

Neden Kanada Lise Eğitimi

 Kanada lise eğitimi programlarına katılmanın en önemli avantajlarından biriside; Sınavsız lise eğitimi sunuyor olmasıdır. Herhangi bir sınava girmeden, Kanada lise eğitimi programlarına katılabilirsiniz.

 • Kanada’nın iki resmi dili vardır. Öğrenciler seçtikleri dilde eğitim alma imkanına sahiptir.
 • Kanada eğitim sistemi, dünyanın en iyileri arasındadır.
 • Eğitim maliyetleri Türkiye’deki özel ücretlere yakındır. Yıllık 11.000 Kanada Dolarından itibaren eğitim programları sunulmaktadır.
 • Dünyanın en güvenli ülkelerinden birisidir.
 • Kanada lise eğitimi süresince öğrencilere başka hiçbir ülkede sunulmayan fırsatlar tanır.

Kanada Lise Okumak İçin Gerekli Şartlar

 Eğitim almak isteyen öğrencileri bekleyen birçok seçenek olduğunu söylemiştik. Kanada lise okumak isteyen öğrencilerde aranılan birkaç temel şart vardır. Peki, bunlar nelerdir ?

 • Türkiye’de 8. Sınıf öğrencisi olmak
 • Genel not ortalamalarının 70 ve üzeri (100 üzerinden) olması,
 • İngilizce yeterliliği (İngilizce seviyesi düşük olan öğrenciler için hazırlık programları vardır)
 • Okulların ek kabul şartları varsa bu koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Kanada Lise Başvurusu

Kanada lise eğitimi başvurusu gerçekleştirmeden önce kişilerin belli evrakları hazırlaması gerekmektedir. Kanada liselerine başvuru yapılırken her adım doğru ve okulların istediği tarzda atılmalıdır. Kanada lise başvurunuzu, Kanada Kültür Merkezinin alanında uzman danışmanlarıyla güvenle gerçekleştirin; Hayalleriniz gerçek olsun.

Hazırlanması gereken evraklar aşağıda yer almaktadır:

 • Lise öncesindeki eğitime dair ders notlarınız,
 • Ortaokul mezunu olduğunuzu gösteren diploma,
 • Kanada liselerinde neden eğitim almak istediğinizi anlatan niyet mektubu,
 • Öğretmenleri tarafından yazılmış niyet mektubu,
 • Eğitim süresince maliyetleri nasıl karşılanacağını gösteren banka hesap dökümleri,
 • 18 yaşından küçük öğrencilerin Anne ve Babasının eğitim almasını onayladığına dair belge,
 • Dil bilginizi kanıtlayan evraklar.

 Kanada lise başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile gerçekleştirebilirsiniz. Kanada Kültür Merkezi, 10 yılı aşkın tecrübesi ve deneyimiyle Kanada lise başvurularınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Devamını Oku

Ev Talepleri Arttı Her Bütçeye Uygun Prefabrik Ev Modelleri

 

Son dönemlerde insanlar şehirden kaçıp rahat ve huzurlu bir şekilde hafta sonu tatilini geçirebilecekleri yerler arıyorlar. Hem şehre yakın hem de kullanışlı ve modern evler olan Karmod prefabrik ev insanların bu ihtiyaçlarını karşılamak için sıklıkla üretiliyor

Prefabrik ev ve çelik evler hayatımızda oldukça kolaylık sağlamaktadır ve hayatımızda oldukça tercih edilen evler arasında yer almaktadır. Bu tarz evler bulunduğunuz yerleşim yerlerine göre planlanıp hazırlanmaktadır. Üretimi maliyet ve zaman açısından müşterilere büyük rahatlık sağlamaktadır. Beton yapılara göre oldukça kısa bir sürede hazırlanıp kullanıma uygun şekilde teslim edilmektedir.

Prefabrik evler yapım aşamasına başlanmadan önce arsa veya arazinin olduğu bölge alınmalıdır. Ev için gerekli prosedürler müşteri tarafından gerçekleştirilerek yapım aşamasına başlanmaktadır. Prefabrik evin yapılacağı arsa müşteriye ait olunmalıdır. Eğer ki kendinize ait bir arsanız yok ise evinizin olmasını istediğiniz bölgede arsa talep ederek arsanın olduğu belediyeden arazinin imar durumunu teyit etmeniz ve onay almanız gerekmektedir.

