Çanakkale'de 6 Orman Yangınının 5'i Başarıyla Söndürüldü

Çanakkale'de 6 Orman Yangınının 5'i Başarıyla Söndürüldü
Çanakkale'nin ilçelerine bağlı köylerde meydana gelen 6 orman yangınından beşi başarılı bir şekilde söndürüldü, bir yangının söndürme çalışmaları ise devam ediyor.

Bayramiç Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, Kuşçayır köyü çevresinde başlayan orman yangınına hızla müdahale etti ve 4 arazöz, 1 su ikmal aracı, 1 dozer ile yangını kontrol altına alarak söndürdü.

Çanakkale İşletme Müdürlüğü ekipleri ise Terziler köyü yakınlarındaki orman yangınına 2 arazöz, 2 su ikmal aracı ve 1 ilk müdahale aracıyla anında müdahale etti. Yangın kısa sürede kontrol altına alınıp söndürüldü.

Merkeze bağlı Denizgöründü köyü civarında sabah saatlerinde çıkan orman yangınına yine Çanakkale İşletme Müdürlüğü ekiplerince 2 arazöz ile müdahale edilerek söndürüldü.

Eceabat ilçesine bağlı Kocadere köyü sınırlarında çıkan yangına Anafartalar İşletme Müdürlüğü ekipleri 3 arazöz, 1 su ikmal ve 1 ilk müdahale aracıyla müdahale etti. Ekiplerin çalışmaları sonunda yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

Anafartalar İşletme Müdürlüğü ekipleri, Gelibolu ilçesine bağlı Tayfur köyü sınırlarında öğle saatlerinde çıkan orman yangınına da 3 arazöz,1 su ikmal ve 1 yer ekibi ile müdahale ederek söndürdü.

Fındıklı köyü Kömür Limanı mevkisinde çıkan orman yangınına ise Anafartalar İşletme Müdürlüğü ekipleri 7 arazöz, 3 su ikmal, 3 helikopter, 2 su atar uçak ile müdahale etti. Ekiplerin bölgedeki söndürme çalışmaları devam ediyor.

Haber Editörü