Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

En Zevkli Sohbetlerin Kusursuz Adresi

 

 

Sohbet etmek insanları birbirine yaklaştıran en güzel iletişim şeklidir. Ancak günümüzde sohbet etmek için kaliteli ve güvenilir insanları bulmak çokta kolay olmuyor. Bu bakımdan fiziksel ortamda yaşanan arkadaşlıklar ve dostluklar yüzeysel bir yaşanmışlık olarak kalıyor.

Son dönemlerde internet ortamında bulunan sohbet siteleri, kişilere daha samimi ve sıcak sohbet ortamı yaşatıyor. Aynı zamanda yaptığınız paylaşımların farklı kişileri dağılmaması sizleri bu alanda da rahat bir sohbet yapmaya yönlendiriyor. Ücretsiz sohbet imkânı veren siteleri tercih etmek ve bu sitelerin güvenli olmasını beklemek doğru sohbet sitesini tercih etmeyi de sağlıyor.

 

Anonim Sohbetin En Doğru Adresi

 

Yeni insanlar tanımak ve arkadaşlıklar edinmek için profesyonel bir sohbet sitesi arıyorsanız Bizde Sohbet sitesini tercih edebilirsiniz. Kültürel yapıları ne olursa olsun farklı insanlar tanımak sizler için özel bir ortam sağlayacaktır. Sosyal çevrenizi genişletmek ve güzel paylaşımlar yapmak için siteyi tercih edebilirsiniz. Sitede her yaştan birey birbirleri ile sohbet ediyor. Ücretsiz ve üyeliksiz sohbet etme imkânı bulunan sitede arkadaşlık ve dostluk kurulabilirken aynı zamanda yeni bir ilişkide yaşanabiliyor.

Anonim sohbet edeceğiniz binlerce kişi sitede yer alıyor. Sizlerde kaliteli ve güvenilir bir sohbet ortamı arıyorsanız siteyi inceleyebilirsiniz. Nick kullanarak ya da nicksiz siteye bağlanarak sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Güvenilir ve online sohbet ortamı arayışlarınıza en kaliteli cevabı Bizde Sohbet sitesini tercih ederek alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Devamını Oku

Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?

 

Zevk suyu erkeklerde cinsel ilişki ve uyarılma sırasında boşalmanın hemen öncesinde serbest kalan penisteki bezin ürettiği salgıdır. Bu salgı içinde kayganlaştırıcı özellik vardır ancak hiç sperm bulunmaz.  Hemen arkasından dışarıya çıkan semende sperm olması sebebiyle zevk suyunda çok nadir olsa da sperm bulunabilir. Yapılan araştırmalar zevk suyundan hamile kalınır mı sorusunun evet olarak cevaplanmasına yol açıyor. Yani cinsel ilişki sırasında erkekler geri kaçsa dahi zevk suyundan hamile kalınabilir.  2013 Ulusal Sağlık İstatistikleri Raporu kapsamında  geri çekilme ile hamilelik olabileceği ortaya çıkıyor.

2017 yılında çok geniş bir araştırma yapıldı. Araştırmaya katılan erkeklerden %17’sinin zevk suyunda sperm olduğu saptandı. Bu nedenle zevk suyu içinde sperm ortaya çıkabileceği için hamile kalmak da mümkün olur. Bu durumun önüne  geçebilmek için zevk suyu olsa da vajina içine girmemesi gerekir. Zevk suyunun içinde sperm olma olasılığı çok düşüktür. Yine de bu durumda kişi gebelik deneyimi yaşamaya başlayabilir. Zevk suyundan sizler de hamile kalabilirsiniz.

Bkz: Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?

Zevk suyundan nasıl hamile kalınır?

Zevk suyu birçok kişi tarafından içinde sperm olmayan bir yapı olarak biliniyor. Bu bilgi bilimsel olarak aslında doğru. Zevk suyu penis bölgesinde bulunan  bez tarafından üretilir ve içinde hiçbir şekilde sperm yoktur. Tek işlevi kayganlaştırıcı etki ortaya çıkararak cinsel ilişkinin daha rahat yaşanabilmesini sağlamaktır. Ancak zevk suyundan sonra hemen gelen spermler zevk suyuna karışabilir. Bu nedenle de zevk suyu içinde dolaylı olarak sperm bulunması çok yaygın olarak karşınıza çıkabilecek bir durumdur.

Sizlerin de zevk suyunda sperm olabilir. Bu durumda gebelik ortaya çıkma olasılığı yükselecektir. Zevk suyuna cinsel ilişki sırasında sperm karışması durumunda vajina içine boşalma olmasa da zevk suyuna karıştığı için hamile kalmak mümkündür. Bu nedenle çiftler gebelikte bir planlama yapmıyorsa zevk suyunun da vajina ile temasına izin vermemelidir. Aksi halde her türlü vajinaya zevk suyu girerse ve içinde sperm olursa gebelik olma olasılığı vardır. Tabii bu süreçte gebelik ortaya çıkma olasılığı normale göre düşük olacaktır.

Zevk suyundan hamile kalma olasılığı ne?

Kadınlarda başarılı bir gebelik ortaya çıkması için birçok değişken aynı anda gerçekleşmelidir. Öncelikle kadınların gebe kalabilmesi için sağlıklı bir yumurta üretmesi gerekiyor. Bu süreçte yumurtlama sürecinde cinsel ilişkiye girilmeli ve yumurta hücresi ile sperm hücresi vajinada bulunmalıdır. Birçok kişi uzun bir süre boyunca gebelik için uğraşırken zevk suyundan hamile kalma olasılığı ne sorusu da çok merak konusu oluyor.

 Zevk suyundan hamile kalma olasılığı çok düşüktür.  Cinsel ilişki sırasında korunma  yöntemleri sadece boşalmaya karşı olursa yanlış olur. Çünkü bu durumda zevk suyu içinde sperm varsa yine başarılı bir gebelik ortaya çıkabilir. Söz konusu duruma engel olabilmek için zevk suyuna karşı da korunmak gerekir.