Prefabrik evinizin kurulacağı arsa için tapu, ruhsat, mimari planlama gibi adımların tamamlanması ile tek veya çift katlı olmasına karar verdiğiniz prefabrik evlerinizi oluşturacak malzemelerin, fabrika ortamında seri ve hızlı imalat süreci ile üretimi gerçekleştirilmeye başlatılır. Seçkin ve yenilikçi tasarımları ile modern tesislerde her aşamasında konforu yaşatan imarı ve kalitesi ile sizlere özel üretilmektedir.

Prefabrik yapı konusunda alanında uzman olan Karmod prefabrik yapı şirketi, bu alanda uzun yıllar boyu hizmet vermektedir. Sizlerin beğendiği hayal ettiği evleri bizler uzman ekiplerimiz ile sizlere sunuyoruz. Bizlere ulaştıktan çok kısa bir süre sonra ekiplerimiz sizlerin yanına ulaşır ve hayalinizdeki evi yapmak üzere sizlerden bilgiler alır.

Hayalinizdeki Prefabrik Ev Modellerine Hemen Sahip Olun

Prefabrik ev modelleri sizlerin hayal gücüne sonuna kadar eşlik etmektedir. Hayal ettiğiniz prefabrik yapıyı yetkili görevlilere anlattıktan sonra, sizlerin isteklerini bire bir gerçekleştirmek için dur durak demeden çalışmalara başlamaktayız. İstediğiniz ev yapımına başlar başlamaz ekibimizin ve müşterilerimizin aralarında daima bir olmaktadır. Müşterilerimizin ne istediği ve hayallerinin gerçekleşmesi onlar için ne kadar önemliyse bizler içinde o kadar önemlidir.

Ülkenin dört bir yanı için iklim özelliklerine bağlı titiz bir şekilde çalışılıp yapılmaktadır. Bu sayede günümüzde neredeyse her bölgede sağlıklı bir şekilde kullanılmaktadır. Prefabrik evler dayanıklılığı sayesinde deprem esnasında insana verecek etkenlere karşı olumlu bir yapıdır. Prefabrik evler ister tek katlı ister iki katlı tercihe ve zevke göre yapılan evlerdir. Sizler de prefabrik yapılarımıza göz atmak isterseniz internet adresinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Prefabrik ev avantajları saymakla bitmez. Prefabrik evler görünümde diğer evlere nazaran daha küçük görünümlüdür fakat bunun yanı sıra içi o kadar geniş ve ferahtır. Diğer evlere nazaran küçük görünümlü olması da ayrı bir avantajdır. Bu tarz evleri istediğiniz ve dilediğiniz konumlara da taşıma imkânınız vardır. Siz hayal edin biz yapalım. Pratik yapı olmalarından kaynaklı toplam bina ağırlığından daha az olmasından dolayı maliyeti de daima daha olmaktadır.

Her Bütçeye Uygun Prefabrik Evler

Evinizin kurulumuna başlanması için imarlı arsanızın zeminin incelenmesi gereklidir. Düz ve sıkı bir arsaya sahip iseniz beton zemin dökülerek, evin inşasına başlanabilir fakat eğimli bir arazi ve çok sıkışık olmayan bir zemin üzerinde evin kurulumu gerçekleştirilemeyeceği için arsanızın zeminini iyileştirme çalışmaları başlatılması gerçekleşmektedir.

Arsanızın zeminini daha güçlü kılmak adına istinat duvarı gibi bir çözüm de sunulabilir. Zemin uygun hale getirildiğinde beton zemin hazırlanır ve kuruluma başlanır. Size özel arazinin beton zemini üzerinde tüm malzemelerin bir araya getirilerek uzman ekiplerimiz tarafından montajı oldukça hızlı ve profesyonel bir şekilde kısa bir sure içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Evinizin tesisat sistemi oluşturularak montaj aşaması tamamlanmaktadır. Tüm bu yapılan işlemler güçlü ekibimiz ve ustalarımız sayesinde bir haftanda kısa bir zaman aralığında ev sahiplerimize teslim sürecini hızlandırmaktadır. Prefabrik evlerimizin güçlü ısı yalıtımları sayesinde enerji tasarrufu oldukça fazladır. Tüm projelerimizin yalıtım özellikleri iklimsel ve bölgesel olarak ayarlandığı için binaya yapılan harcamalarda her bütçeye uygun olmaktadır.  Bu durum aile bütçenize ve çevrenize katkı sağlamaktadır.

