Kahve Tutkunlarının Buluşması: 9. İstanbul Coffee Festival Başladı

Kahve Tutkunlarının Buluşması: 9. İstanbul Coffee Festival Başladı
Her yıl kahveseverlerin büyük bir heyecanla beklediği "İstanbul Coffee Festival" (ICF), bu yıl Tersane İstanbul'da gerçekleşen 9. kez başladı.

Bu yılki festivalin teması "Kahveye Aç Gözlerini" olarak belirlendi ve Festival Direktörü Burcu Bozkaya Şener, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sürdürülebilir bir kahve festivali hedeflerine ulaştıklarını belirtti.

Şener, etkinliğin ilk kez Tersane İstanbul'a taşındığına dikkat çekerek, "İstanbul'un muhteşem manzarasıyla çevrili bu özel mekanda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Festival temasına uygun bir atmosferdeyiz. Bu yıl festival alanı diğer yıllara göre daha geniş; içeride 200'den fazla stant bulunuyor." şeklinde konuştu.

Festivale bu sene ziyaretçilerden de yoğun ilgi beklediklerini ifade eden Şener, şöyle devam etti:

"Sahnede canlı performans sayımız çok yüksek. Yurt dışından misafirlerimiz de bizlerle birlikteler. Taş binalarda çeşitli atölyeler var. Talks, workshop alanları var. 30'un üzerinde talks ve workshop yapacağız. La Marzocco Academia de bizlerle bu yıl. Bir sergi alanımız var. Aslında kahveye dair ne aklınıza geliyorsa bu sene hepsini gerçekleştiriyoruz."

Burcu Bozkaya Şener, bu yıl ayrıca atölyeleri ikiye ayırdıklarını aktararak, "Bu sene yurt dışından da gelen misafir oranımız çok yüksek olduğu için Rusya, Endonezya, Guetamala, Vietnam ve İtalya'dan çok fazla ziyaretçimiz ve katılımcımız geldiğinden ikiye ayırdık. Deneyim alanları oluşturduk. Atölye çalışmaları oldukça yoğun geçiyor." dedi.

9-istanbul-coffee-festivali2-min.jpg

Festivalde nitelikli kahveler, kahve dükkanları, kavurmahaneler, artizan lezzetler, uluslararası ve ulusal büyük kahve markaları, makine ve ekipman üreticileri ve tüm diğer kahve endüstrisi paydaşları kahveseverlerle bir araya gelecek.

Konserler ve workshoplarla 17 Eylül'e kadar sürecek festivale 130 marka katılırken, festival boyunca 30 canlı konser, 20 workshop ve 20 seminer gerçekleştirilecek.

Etkinlik süresince aralarında Bedük, Bade Nosa, Netam, Seda Erciyes, Rain Lab, Efza, Kamufle, Göksel, KÖFN ve Can Bonomo'nun bulunduğu birçok isim Türk Telekom Prime sahne sponsorluğunda konser verecek.

Haber Editörü