Yumurtlama dönemi içinde zevk suyundan hamile kalma ihtimali vardır. Bu nedenle cinsel ilişki sırasında normal gebelik denemelerine göre çok daha düşük olsa da zevk suyundan hamile kalma olasılığı çok sında normal gebelik denemelerine göre çok daha düşük olsa da zevk suyundan hamile kalma olasılığı söz konusudur.

Zevk suyu vajinada hamileliğe yol açar mı?

Birçok cinsel ilişki sırasında zevk suyu vajinaya kaçabiliyor. Bu durumda erkekler tarafından üretilen zevk suyu kadınların vajinasına girebiliyor. Bu durum cinsel ilişki anında ya da cinsel ilişkiden önce kişi haz aldığında vücutta hemen sıvı üretimi başlar. Bu süreç sıvının vajinaya girmesine yol açar.   Zevk suyundan hamile kalınır mı sorusu burada devreye girse de evet olarak cevaplayacağız. Zevk suyu içinde sperm varsa vajinaya girdiğinde gebeliğe yol açabilir.

Tabii her zevk suyunun vajinaya girmesi durumunda hamilelik ortaya çıkacağı düşüncesi yanlış olur. Çünkü zevk suyunun içinde sperm olması ve diğer birçok değişkenin bir araya gelebilmesi gerekiyor. Özellikle kadınlarda yumurtlama dönemi içinde olmak ve sağlıklı bir spermin yumurtaya ulaşabilmesi gibi birçok değişken söz konusudur.

Yine de tüm bunlara baktığımızda erkeklerde zevk suyu içine sperm girebilir ve bu durumda gebelik ortaya çıkabilir. Bu nedenle zevk suyu vajina girişine temas ederse başarılı bir gebelik ortaya çıkabilir. Bu durumda gebelik olasılığı çok daha düşük olur. Yine de zevk suyuna karşı gebelik ihtimaline karşı dikkatli olmak gerekir.

Zevk suyundan korunma yöntemleri nelerdir?

Zevk suyundan gebelik ortaya çıkmaması için en temel yaklaşım korunmalı cinsel ilişkiye girilmesidir. Zevk suyunun içinde sperm olmayacağı düşüncesi çok yanlış olacaktır. Her zevk suyu içinde çok az oranda olsa da sperm bulunur. Bu spermler vajinaya ulaştığı anda zevk suyundan korunma yöntemleri ortaya çıkabilir. Çünkü bu durumda korunma olmazsa zevk suyundan hamile kalınabilir.

Bu süreçte geri çekilme gibi yöntemler çok ilkel korunma yolları olabilir. Bu durumda ertesi gün hapı ya da acil spiral taktırma gibi farklı yöntemler olabilir.  Gebelik olasılığına karşı hiçbir şekilde zevk suyu ile vajina temas etmemelidir. Bu nedenle cinsel ilişki sırasında her türlü korunma yöntemlerine dikkat edilmelidir. Korunma yöntemleri söz konusu olduğunda zevk suyundan içinde sperm olsa da hiçbir şekilde gebelik ortaya çıkması gibi durumlar çiftlerin başına gelen bir durum olmaz.

 

Bkz: https://www.ayseduman.com/

 

 

 

 

 

 

 

Devamını Oku
Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?

Maltipoo Fiyat

 

Maltipoo, melez olarak tabir edilen küçük ırk bir köpektir. Oldukça küçük bir bedene sahip olan bu köpekler, beyaz veya krem kürke sahiptir. Kürkü hafif dalgalı, kabarık ve parlak bir görümüne sahiptir. Vücudunun her yerini saran tüyleri ve masum bakışları ile dikkat çekerler.

Maltipoo Kökeni

Maltipoo, Maltese ve Poodle köpek ırklarının melezlenmesi sonucu ortaya çıkan bir köpektir. Melez ırklar popülerlik kazanmaya başlamış olsa da Maltipoo henüz onaylı ırklar arasına girmemiştir. Melez olmasından dolayı köken bilgileri yoktur. Ataları olan Maltese ve Poodle ırkları gibi oyuncak boy bir köpektir ve fiziksel olarak benzerlik gösterir.

Maltipoo Fiziksel Özellikleri

Maltipoo, küçük ırk köpek cinsleri arasında sayılan popüler köpeklerden biridir. Fiziksel olarak Maltese Terrier köpekleri anımsatırlar. Oldukça küçük bir bedene sahiptir. Maltipoo fiyat aralıkları, sahip oldukları fiziksel özelliklere göre değişiklik gösterebilir.

 • Boyutları erkeklerde 21-25 cm, dişilerde 20-23 cm kadardır.
 • Ağırlıkları ortalama 3-4 kg kadar olabilir.
 • Tüyleri kabarık, hafif dalgalıdır ve tüm bedenini sarmıştır.
 • Kürk rengi beyaz, krem, kahve gibi farklı renklerde olabilir.
 • Kürkü kabarık olduğu için olduğundan iri görünürler.
 • Gözleri ve burnu kafasına göre iri, koyu renklidir.
 • Fiziksel olarak sıcak ve soğuk havalara dayanıklı değildir.
 • Sokakta ve bahçede yaşamaya uygun bir anatomisi yoktur. Bu köpeklerin yaşam alanının ev olması gerekir.

Maltipoo Karakteri

Maltipoo, hayat dolu, neşeli, sevecen bir köpektir. Girdiği her ortamda dikkatleri üzerine çekerler. İlgiyi çok seven bu köpekler sosyalleşmekten çekinmezler. Yabancı ortamlara uyum sağlar, yabancı insanlarla karşı nazik davranırlar. Sevilmekten ve öpülmekten rahatsız olmaz.

 • Maltipoo, 1 yaşına gelene kadar oldukça haraketli ve yaramaz bir köpektir.
 • Zeki olduğu için eğitim vermeniz zor olmayacaktır.
 • Temel itaat eğitimi alırken dur, kalk gibi komutlara kısa sürede yanıt verir.
 • Sahibine çok bağlı ve itaatkar bir köpektir.
 • İtaat eğitimi aldıktan sonra sözünüzden çıkmayacağı gibi sürekli sahibinden ilgi bekleyecektir.
 • Çocuklarla, diğer evcillerle ve yabancı insanlarla iletişimi iyidir.
 • Havlama ve ısırma eğilimleri gösterseler de küçük yaşlarda eğitildiği sürece hareketlerini kontrol edebilirler.
 • Egzersiz ihtiyaçları çok yüksektir. Bir kısmını evde karşılasa da günde 1-2 saat kadar dışarı çıkarmalı ve enerjisini atmasını sağlamalısınız.
 • Yalnız kalmaktan ve ilgisiz kalmaktan hoşlanmaz, depresyona girebilirler.