Prefabrik ev fiyatları her bütçeye uygun ve her ailenin yüzünü güldürebilecek durumdadır. Çok gündemde olmakla birlikte insanları memnun eden bir konu olmayı her geçen gün hak etmektedir. Normal bir beton evden çok daha uyguna imal edilmekte ve maliyetinin yanı sıra dayanıklılık konusunda da beton yapılardan daha iyi durumdadır.

 

 

Devamını Oku
Ev Talepleri Arttı Her Bütçeye Uygun Prefabrik Ev Modelleri

Trafikte 1 Adım Önde: Motosikletler

 

          Motosikletler, hızlı ve pratik araçlar olmaları sebebi ile pek çok kişi tarafından tercih edilmek istenir. Motosiklet satın almanın, kullanmanın en büyük avantajı gidilecek yere çok daha kısa bir süre içerisinde varabilmektir. Özellikle büyük şehirlerde sıklıkla karşılaşılan trafik problemleri, motosiklet sahibi biri için artık önemli değildir. Çünkü motosikletler kolay bir şekilde aralardan geçer ve saatlerce trafikte kalmak bir motosiklet sürücüsü için tarihin tozlu sayfalarında kalır. Motosiklet sürmenin en büyük avantajlarından biri ise park yeri aramamanın rahatlığıdır. Çoğu otomobil sürücüsü saatlerce park yeri aramak durumunda kalabilir ancak motosiklet sürücüsü için neredeyse her yer bir park yeridir!

 

Motosiklet Sahibi Olmanın Avantajları

          Motosiklet sahibi olmanın sayısız avantajı bulunuyor. Bunlardan en önemlisi trafiğe ve yolculuğa ayrılan sürenin kısalmasıdır. Bu sayede hayatınıza yeni alışkanlıklar bile ekleyebilmeniz mümkün olabilir. Günlük yaşam içerisinde özellikle büyük şehirlerde trafikte oldukça fazla zaman kaybedilebilmektedir. Motosiklet sahibi olmanın en büyük avantajı zaman tasarrufu olarak karşımıza çıkar. Aynı zamanda motosiklet fiyatları otomobil fiyatlarının yanında çok daha uygun bir seçenek olur. Motosiklet kullanmak çoğu zaman otomobil kullanmaktan çok daha keyifli olabilir ve pek çok kişi için motosiklet kullanmak adeta bir terapidir. Öte yandan motosiklet sahibi olmanın ekonomik avantajlarından bir diğeri ise motosikletin vergisinin otomobil vergilerine göre çok daha düşük olmasıdır. Bu şekilde ekonomik açıdan da tasarruf sağlama imkanı bulunur.

          Motosiklet sahibi olmanın en önemli avantajlarından biri ise gidebileceğiniz yerlerin yollar ile sınırlı olmamasıdır. Motosikletler sadece yollarda da değil, her yerde kullanılabilen araçlardır. Motosiklet modeline göre değişiklik gösterse de motosikletinizle istediğiniz her yola girebilmekte özgür olursunuz. Güvenlik önlemleri de alındığında motosiklet kullanmak oldukça keyiflidir.

Motosikletler diğer motorlu taşıtlara göre çok daha az yakar. Bu sayede yakıt için harcadığınız miktarlar ile başka hobiler edinebilir, daha fazla yakıt alarak daha fazla gezme imkanını da basitçe yakalayabilirsiniz! Eğer motosiklet kullanma konusunda acemiyseniz sizin için en kolay olan başlangıç tipi motosikletleri tercih edebilir, kendinizi sürüş konusunda geliştirebilirsiniz.

İkinci el motosiklet fiyatlarını arabam.com üzerinden hemen inceleyebilir, ilanlar üzerine tıklayarak detayları kolayca öğrenebilirsiniz!

