Karamürsel Kaymakamı Canbaba, Okul Müdürleriyle Buluştu

Karamürsel Kaymakamı Canbaba, Okul Müdürleriyle Buluştu
Karamürsel Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, okul müdürleriyle bir araya geldi.

Karamürsel Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, bugün ilçedeki eğitim kurumlarının müdürleriyle bir araya geldi. Toplantı, Necdet Calp İlkokulu'nda düzenlendi ve eğitim camiasının önemli temsilcilerini bir araya getirdi.

Kaymakam Canbaba, toplantıda yaptığı konuşmada, yeni eğitim yılının başlaması dolayısıyla öğretmenlere ve öğrencilere başarılar diledi. Eğitimdeki hassasiyetlerini vurgulayan Canbaba, ilçede eğitim kalitesini artırmak ve öğrencilerin geleceğini güvence altına almak için ellerinden gelen her türlü çabayı sarf edeceklerini belirtti.

Eğitimde, daha iyi bir yere gelmeyi hedeflediklerine işaret eden Canbaba, şunları söyledi:

okul-mudurleriyle-biraraya-geldi-min.jpg

"El birliğiyle bunu sağlayacağımıza inanıyorum. Pandemi birçok olumsuzlara neden oldu. Uzaktan eğitimi sürdürdük ama eğitimin esası yüz yüzedir. Teknolojinden istifade etmemiz güzel. 'İletişim araçlarını kullanmayalım' diyemeyiz. Ama nasıl kullanacağımızı çocuklarımıza öğretmemiz lazım. Aksi taktirde olumsuzluklar oluyor, bağımlılıklar artıyor. Velilerimize de bu konuda eğitimler vererek, İlçe Halk Eğitim Merkezimiz ile ortak çalışmamız lazım. Hedefimiz ülkemizin geleceğine, çocuklarımızı hazırlamak."

Toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır ve okul müdürleri katıldı.

Haber Editörü