Maltipoo Bakımı

Küçük ırk köpeklerin bakımında dikkat etmeniz gereken önemli etkenler vardır. Bu köpekler, hassas bir bedene sahip olduğu için bazı hastalıklara yakalanma ihtimalleri daha yüksektir. Bu nedenle sağlık kontrollerini aksatmamalı, düzenli olarak veterinere götürmelisiniz.

Maltipoo, özel bir kürk yapısına sahiptir. Maltese Terrier ve Poodle ırklarının birleşimi olan bu köpeğin kürkü dalgalıdır. Kürk yapısının bozulmaması için metal fırçalar kullanmalı, haftada 2-3 kez fırçalamalısınız. Ayda 1 kez yıkayabilirsiniz ancak soğuk havalarda yıkamamanız tavsiye edilir. Kış aylarında kuru şampuan kullanarak temizliğini yapabilirsiniz.

Maltipoo, sindirim sistemi çok hassas olan bir köpektir. Seçtiğiniz mamaların kaliteli olması ile birlikte yaşına, kilosuna ve sağlık durumuna uygun olması önemlidir. Yaşam alanları temiz olmalı, tüy, tırnak, diş ve kulak bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Temiz tutulmadığında enfeksiyon hastalıklarına yakalanma riski yüksektir.

Maltipoo Fiyatları

Maltipoo, melez bir ırktır ve henüz onaylı ırklar arasına girememiştir. Bu nedenle Poodle ve Maltese kadar pahalı bir köpek değildir. Köpeğin safkan olması, sağlık durumu, yaşı gibi etkenler, fiyatlarının değişiklik göstermesine neden olacaktır. Petshoplarda daha pahalı olan bu köpeklerin sahiplendirilme fiyatları ortalama 3.000 TL kadardır. Maltipoo fiyat aralığı 5.000 TL’ye kadar yükselebilir.

KAYNAK= https://kopekyavrusu.com/17769/maltipoo

 

 

Devamını Oku

İnfluencer Marketing İle En Etkili Reklam Seçenekleri

 

 

Sosyal medya hesapları günümüzde en yaygın olarak kullanılan internet uygulamalarını oluşturuyor. Bu kullanım çoğu kişi için özel bir gelir kaynağı haline geliyor. Üstelik sosyal medya fenomenlerinin söyledikleri ve yaptıkları toplum içinde birçok kişinin beğenerek takip ettikleri içerikleri oluşturuyor. Durumun böyle olması reklam ve tanıtımların da sosyal medya fenomenleri tarafından yapılmasını gerekli kılıyor.

Sosyal medya fenomenlerinin söyledikleri ve yaptıklarının kişiler üzerinde etki sağlaması birçok marka ve ürününde sosyal medya fenomenleri tarafından tanıtılmasında etki sağlıyor. Bu alanda influencerlar çalışmalar yapıyor. Fenomenler internet ortamında yapmış oldukları marka tanıtımları ile beğeni alıyor. Bu sistem ile hem fenomenler hem de markalar kazanmış oluyor.

 

İnfluencer Marketing Reklamları Neden Daha Etkili Oluyor?

 

Bir markanın reklamını televizyon kanallarında sunması o ürünün herkese tanıtılmasını sağlıyor. Ancak televizyonda o ürünü gören herkes o üründen satın almıyor. Çünkü bu ürüne ihtiyaç duyan kitle farklı oluyor. Ancak influencer reklamı yapıldığında hedef kitlenin bu ürüne ihtiyacı bulunuyor. Böylelikle ürün hem tanınmış hem de satışları artmış oluyor. Milyonlarca takipçisi bulunan bir fenomenin yapmış olduğu reklam televizyon reklamlarından çok daha büyük etki sağlıyor.

Hedef kitlesinin ihtiyacı olan markayı bilen Fenomen, kendisini takip eden kişilere o ürünün ne kadar değerli ve özel olduğunu hissettirebiliyor. Böylelikle ürünler piyasada daha güzel bir gelir elde edilecek şekilde satılıyor. Bu nedenle influencer marketing reklamları daha çok tercih ediliyor. Makyaj alanında takipçilerine bilgi sunan bir fenomenin yapmış olduğu Kozmetik markasının tanıtımı, takipçilerin de bu markaya yönelmesini sağlıyor.  İnternet üzerinde bu alanda hizmet sunan birçok firma bulunuyor. Ancak bu firmalar arasında kaliteyi sunan siteyi tercih etmek önem taşıyor.

influencer ajansı sitesi bu konuda profesyonel çalışmalarla markasının tanıtmak isteyen herkes için hizmet sunuyor. Markaya uygun olan fenomeni bulan site ürünü geliştirme amaçlı olarak ve satışlarını artırmak amaçlı olarak çalışmalar yapıyor. Sizlerde reklam ve tanıtım hizmetlerinizde profesyonel bir yapıdan hizmet almak istiyorsanız siteyi inceleyebilirsiniz. İnfluencer reklam hizmetleri için siteden destek alabilirsiniz.

 

İnfluencer Reklamları Nasıl Yapılıyor?

 

Sosyal medya hesaplarından Fenomen olmuş olan kişiler İnfluencer reklamlarını yapan kişileri oluşturuyor. Bu kişiler takipçilerine tanıtmak ve anlatmak istedikleri markayı net ve ayrıntılı olarak tanıtabiliyor. Böylelikle takipçileri için de bu markaya ve ürüne ihtiyaç duyanlar oluyor. Bu ürünü tercih eden takipçiler ürünün satılmasına katkı sağlıyor.

Sosyal medya fenomenleri bu ürünü övüyor ya da bazen üründen hiç bahsetmeden takipçilerine önderlik sağlıyor. Bu işlemde markaya uygun fenomenin tercih etmek önem taşıyor. Sitede bu alanda kaliteli ve profesyonel hizmetler sunuyor.