 

Devamını Oku
Trafikte 1 Adım Önde: Motosikletler

İmplant ve Tedavi Süreci

 

Diş hekimliği alanındaki son teknolojiler çerçevesinde uygulanan en ideal protez yöntemi implanttır. Dünyada ve ülkemizde giderek yaygınlaşan bu yöntem Dentomega Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği tarafından da başarıyla uygulanır. Kliniğin uzman diş hekimleri dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek İzmir implant tedavilerine entegre eder.

İmplant Nedir?

İmplant, modern diş hekimliğinde kullanılan en ideal diş protezi tekniğidir. Herhangi bir nedenle eksilen dişlerin yerindeki çene kemiğine vidalar yerleştirilerek protez dişler vidalanır. Tamamen sabit olan implant dişler gerçek dişlerin sunduğu konforu sunar ve çoğunlukla ömür boyu kullanılır.

İmplant uygulaması için çene kemiğinin erimemiş olması gerektiği bilinir. Bu bilgi nispeten doğru olsa da son teknolojilerle erimiş çene kemikleri için de çözümler sunulur. Dentomega Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğinde yapılan uygulamalarda ileri yaştaki hastalar için de başarılı tedaviler yapılır.

İmplant Hangi Malzemelerle Yapılır?

Gerçek dişlerin görünümüne ve sağlamlığına en yakın sonuçların alınabilmesi için implant dişler özel malzemelerle hazırlanır. Dentomega, en verimli sonuçları alabilmek adına İzmir zirkonyum kaplama uygulamalarını tercih eder. Yine kaliteli sonuçlar ortaya koyan İzmir lamine diş tekniği de başarıyla uygulanır.

İzmir Gülüş Estetiği

Son yıllarda gülüş estetiği uygulamaları da çok ilgi görür. Sağlıklı ve özgüvenli gülüşler için ağız, çene ve yüzdeki uyumsuzluklar estetik şekilde düzeltilebilir. Ayrıca diş taşların temizlenmesi, dişlerdeki şekil bozukluklarının giderilmesi, eksik dişlerin tamamlanması gibi işlemler de gülüş estetiğinin birer parçasıdır.

Dentomega hekimleri tarafından yapılacak gülüş estetiği öncesinde özel yazılımlarla tedavi bittiğinde ortaya çıkacak sonuç üç boyutlu olarak görülebilir. Bu sayede hastalar ortaya çıkacak sonucu görerek doktorlarıyla birlikte doğru kararlar alabilir.

İzmir İmplant Fiyatları

Dentomega Ağız ve Diş Sağlığı hekimlerinin uyguladığı başarılı diş tedavileri için hasta memnuniyeti açısından mümkün olan en uygun fiyat teklifleri verilir. Net bir fiyat almak için kliniğin ücretsiz muayene hizmetinden faydalanılabilir.

İmplant dişlerin sayısı, köprü uygulamaları, kullanılacak malzeme gibi etkenler fiyatlarda etkili olur. Ücretsiz muayene sonrasında ilgili uzman diş hekimi yapılması gereken tedavinin niteliğini belirler ve net teklif verilir.

Devamını Oku

SINIRSIZ INSTAGRAM BEĞENİSİ KAZANMAK

 

Instagram takipçi ve beğeni artırma işlemini sitemizin ana sayfasına girerek ücretsiz olarak saatlik krediler ile sizlere sağlamış olduğumuz yazılım ile karşılayabilirsiniz. Bu da direkt satın alma işlemine göre bir tık daha zamanınızı alır lakin sürekli olarak bu işlemi yapabilirsiniz. Beğeni almak Instagramın olmazsa olmazıdır epeyce önemlidir ve insanlar gözünde sizlerin imajını toparlar ve sizleri dikkat çekici kılar.

Popülerliğin en önemli unsuru doğal yollardan takipçi ve beğeni kazanmaktır. Doğal yollardan kazanmak içinse takipçi sitelerini kesinlikle öneriyoruz. Sürekli etkileşim almak ve takipçi sayısı instagram algoritmasında çok önemli bir rol almakta. Instagram sürekli etkileşim alan hesaplara sahip olduğunuz taktirde sizleri keşfet diye adlandırılan ve instagram kullanıcıların en çok dolaştığı bölüme çıkaracak ve etkileşim sayınız doğal olarak artacaktır. Ardından bu gelen takipçileri elinizde tutmanız gerekmekte sizlere kaliteli bir profil için yapılması gerekenleri daha önceki makalelerimizde anlatmıştık onları okuyarak sizlerde kafanızda ki soru işaretlerini kaldırabilirsiniz. Ucuz Instagram Beğeni Hilesi işlemi son derece legal ve basit bir işlemdir ayrıca oldukça da etkili bir yoldur.

