Kırklareli Valisi Ekici, Gaziler Gününü Unutmadı

Kırklareli Valisi Ekici, Gaziler Gününü Unutmadı
Kırklareli Valisi Birol Ekici, 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Vali Ekici, mesajında Türkiye Cumhuriyeti'nin, şehit ve gazilerimizin fedakarca verdikleri mücadelelerin sonucunda kurulduğunu vurguladı.

Kırklareli Valisi Birol Ekici, 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Ekici, mesajında Türkiye Cumhuriyeti'nin, şehit ve gazilerin kahramanca mücadeleleri sonucunda kurulduğuna vurgu yaptı.

Gazilerin özverili çabalarıyla birçok zafer elde edildiğini belirten Ekici, Türk bayrağının, şehitlerin ve gazilerin cesaretleri sayesinde gururla dalgaladığını ifade etti.

Gazilerin milli ve manevi duygular içerisinde "ölürsem şehit, kalırsam gazi" düsturu ile kanının son damlasına kadar savaşarak eşsiz bir mücadele örneği gösterdiklerini vurgulayan Ekici, mesajında şunları kaydetti:

"Aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü korumak için canları pahasına cepheden cepheye koşan, bu uğurda şehit olmayı göze alan gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.

Şehitler vatan uğruna nurlanan, gaziler de bu uğurda onurlanan kahramanlar ve şehitlerimizin emaneti olan değerlerin yaşatıcılarıdır. Ebediyete kadar anılacak bir şey varsa, milli değerlerimizi yaşatan şehitlerimiz ve gazilerimizdir.

Ülkemizin bağımsızlığı, vatanımızın bütünlüğü, birlik ve beraberliğimizin korunması uğrunda girişilen mücadelelerde sergilenen fedakarlık ve kahramanlıklar hafızlarımızdan asla silinmeyecek ve nesiller boyu evlatlarımıza anlatılacaktır."

Haber Editörü