Öncelikli olarak marka ve ürün analiz ediliyor ve ürün ve markaya uygun olan fenomen seçiliyor. Siteden alınan hizmet ile marka, ürün ve yeni projeler online ortamdan çok kolay bir şekilde tanıtılıyor ve reklamı yapılıyor. Böylelikle reklamı yapılan ürün özellikleri ile tüm takipçiler tarafından tanınan bir ürün haline geliyor.

 

İnfluencer Marketing İle Marka Tanıtımları

 

Markaların güvenilir bir konuma yükselmesi için kaliteli reklam hizmetlerini tercih etmek büyük önem taşıyor. İnfluencer reklam seçenekleri bu isteği gerçekleştirmek isteyenlere özel bir seçenek sunuyor. Takipçi sayısı fazla olan bir fenomen tarafından sunulan marka hızlı bir şekilde piyasada yayılıyor. Böylelikle markadan ve üründen toplum içindeki birçok kişinin haberi oluyor.

Ürün ve satışlarını artırmak isteyen markalar siteden destek alabiliyor. Sizlerde ürünlerinizi, markalarınızı ya da yeni piyasaya çıkaracağını ürünü tanıtmak için kaliteli bir reklam aracı arıyorsanız İnfluencer Ajansi sitesinden hizmet alabilirsiniz.

Devamını Oku

Online Terapi ve Yüz Yüze Terapi Arasındaki Farklar Neler?

 

Farklı terapi biçimleri, zihinsel sağlık ihtiyaçlarıyla çalışmak için destek sunabilir. Online psikolog hizmeti, COVID-19 salgını sırasında büyük bir artışın ardından popülerlik kazanmaya devam ediyor.

Evden terapiye bağlanmanın rahatlığı, birçok kişiye sınırlı seçeneklerle erişim sağlar. Öte yandan, bir terapistin ofisinin nötr alanından uzakta kendi rahat ve güvenli alanınızda olmak sizi günlük hayattan uzaklaştırarak daha odaklı bir ortam sunar.

Yüzyüze Terapi Nedir?

Konuşma veya geleneksel terapi, lisanslı bir terapistle yüz yüze veya yüz yüze etkileşimler yoluyla zihinsel sağlık desteği sağlar. Haftalık oturumlar tipik olarak bir ofis ortamında 45 dakika ila bir saat arasında gerçekleşir.

Araştırmalar, biçimi ne olursa olsun psikoterapinin depresyon ve psikoz semptomlarını azaltabileceğini ve bu da onu antidepresanlar kadar etkili kıldığını belirtiyor.

Yüz yüze Terapinin Artıları

Sözsüz iletişim: Yüz yüze seanslar, terapistlerin sözlü iletişimi destekleyen sözsüz ipuçlarını okumasına olanak tanır. Sözsüz bilgiler, bir terapistin ihtiyaçlarınızı daha iyi anlamasına yardımcı olabilir.

Ancak sözel olmayan bilgiler video formatında tamamen kaybolmaz. Bir müşterinin ortamını video ile görmek ayrıca sözel olmayan ek içgörüler sunabilir, ancak bir telefon oturumu bu avantaja sahip olmaz.

Tarafsız konum: Bir terapistin ofisinde gerçekleşen seanslar, günlük yaşamınızdan uzakta bir alan sağlayabilir. Tarafsız hissettiren bir konum, özel bilgileri paylaşırken konforunuzu artırabilir.

Yoğun destek: Bazı zihinsel sağlık ihtiyaçları, doğrudan, yüz yüze terapötik destek gerektirir. Sanat, müzik ve oyun terapisi, yüz yüze kullanıldığında etkili destek sağlayabilir.

Online Terapi Nedir?

Teleterapi veya Online terapi olarak da adlandırılan çevrimiçi terapi, herhangi bir yerden ruh sağlığı desteği sağlar. Bazı çevrimiçi terapi biçimleri arasında metinler, e-postalar, telefon görüşmeleri ve video hizmetleri bulunur.

Online psikolog veya terapistler doğrudan kişisel uygulamaları aracılığıyla Online seçenekler sunabilirler. Çevrimiçi platformlar ayrıca bireylerin kendi ağları içinde terapistlerle bağlantı kurmaları için fırsatlar sunar. Online terapi, zihinsel sağlık ihtiyaçlarının tedavisinde yüz yüze terapi kadar eşit derecede etkili görünmektedir.

Online Terapinin Artıları

 • Maliyet: Online terapi ağlarına katılan terapistler, aynı anda birden fazla seans rezervasyonu yaparken daha ucuz aylık fiyatlar sunabilir. Bununla birlikte, şirket bir terapiste daha düşük haftalık veya aylık oranlarda daha fazla erişim sözü verebilirken, fiyatlar sonunda yükselebilir.
 • Kolaylık: Mesajlaşma ve e-posta gönderme gibi Online seçeneklerle, hemen hemen her yerden, istediğiniz zaman bir terapistle bağlantı kurabilirsiniz. Çevrimiçi hizmetler, terapötik desteğe hızlı ve az güçlükle erişim sağlar.
 • Kolay erişim: Çevrimiçi seçenekler, yüz yüze terapi seanslarına gidip gelmekte zorluk çekenler için terapötik desteğe daha kolay erişim sağlar. Online olarak bağlantı kurmak, fiziksel alanları başkalarıyla paylaşmayla ilgili sosyal kaygıları da azaltabilir.

Online Terapi ve Yüz Yüze Terapi

Çevrimiçi ve yüz yüze terapi seçenekleri, her zamankinden daha fazla insanın zihinsel sağlık hizmetlerine erişmesine olanak tanır. İster Online ister yüz yüze, sizin için en uygun destek türünü bulabilirsiniz.

Online terapi, kendi evinizin rahatlığında bir terapistle bağlantı kurma yeteneği sunar. Yüz yüze terapi, zihinsel sağlık ihtiyaçlarınızı destekleyici ancak tarafsız bir alana getirmenize olanak tanır.

