EFOD'un Yunan Mitolojisi Efsaneleri Sergisi Büyük İlgi Gördü

EFOD'un Yunan Mitolojisi Efsaneleri Sergisi Büyük İlgi Gördü
Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD), "Yunan Mitolojisi Efsaneleri" adlı fotoğraf sergisini sergiledi. Serginin açılışında konuşma yapan EFOD Başkanı Serdar İyiiz Yunan mitolojisinin efsanelerinin incelenmesinin oldukça zorlu bir konu olduğunu vurguladı.

İyiiz, dünyada benzerine nadir rastlanan bir çalışma yürüttüklerini belirterek, "Bu proje için birçok farklı model, özel mekanlar ve ekipmanlara ihtiyaç vardı ve bu kaynakları elde etmek için elimizden geleni yaptık. Yunan mitolojisi, dünya genelinde tanınan ve büyülenen efsanelerle doludur." şeklinde konuştu.

İyiiz, sergi açılışına katılan Yunanistan'ın Edirne Konsolosu Aristidis Radiopoulos'dan, Yunanca olarak, sergiyi Yunanistan'da da açma konusunda yardım istedi.

Radiopoulos da İyiiz'e bu konuda yardımcı olacağını belirtti.

Atölye sorumlusu Alparslan Bolu da sergiyle Yunan mitolojisi içindeki olayları, kişileri ve bunları kaleme alanların inanç ve düşünce yapılarını aktarmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Bolu, 10 kişilik atölye ekibinin, 35 modelin desteğiyle Edirne, Kırklareli, Vize, Çanakkale, Kuşadası, Bozcada, İzmir ve Didim'de çekimler yaptığını ifade etti.

CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün de serginin, görenleri tarihin dehlizinde gezdirdiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Helen dansları gösterisi ile devam eden etkinlik, 30 fotoğrafın yer aldığı serginin açılmasıyla sona erdi. Sergi 2 Ekim'e kadar gezilebilecek.

Haber Editörü