Demir Export 1,5 Milyon Fidanla Kangal İlçesinde Doğayı Yeniden Kazandırıyor

Demir Export 1,5 Milyon Fidanla Kangal İlçesinde Doğayı Yeniden Kazandırıyor
Kangal ilçesinde 2008 yılında başlatılan "Doğayı Yeşertme" projesi kapsamında, 9 milyon metrekarelik geniş bir arazi ağaçlandırıldı.

Madencilik sektöründeki 50 yılı aşkın deneyimiyle tanınan Demir Export, 2008 yılında Kangal ilçesinde başlattığı "Doğayı Yeniden Hayata Döndürme" projesi çerçevesinde bugüne kadar tam 1,5 milyon fidanı toprakla buluşturdu.

Şirketin açıklamasına göre, faaliyet gösterdiği bölgelerde istihdam oluşturarak bölgesel kalkınmaya katkı sağlayan Demir Export, çevre ve insan odaklı sürdürülebilir madencilik ilkesine bağlı olarak, sivil toplum kuruluşları ve devlet kurumlarıyla iş birliği yaparak çeşitli projeleri hayata geçiriyor.

Sanayi ve ihracat için değerli madenleri yerel iş gücü desteği ile üretip ülke ekonomisine kazandıran Demir Export, üretimini sürdürdüğü bölgelerde, öncesinde taşlık ve ham toprak olan alanları planlı bir şekilde ağaçlandırarak doğaya kazandırıyor.

Bu kapsamda Sivas'ın Kangal ilçesinde, 2008'de hayata geçirilen "Doğaya Yeniden Kazandırma" projesiyle 9 milyon metrekare büyüklüğündeki bir alan ağaçlandırıldı ve alanda yapay göletler oluşturularak doğal yaşama sunuldu.

Taşlık ve ham toprak olan milyonlarca metrekare büyüklüğündeki alana, bölgenin iklimine ve toprağına uygun şekilde çam, meşe, akçaağaç, akasya, badem ve iğde gibi türlerden oluşan 1,5 milyon fidan dikilip bölgeye kazandırıldı.

Demir Export, gelecek dönemde de çalışmalarını aktif şekilde sürdürmeyi ve kapsamı daha da genişletip bugüne kadar diktiği fidan sayısını katlayarak bölge doğasına kazandırmayı hedefliyor.

Haber Editörü