Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Tektaş Pırlanta Satışta Değer Kaybeder Mi

Tektaş Pırlanta Satışta Değer Kaybeder Mi?

Tektaş pırlantalar başlangıçta güzel ve değerli bir aksesuar olarak görülürken günümüzde yatırım aracı olarak değerlendirenlerin sayısı da bir hayli arttı. Bozdurmayı düşünenlerin bilmesi gereken ilk şey pırlanta tektaşların ne kadar çok kullanıldıysa ve yıprandıysa o kadar çok değer kaybettiğidir. Bunu bilenler pırlanta temizleme solüsyonları ile bakımını yaptıktan sonra satışa götürürlerse biraz etkiyi azaltmaları mümkün olabilir.

 

Tektaş Pırlantaların Hangisinden Daha Çok Zarar Edilir?

Tektaş pırlanta satılmaya karar verildiyse, pırlanta konusunda bilgili, doğru değerlendirmeler yapabilecek yerlere gidilmelidir. Satılırken değerini belirleyecek bazı noktalara dikkat edilir. Sanıldığı gibi satarken sadece karatına bakılarak değer biçilmez.

 

Kaynak: https://www.haberedavet.com/haber/3248/tektas-pirlanta-satista-deger-kaybeder-mi-ne-kadar-kayip-olur.html

Devamını Oku

Evde Maydanoz Nasıl Yetiştirilir?

Maydanoz tohumu nereden alınır?

Maydanoz tohumu aslında en kolay bulunan tohumlardan biridir. Büyük süpermarketlerde (Migros, Carrefoursa vs.), aynı zamanda kuruyemişçilerde de maydanoz tohumu bulabilirsiniz. Orta boy saksı için 10 – 15 gram maydanoz tohumu yeterli olacaktır. Kullanmadan önce tohumları suda bekleme, yıkama vs. gibi işlemlere gerek yoktur. Kuru bir şekilde kullanacağız.

Kaynak: https://www.haberedavet.com/haber/3252/evde-maydanoz-nasil-yetistirilir-bastan-sona-adim-adim.html

Devamını Oku

Evde maydanoz nasıl yetiştirilir, baştan sona adım adım anlatıyoruz. Evde maydanoz yetiştirmek için maydanoz tohumu nereden alınır ve toprak - saksı seçimi.