Bandırma'da Düşman İşgalinden Kurtuluşun 101. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Bandırma'da Düşman İşgalinden Kurtuluşun 101. Yılı Coşkuyla Kutlandı
Balıkesir'in Bandırma ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 101'inci yıl dönümü törenlerle kutlandı.

Bandırma'nın tarihi kurtuluşu, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenlerle 101. yıl dönümünde coşkuyla kutlandı. Atatürk Anıtı'na sunulan çelenklerin ardından, katılımcılar saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı gurur ve coşkuyla söylendi.

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, törende yaptığı konuşmada, geçmişten gelen bu büyük mirası gelecek nesillere aktarmanın önemine vurgu yaparak, Bandırma'nın bağımsızlık mücadelesinden aldığı derslerle bugünlere geldiğini ifade etti.

Tosun, "Bandırma yaşadığı işgalin ilk günlerinden itibaren düşman kuvvetleri için stratejik önemini korumuş ve ulusal bağımsızlığımızı kazanmak adına sürdürdüğümüz Kurtuluş Savaşımızın sonunda da işgalci güçlerinden son terk ettiği mevzi olmuştur. Bandırma işgal yıllarının acılarını ve sancılarını derinden yaşayan şehirlerinden birisidir." dedi.

Kutlama programına, AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, CHP Balıkesir Milletvekilleri Ensar Aytekin, Serkan Sarı, Kaymakam Engin Aksakal, Garnizon ve 6. Ana Jet Üssü Komutanın Hava Pilot Tuğgeneral Levent Eğren, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Caddesi'nde folklor ekibinin gösterisiyle devam eden kutlama programı, şiirlerin okunması, öğrencilerin, askeri birliklerin ve kamu kuruluşlarının geçidiyle sona erdi.

Haber Editörü