Sizlerde web sitemizi ziyaret ederek hesaplarını geliştirebilirsiniz. Sistemimize giriş yaparak herhangi bir anket yada şart gerektirmeden uygulayabilirsiniz. Popüler olmak ya da binlerce insana hitap etmek istiyorsanız bu işlemler Instagram hesabınızı geliştirir. Sürekli kazanılan bu etkileşim zinciri ile çok daha kaliteli profil hesaplarına sahip olabilirsiniz. Instagram son zamanların en çok aktif olarak kullanılan ve insanlar tarafından günlük olarak her gün kesinlikle hesaplarına giriş yaparak özel hayattan kesitler paylaştıkları son derece kaliteli görüntü alt temelli bir platformdur. Ucuz Instagram Beğeni Hilesi için web sitemizi ziyaret etmeniz avantajınıza olacaktır.

 Instagram’da insanlar kendilerine dair paylaşımlar yapar ya da markalar kendi markalarını tanıtmaktadırlar. Son zamanlarda popülaritesi epeyce artan instagram satış sayfaları da hayatımıza girmiş bulunmakta. Bunların yanı sıra instagram üzerinde herkes popüler olmak ve yüksek sayılarda etkileşim almak istemekte. Instagram’da bedava beğeni hilesi kazanma olamadan beğeni artırmak epeyce uğraş gerektiren bir işlemdir.

 

Devamını Oku

ADBLUE İPTALİ

 

 

ADBLUE İPTALİ 1

Adblue İptali Nedir?. 1

Adblue İptali Nasıl Yapılır?. 1

Aracımda Adblue arızası var ne yapmalıyım?. 1

Tüm araçlarda adblue iptali mümkün müdür?. 1

 

 

 Adblue İptali Nedir?           

Euro 4, 5, 6 Emisyon formları sınırlarında üretilen Kamyon, Tır, Çekici, Otobüs, İş Makinası (Beko Loader, Excavator, Asfalt kırıcı vb.), Tarım araçları (Traktör, Biçerdöver, Patoz vb.) ve Binek arabalarda bulunan SCR sisteminin (Adblue) iptal edilmesidir. Marka ayırt etmeksizin (New Holland, Case, Caterpillar, Peugeot, Renault, Volvo, Mercedes Truck, Scania, DAF vb.) adblue iptali yapılabilir.

 

Adblue İptali Nasıl Yapılır?

 

Bu işlemin yapılabilmesi için 2 ana yol bulunur. İlki Emulatordür (Örnek:Mercedes Euro 6 Adblue Emulator). Emulatörler, SCR sisteminin iptali için araca takılan ve araç üzerinde kalan cihazlardır. Çoğunlukla CAN hattına bağlanan bu emulatörler sayesinde araç bilgileri SCR sisteminden değilde emulatör üzerinden almaktadır. Bu sayede aracın adblue sisteminde sorun olsa bile gösterge ekranında adblue arızası göstermez.

İkinci yolda ise aracın Motor Beyni özel cihazlar sayesinde okunarak Dosya üzerinden işlem yapılır. Bu yolda SCR ve DPF sistemi ile ilgili bilgiler Adblue Emulator yolundaki gibi simüle edilmek yerine tamamen beyinden silinirler.

 

Aracımda Adblue arızası var ne yapmalıyım?

             

              Eğer göstergede adblue uyarısı görüyorsanız ya da serviste arıza tespit cihazı bağlandığı zaman adblue arızası görüyorsanız bunun iptali için bize başvurabilirsiniz. Bazı yerler adblue uyarısı silme yaparak aracı geçici bir süreliğine çözüme ulaştırabiliyorlar.

 Örnek olarak Fiat Egea Adblue arızası aldığınızı varsayarsak, bunun iptali yerine arızayı silip gönderebiliyorlar. Fakat biz Metadiag ve MetaECU olarak adblue sistemini tamamen araçtan kaldırmaktayız.