Bir terapistin ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğinden emin olmanın yanı sıra, yüz yüze terapi biraz ekstra çalışma gerektirebilir. Bir terapistin ofisine gidip gelmek programınıza uyuyor mu? Programınız, terapistinizin yüz yüze uygunluğunu karşılamak için esnek kalabilir mi?

Nora Psikoloji, izmir psikolojik danışmanlık kliniği olarak, öncelikle danışanların rahatını ve sağlığını düşünür. Danışanlar için en iyi çözüm süreci nasıl olması gerekiyorsa o şekilde olması için, onlarla birlikte yol haritası oluşturarak sorunların çözümü için hareket eder.

İzmir psikolog tavsiyelerinde de danışanları tarafından paylaşılan Nora Psikoloji kliniği Online psikolog hizmeti ile yüzlerce danışanın sorunlarına çözüm üretmiş olmaktan gurur duyar.

 

Devamını Oku

Protein34 Sporcu Gıdaları

 

Protein34 2016 yılında sporcu gıdaları ve malzemeleri satışı yapan bir şirket olarak kurulmuştur.  Protein34 kurucuları şirket olarak sektörde faaliyete başlamadan önce yaklaşık 10 yıl çeşitli firmalarda görev yapmışlardır. Firmanın kuruluşu ile beraber esas faaliyet alanı olarak spor salonları ve eğitmenlerine ürün tedariki olarak sektöre adım atmışlardır. Uzun süre salon ve eğitmenlere tedarik sağlandıktan sonra e ticaret olarak kendi sitelerinde ve marketplace olarak adlandırılan N11, Gittigidiyor, Hepsiburada, EpttAvm , Trendyol ve Amazon gibi satış noktalarında açılan mağazalar ile tüketicilere verilen hizmet alanını genişletmiştir. Protein34 sporcu gıdaları Ümraniye ve Küçükyalı’da bulunan fiziksel mağazaları ile de sektöre hizmet vermeye devam etmektedir.

Protein34; Supplement sektöründeki tecrübeleri doğrultusunda, toplumsal bilincin farkında olarak, insan sağlığını düşünecek şekilde, ürünlerini; gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığından onaylanmış şekilde satışa sunmaktadır. Supplement sektöründe profesyonel deneyimlere sahip Protein34 ekibi, e ticaret alanında hızlı ve güvenilir bir hizmet vermektedir. Alanında uzman ekip olarak, spor yapanlara gıda takviyesi konusunda, en yeni ve orijinal markaların ürünlerini sunmaktadır. Verdiği hizmet kalitesinden ödün vermeyen ekip, sektörü içerisinde rakipleri arasından sıyrılarak, gıda ve tarım bakanlığı onaylı ürünlerini, güvenilir şekilde tüketiciye sunmaktadır. Sağlıklı yaşam felsefesini savunarak ve sporcuyu destekleyerek, en iyi markalarla, hızlı ve kaliteli hizmet garantisiyle, müşterilerine hizmet vermektedir.

Satışa Sunulan Ürünlerin Tedariki

Protein34 Sporcu Gıdaları satışa sunduğu markaların güvenirliliği ve Orijinal ürün olması noktasında oldukça seçici davranmaktadır. Satışa sunulan markalar ithal ürünlerde Dünya’da kabul görmüş, yerli ürünlerde ise üreticinin güvenirliliği ve kullandığı ham madde kalitesi dikkate alınarak yapılan değerlendirmeler sonucunda satışa sunulmaktadır.

Bu noktada özellikle ithal markalarda ülkemizde tek ve yetkili Distribütör olan firmalar tercih edilmektedir. Markayı bir den fazla tedarikçi getiriyor ise o ürünlerin satışı yapılmamaktadır. Her ne kadar kar marjı yüksek ürünler olsa da tüketici sağlığı ve güveni açısından bu tür markalar Protein34 ürün gamında yer almamaktadır.

Protein34 Depolama, Paketleme ve Dağıtım

Protein34 Sporcu Gıdaları ürünlerini kendine ait ayrı bir depoda hijyen kurallarına uygun olarak muhafaza etmektedir. Özellikle günümüzde yaşanan Covid19 virüsü nedeniyle özel olarak depo periyodik olarak dezenfekte edilmekte olup depoda çalışan personelde Hijyen kurallarına uygun olarak Dezenfektan ve Maske kullanımına özen göstermektedir.

Sipariş edilen ürünlerin Paketleme aşamasında yine aynı şekilde ürünlerin konacağı kutular ve poşetler depo görevlisi arkadaşlar tarafından özellikle dezenfektan gibi koruyucu maddeler ile dezenfekte edilip paketlenip kargo firmasına teslim edilmektedir. İstanbul Anadolu yakasında bulunan spor salonları ve Müşterilerimize teslimatlar ise sosyal mesafe kurallarına uyarak koruyucu malzeme olarak da maske ve eldiven takan ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Fiziki Mağazalarımı da ise mağaza girişinde bulunan Dezenfektan kullanımı, sosyal mesafe ve Maske kullanımı ile ilgili uyarılar yapılarak bire bir satışlar gerçekleştirilmektedir.

Protein34 Ürün Gamı ve En Çok Talep Gören Ürünler

Protein34 ürün gamını belirlerken yukarıda kısaca belirtildiği gibi Dünya da ve Türkiye de kendini kanıtlamış, Orijinal ve Güvenilir ürünleri özellikle seçmektedir. Supplement sektöründe günümüzde en önemli olan faktör ürünlerin üretiminde kullanılan ham madde kalitesi olduğu için özellikle dikkat edilen konu markaların kullandığı ham madde ve Orijinal ürün olma konusudur. Bu noktada Protein34 döneme göre değişmek üzere ithal markalarda Grenade, Muscletech, Multıpower, Nutrend, Nutrever, Optimum, Olimp, Unıversal, Ultımate gibi markaların satışını yapmaktadır. Bu markaların Distribütörleri zamanla değiştiği veya ithalat yapamadığı dönemlerde satışlarına ara verilmektedir. Yine yazımızın üst kısmında belirtildiği gibi yetkili olmayan firmaların ithal ettiği ürünlerin satışına protein34 yer vermemektedir.

