Esenler Film Günleri İstanbul Genelinde Festival Olarak Kutlanacak

Esenler Film Günleri İstanbul Genelinde Festival Olarak Kutlanacak
Üç yıl boyunca sinemanın önde gelen isimlerini ve sinemaseverleri bir araya getiren Esenler Film Günleri, artık İstanbul genelinde düzenlenecek bir festival haline geliyor.

Esenler Belediyesi tarafından yapılan duyuruya göre, "4. Esenler Film Festivali" adı altında gerçekleştirilecek etkinlik, ulusal ve uluslararası alanda tanınmış sinemacıları, birçok sinema filmini ve çeşitli etkinlikleri sinemaseverlerle buluşturacak.

15-19 Aralık'ta gerçekleştirilecek festivalde, gösterimi yapılacak uzun ve kısa metraj filmlerin sayısı artarken, Türk ve dünya sinemasından film seçkileri de seyirciyle buluşacak.

Söyleşi, panel, konser ve eğitim gibi özel etkinliklere de ev sahipliği yapacak festival, Esenler Kadir Topbaş Kültür Merkezi, AKM Yeşilçam Sineması, Atlas Sineması ve Esenler Belediyesi tarafından Adıyaman Gölbaşı'nda kurulan konteyner kentte gerçekleştirilecek.

"Kısa Film Yarışması" ve "Kısa Film Yapım Destek" ile kısa filmcilere katkı sunan festival kapsamında ayrıca, bu yılın "Onur Ödülleri" de sinemanın deneyimli isimlerine verilecek.

Haber Editörü