 

Tüm araçlarda adblue iptali mümkün müdür?

 

              Binek Otomobiller için adblue sistemini, DPF sistemini, EGR sistemini iptal etmek için bir emulator bulunmamaktadır. Bu yüzden binek ve hafif ticari araçlarda Adblue ve DPF iptali için Dimsport ürünleri ya da ECU okuyabilen başka bir cihazla ECU dosyasının okunup üzerinde işlem yapılması gerekmektedir.

              Kamyon, Tır, Çekici, İş makinası, Tarım araçları gibi araçlarda hem adblue emulator ile hem ECU yazılımı sayesinde SCR DPF ve sistemlerin kapatılması mümkündür. Eğer aracınızda EGR arızası varsa yazılım ile bunuda çözmekteyiz.

 

Adblue Çözümlerimiz için www.ecudna.com online e-ticaret sitemizi inceleyebilir, tek tıklama ile en iyi fiyat garantisi ile aracınızdaki adblue arızasını giderebilirsiniz.

 

Devamını Oku
ADBLUE İPTALİ

Desenli çorap kombinleri nasıl yapılır?

 

Giyimde özellikle son yıllarda çok daha fazla yer bulmaya başlayan desenli çorap modelleri, renkli giyinmeyi sevenler için de alternatif yaratıyor. Soket çorap tercih edilse dahi renkli çorap modellerinden uygun biri tercih edilebiliyor. Bu renkliliğin avantajını yaşamak isteyenler ise desenli çorap kombini yaparken mutlaka dikkatli olmalı. Aksi halde kötü bir kombin, görünümde ciddi zorluklar yaşatabilir.

Desenli çorap kombinleri nasıl yapılır, nelere Dikkat Edilmeli?

Desenli çorap ya da renkli çorap giymeyi seviyorsanız, kombinlerde diğer kıyafetleri doğru belirlemelisiniz. İşte Desenli çorap kombinlerinde sizi başarılı kılacak önemli öneriler.

Etek ve loafer ayakkabılarla kombinleyin

Renkli soket çorap tercih etmek istiyorsanız ve desenli çoraplarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız, etek ve loafer ayakkabı önceliğiniz olmalı.  Loafer ayakkabıların minimal yapısı, çorap bölgesini daha fazla ön plana çıkaracağı gibi eteklerle de çoraplarınızın dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz.

Spor ayakkabı kombinleri

Desenli çoraplar, yapısı gereği spor bir tarz gerektiriyor. Bu nedenle spor tarz ile birlikte spor ayakkabılar da bu kombinlerde en çok tercih edilen türler arasında. Spor giyim ile birlikte destekleyeceğiniz bu kombin, hem rahat hareket etmenizi hem de görünümünüzü şık kılmayı başarabilir.

Bot üzerine uzun renkli çorap

Kış aylarında dahi eğer etek tercih ediyorsanız, botlarınızın üzerine uzun renkli çorapları deneyebilirsiniz. Desenli dizüstü çorap ile yakalayacağınız bu hareketlilik, hem bacaklarınızı koruyacak hem de görünümünüzü zenginleştirecek.

Desenli çoraplarla kıyafet uyumu

Desenli çorapları tercih ederken diğer kıyafetlerle uyumunda dikkat edilmesi gereken en önemli detay dengeyi sağlamak. Çok renkli ve desenli bir çorap tercih ettiğinizde üstünde sade kıyafetlerden kesinlikle vazgeçmemelisiniz. Eğer düz renk, desensiz bir çorap giyiyorsanız, desen ve hareketliliği üstünüzde yansıtmanız mümkün.

Ayrıca çoraplarda standart desenler ve renklerden bahsedilse de çok fazla seçenek mevcut durumda. Standart geometrik desenlerin yavaş yavaş demode olduğu renkli çorap çizgili, zigzag gibi alternatif modellere yönelebilirsiniz. Böylece çorap kombinlerinde de standartların dışına çıkarak farklı tarz yaratmak mümkün olabilir. Ayrıca kış aylarında kış temalı, yaz aylarında ise yazı çağrıştıracak tasarımlar, çorap kombinlerinizi kusursuz hale getirecek.

 

 

 

Devamını Oku