Yerli üretim dediğimiz aslında markanın yerli olduğu ama üretim yapılan ham maddelerin ithal olduğu markalardan ise Bigjoy, Hardline, Biogain, Mythpower ve Ssn firmalarının ürünlerin satışı yapılmaktadır. Yine bu markalarda da vaz geçilmez kural olarak ham madde kalitesi ve Orijinal ürün olması gelmektedir.

Şimdi isterseniz ürünleri marka olarak değil de içerik, ne işe yaradığı ve kimler tarafından kullanıldığı konusunda biraz bilgilendirme yapalım ki satışa sunulan ürünlerin kimlere hitap ettiği konusunda sizlere yardımcı olalım.

Supplement ürünleri sporcu gıda takviyesi olarak bilinmekte olup genel olarak spor yapanların amaçlarına göre hazırlanmış ürünlerdir. Spor yapan kişiler branşlarına göre kilo ve hacim alma, Kas yapımı, kilo verme, zayıflama, Yağ yakma veya antrenman performansını artırmak gibi amaçlara ulaşmak için gıda takviyesi ürünleri tercih etmektedir. Şimdi ana başlıkları ile bu ürünleri tanımaya çalışalım;

Kas Yapımı; Özellikle Vücut geliştirme sporu yapanlar için kas gelişimi oldukça önemlidir. Kas gelişimi mutlaka iyi beslenme ve yapılan spor ile sağlanmakla beraber alınan gıdaların eksik olduğu da bilinmektedir. Gıda takviyeleri özellikle Protein Tozu, Bcaa, Glutamin ve Arjinin gibi ürünler kas yapımı noktasında sporculara oldukça faydalı olabilecek formda hazırlanıp satışa sunulmaktadır.

Ülkemizde bu tür ürünler ithal edilmekle ve beraber yerli üretimlerde mevcuttur. İthal ürünlerde Protein Tozu konusunda Optimum Gold Standart Whey Protein Tozu en çok bilinendir. Optimum Whey uzun yıllar ülkemizde en çok satılan protein Tozu olarak bilinmektedir.

Yerli üretim olarak ise yaklaşık 30 yıldır Hardline Whey 3 Matrix protein tozu konusunda ciddi satışlara ulaşmış bir üründür. Hardline markası sadece Protein Tozu değil kas alımı konusunda gerekli olan Bcaa, Glutamin, Arjinin ve Kreatin gibi ürünleri de tüketicilerin beğenisine sunmaktadır.

Ülkemizde son yıllarda Bigjoy markası da Bigwhey Protein tozu. Bcaabig, Glutabig, Creabig gibi amino asitler ile kas gelişimi isteyen sporculara alternatif ürünleri hazırlayıp satışa sunmaktadır.

Son aylarda yine yerli bir marka olarak Biogain de kas gelişimi için ürettiği ve içeriğine ilave ettiği Vitaminler ve Çinko ile özel bir protein tozu olan Biogain Whey Protein tozunu sizlerin beğenisine sunmaktadır. Biogain ayrıca özel formül ile ürettiği Bcaa ve Glutamin amino asitlerini aynı yerde paketleyerek sizlere sunmaktadır. Biogain Arginin ve Kreatin çeşitleri ile de sektörde kendine ayrı bir yer edinmektedir.

Kilo ve Hacim Alma Ürünleri; Sporcular daha büyük kaslara sahip olmak için hacimsel olarak büyümek istemesinin yanında kilo alımı ile ilgili sorunları olan spor yapan yada yapmayan her kesin kilo alımına destek olması için üretilmiş özellikle karbonhidrat Tozu içeren ürünlerdir. Bu ürünler yüksek kaloriye sahip oldukları için hem enerji ve güç kazanımı sağlar hem de kilo alımını desteklerler.

Kilo aldırıcı ürün deyince ülkemizde ilk akla gelen ürün Hardline Progainer olmaktadır. Harline Progainer %70 civarı karbonhidrat ve %18 civarı protein içeriği ile kilo alımı konusunda oldukça etkili bir üründür. Progainer yanında yine son dönemlerde oldukça popüler olan Bigjoy Bigmass Gainer ve Biogain Gain pro ürünü de kilo alımı konusunda oldukça etkili ürünlerdir.

İthal markalar ise günümüzde ekonomik koşullardan dolayı ithalat yapamamakta veya az yaptıkları için kilo aldırıcı ürün çeşitleri neredeyse yok denecek kadar azdır. Fakat Optimum Seriouss Mass ve Multipower Mass ülkemizde oldukça bilinen ve koşullar uygun olduğunda da tercih edilebilecek ürünlerdir.

Kilo verme, zayıflama, Yağ Yakıcı Ürünler; Daha fit bir vücuda sahip olmak isteyen, vücutlarında bulunan fazla kilo ve yağlardan kurtulmak isteyen ve özellikle Vücut geliştirme sporunu yapanların Definasyon dönemlerinde kullandıkları ürünlerdir. Bu ürünler genellikle L Karnitin, Yeşil Çay, Guarana, Taurin, Kafein gibi ürünlerden formüle edilmektedir.

Yağ Yakıcı ürünleri özelliklerine göre sadece karnitin, Thermojenik ve kompleks ürünler olarak sınıflandırmak mümkündür. Ülkemizde yağ yakıcı ürün denildiğinde ilk akla gelenler arasında Unıversal Animal Cuts ve Grenade Thermonator gelmektedir. Yerli markalarda ise Hardline Thermo L Karnitin, Hardline L Karnitin Matrix, Hardline Cla One, Hardline Burner gelmektedir. Hardline ürünlerinin yanında Bigjoy markasına ait Bigjoy Thermonator likit ve shot, Bigjoy Cla yine Biogain markasına ait L Karnitin ürünleri ilk akla gelenlerdir.

Performans Artırıcı Ürünler; Performans ürünleri yapılacak egzersizden önce kullanılan ve spor esnasında kullanıcıya artı güç ve enerji kazandıran ürünlerdir. Bu ürünler kullanımı halinde yapılan sporun zamanının uzaması ve bu uzayan zamana rağmen yorgunluk hissedilmemesi sonucu daha sporda daha rahat zaman geçirilmesi sağlanmaktadır. Yapılan sporun uzun olması neticesi ile kaslarımızın daha uzun süre çalışması ve güçlenmesi desteklenmektedir. Bu şekilde daha eğlenceli ve faydalı yapılan egzersizler sonucunda sporcular daha etkin sonuçlar alabilecekleri bir ortama kavuşmuş olurlar.

