Antik Mısır'ın Hazine Dolu Geçmişi İstanbul Akvaryum'da Sergilenecek

Antik Mısır'ın Hazine Dolu Geçmişi İstanbul Akvaryum'da Sergilenecek
Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen TutAnkhAmun Çocuk Kral'ın Hazineleri Sergisi, 5 Ekim tarihinden itibaren İstanbul Akvaryum Etkinlik Merkezi'nde sergilenecek.

İstanbul Akvaryum'un resmi açıklamasına göre, Antik Mısır'da 3 bin 300 yıl önce yaşamış ve 18 yaşında vefat etmiş olan TutAnkhAmun'un mezar odasından çıkarılan altın tabutu, dünya çapında ünlü ölüm maskesi, savaş arabası, silahları, bastonları, mobilyaları gibi günlük eşyalarından seçilen 400'den fazla eserin birebir replikaları, 5 Ekim'den itibaren İstanbul Akvaryum'un 1.500 metrekarelik Etkinlik Merkezi'nde 15 farklı tema altında sergilenecek.

"Tut’u Ve Hazinelerini, İstanbul Akvaryum Etkinlik Merkezi’nde Ağırlayacağız"

Açıklamada görüşlerine yer verilen İstanbul Akvaryum Genel Müdürü Dilek Çapanoğlu, "Deniz altı dünyasının birbirinden değerli varlıklarını ziyaretçilerimizle buluşturmanın yanı sıra küresel değere sahip olan ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerimizin keyifle gezdiği birçok büyük sergiye ev sahipliği yaptık. Bu vizyonla antik Mısır’ın çocuk kralı olarak anılan TutAnkhAmun’un hazinelerini, İstanbul Akvaryum Etkinlik Merkezi’ne getiriyor olmaktan mutluluk duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

antik-misirin-hazine-dolu-gecmisi-istanbul-akvaryumda-sergilenecek2-min.jpg

Sergi kapıları 5 Ekim’de açılacak. Sergi, hafta içi 10.00-19.00 hafta sonu 10.00-20.00 arasında ziyaret edilebilecek. Sergi kapsamında yılsonuna kadar antik Mısır’a ışık tutabilecek sohbetler ve deneyim odaklı etkinlikler gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Haber Editörü