Performans artırıcı ürünler Pre Workout olarak da bilinmektedir. Bu ürünlere örnekler vermek gerekirse Grenade 50 Calibre, Olimp R-Weiler shot, Bigjoy Predator, Hardline Nox2, Hardline Kgt gibi ürünleri sayabiliriz. Pre Workout ürünler genellikle Arginine, Kreatin, Beta Alanin, Citrulin, Taurin gibi amino asitlerden üretilmektedir.

Protein34 sporcu gıdaları yukarda kısaca açıklamaya çalıştığımız ve örneklerini verdiğimiz markaların ürünlerini Marketplace, fiziki mağazaları ve www.protein34.com internet sitesinden satışa sunmaktadır. Sizlerde sektörün önde gelen markalarının kaliteli ve güvenilir ürünlerini satın almak isterseniz protein34.com internet sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Sitemizde ve mağazalarımızda satışa sunduğumuz ürünleri uygun fiyat ve ödeme koşulları ile EFT ve havale indirimi ve kredi kartı ile ödeme avantajlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca sitemize üyelik yaparak %5 para puan avantajı ile bir sonraki alışverişinizde %5 indirim kazanmış olursunuz. Yine sitemizin üyelerine özel hediye çeklerinden faydalanmış oluruz. Bütün bunların yanında her üründe oldukça zengin hediye seçenekleri de www.protein34.com sitemizde sizleri beklemektedir.

 

 

Devamını Oku
Protein34 Sporcu Gıdaları

Kamagra Jel Satış Adresi

 

 

Cinsel ilişkideki süreklilik ve sorunsuzluk ilişkilerin de devam etmesini sağlıyor. Bu alanda sorun yaşayan kadın ve erkekler ise bu sorunu giderecek olan ürünleri araştırıyor. Bu alanda dünya genelinde çok beğenilen ve tercih edilen bir ürün bulunuyor.

Takviye içeriği sağlayan ürün tablet tadı vermediği için kadın ve erkekler bu ürünün kullanımını tercih ediyor. Erken boşalma, sertleşme, iktidarsızlık, kısırlık ve orgazm sorunlarına engel olan Kamagra jel doktorlar tarafından da önerilen bir ürünü oluşturuyor. Ülkemizde de tercih edilen bu ürün yan etkisiz oluşuyla beğeni alıyor.

 

Kamagra Jel İnternetten Sipariş Verme

 

Cinsel anlamda yaşamış olduğunuz sorunlara son vermek için Kamagra Jel Nedir sitesini inceleyebilirsiniz. Sitede cinsel ilişkinizi canlandırma adına en etkili takviye yöntemi sunuluyor. Bu alanda problemsiz bir ürün arıyorsanız Kamagra ürün florasını tercih edebilirsiniz.

İktidarsızlık, erken boşalma ve diğer cinsel sorunlarınızı üzerinizden atmak için siteyi inceleyebilirsiniz. Cinsel anlamda daha güçlü ve aktif olmak için sitenin sunumlarından yararlanabilirsiniz. Cinsel hayatınızda yaşadığınız endişe verici sorunlardan kurtulmak için https://www.kamagrajelnedir.com/  linkini tercih edebilirsiniz.

Kısırlık gibi sorunları da yok edecek takviye bir ürün arıyorsanız sitenin içeriğinden yararlanabilirsiniz. Cinsel ilişki evlilik ve birlikteliklerin en özel birlikteliğidir. Bu alanda profesyonel bir ürün arıyorsanız siteye ulaşabilirsiniz. Ürün özellikleri ve tüm detayları hakkında siteden bilgi alabilirsiniz. Kamagra Jel Nedir sitesini inceleyerek ürünü sipariş verebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Devamını Oku

Yumuşacık, Kolay, Resimli Ev Poğaça Tarifleri

 

 

Poğaça tarifleri mayalı ve mayasız seçenekleriyle burada! Yumuşacık, kabaran puf puf poğaça tarifleri resimli, videolu ve tam ölçüleri ile veriyoruz. Hem gündelik yaşamda çok lezzetli bir atıştırmalık olarak hem de misafir sofralarımızın baş tacı olarak farklı birçok tarif ile poğaça hazırlıyoruz. Lezzetli ve doyurucu olan bu hamur işi olan pogaca sade ya da içi farklı malzemelerle yapılabiliyor. Oldukça çeşitlendirilen ve değişik lezzetler kazandırılan en kolay pogaca tarifleri sizlere hazırlama sürecinde yardımcı oluyor.

 

Her ne kadar poğaça denildiğinde pastane ürünleri akla geliyor olsa da evlerde de çok lezzetli ve pastane ürünlerine benzer poğaçalar yapılabiliyor. Bunun için internet üzerinde değişik ve pastane lezzetlerine uyan poğaca tarifleri bulabilirsiniz.

 

Poğaçalar iki farklı türde hazırlanıyor. Mayalı ve mayasız olarak yapılabilen poğaçaların içerisine peynir, patates, ıspanak, zeytin gibi birçok lezzet katacak değişik ürünler katılabiliyor. Herkesin damak zevkine göre renklendirdiği poğaçaların ana temelde tarifleri belirli bir standartta oluyor. Sadece içerisine koyulan malzemeler ve poğaçaların şekilleri sizin arzunuza göre çok çeşitli olabiliyor.

 

En lezzetli poğaça tarifleri için pogacatarifi sitesine giriş yapabilirsiniz. Mayalı ya da mayasız, sade ya da bol malzemeli tüm tarifleri deneyerek çok lezzetli atıştırmalıklar hazırlayabilirsiniz.

 

Poğaça Tarifleri

 

Bir poğaça hamuru hazırlamak ve kıvamını tutturarak pofuduk ve lezzetli poğaçalar hazırlayabilmek çoğu insan için zor gelebiliyor. Oysa en doğru ölçülerde sunulan pogaca tarıflerı doğru bir şekilde uygulandığında ortaya muhteşem lezzette poğaçalar çıkabiliyor.

 

En çeşitli poğaça tarif listesine Poğaça Tarifi sitesinden ulaşabilirsiniz. Her damak zevkine uyacak şekilde en lezzetli pastane poğaçalarını evlerinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Evinizde bulunan malzemelere göre o an hızlıca hazırlayabileceğiniz farklı birçok pogaça tarifleri sizler için sunuluyor. Her biri denenmiş ve lezzeti onaylanmış olan ideal tarifler tek bir çatı altında sizler için veriliyor.

Devamını Oku

Kaliteli Servis Seti

 

 Servis seti, yemek yerken kullandığınız her bir çatal, kaşık, bıçak malzemelerine verilen addır. Servis seti sayesinde yenilen her yemek daha görgü kurallarına uygun bir şekilde yenir. Ayrıca servis seti sayesinde yenilen her yemek kolaylıkla ve rahatlıkla lezzetine varılarak tüketilebilir.

 Örneğin bir çorbayı kâseyle birlikte içtiğiniz zaman mı daha çok keyif alırsınız yoksa derin bir servis kaşığı eşliğinde tadına vara vara içerken mi? İşte tam olarak servis setinin amacı da budur. Yenilen her şeyin çok daha kolay ve pratik bir şekilde tüketilmesi için üretilmiş olan bir mutfak araç gereçleridir. Servis setinin mutfakta yeri oldukça önemlidir.

Servis Seti ile Yalnızca Yemek Yenmez, Yemekler de İkram Edilir

Servis setleri yalnızca yemek yemeyi sağlamaz. Setler sayesinde tenceredeki yemekler, büyük servis kaşıklarıyla tabaklara konulur.

 Örneğin bir pasta servis ederken küçük bir tatlı çatalı ya da tatlı kaşığı ile bunu servis edemezsiniz işte bu noktada servis setlerine ihtiyaç duyarsınız. Servis seti sayesinde çok daha titiz ve düzenli bir şekilde yiyeceklerinizi tabaklayarak, tüketebilirsiniz. 

Her Renk Servis Setleri Bulabilirsiniz

 Siyah, beyaz, gold, gümüş hatta zevkinize göre rengârenk servis setleri bile kullanabilirsiniz. Servis setleri günümüzde çok fazla sevilerek kullanıldığından birçok rengi de mevcuttur. Zücaciyelerden, mağazalardan, hatta bazı en bilindik marketleri takip ederek satın alabilirsiniz.

Her ne kadar kişisel zevkler için özel olarak renkler tasarlanmış olsa da servis setinin aslında bir dekoratif obje olmadığını bilmekte fayda vardır. Servis seti, keyfi objelerden çok aslında mecburiyettir. Servis setlerinin size ve mutfağınıza büyük yardımı dokunacaktır. Eğer ki evlerinizde düzenli olarak yemek pişiyorsa evinizde mutlaka en başta bulunması gereken mutfak araç gereçlerindendir. Detaylar için; https://www.madamecoco.com/servis-sunum/

Formun Üstü

Formun Altı

 

Devamını Oku

Propolisin faydaları nelerdir

 

Doğada üretilen önemli maddelerden biri olan propolis, adını sık duymaya alışık olmasak da, faydası göz ardı edilemeyecek şekildedir. Yaprak döken ağaçların, tomurcuklarından ve aynı zamanda kabuklarından topladığı, ardından ise balmumu, tükürük salgıları ve polen ile de zenginleştirdiği maddeye propolis adı verilir.

En lezzetli doğal bal sofralara gelmesinde görev gelen arılar, propolis maddesini, petekleri dezenfekte etmek ve aynı zamanda mumyalama işlemini sağlıklı bir şekilde kullanmak için tercih ederler. Yoğun çalışma sonucunda ortaya çıkan propolis, temel olarak ağaçlar sayesinde üretilir, arılar ise reçineleri toplayarak tükürük bezlerinde bulunan maddeleri ekler ve ardından ise çeneleri ile daha da sağlam bir hale getirir. Propolis maddesinin genel olarak çoğu, reçine mumlardan ortaya çıkar. Pek çok meyve ve sebze de yer alan fenolik asit çeşitleri, propoliste daha fazla bulunur. Bu özelliği sayesinde de güçlü bir antioksidan olarak kullanılır.

Doğanın mucizesi propolisin faydaları

Uzun uğraşlar sonucunda elde edilen propolis, bağışıklık sisteminin güçlenmesi açısından önemli bir maddedir. Bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile beraber genellikle kış aylarında mikroplara karşı savunmasız olan vücudu koruma altına alır. Vücuda ek gıdalar ile antioksidan desteği sağlamak, sağlıklı bir yaşam açısından önemlidir. Arı ürünleri olarak geçen ve arılar tarafından yapılan propolisin içerisinde yer alan antiinflamatuar maddesi yani iltihap giderici özelliği ile beraber vücuttaki iltihabın atılmasında yardımcı olur. Bunun yanı sıra adeta bir dezenfektan görevi göre propolis, virüs, mantar ve bakteri oluşumuna karşı olumlu etkileri olduğu bilinir. Bunun yanı sıra çeşitli enfeksiyon, egzama, sivilce ve buna benzer iltihap oluşumu gibi durumlar karşısında tedavi amaçlı kullanılabilir. Bu madde toksik bir ürün olmayıp vücuda herhangi bir zararı bulunmamaktadır.  Aynı zamanda ağrı kesici etkisi olduğu bilinen propolis, boğaz ağrısı, mide, bağırsak, diş eti iltihapları, veya idrar yolu enfeksiyonu gibi rahatsızlıklar karşısında hızlı iyileşme sağlar. Sağlık açısından pek çok faydası olduğu gibi aynı zamanda cilt bakımı konusunda da yararları vardır. Cildin yenilenmesinin yanı sıra yanıklarda, iltihaplar lekelerini gidermede ve daha canlı görünen bir cilde sahip olmak için tercih edilebilir. Bunlara ek olarak cildi nemlendirmek konusunda da etkili olan propolis, kalp damar sağlığı açısından da destekleyici bir besindir.

 

Devamını Oku