Kocaeli'de Sağlık Kongreleri Başladı: Akupunktur ve Fitoterapi Gündemde

Kocaeli'de Sağlık Kongreleri Başladı: Akupunktur ve Fitoterapi Gündemde
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, "Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp" ile "Fitoterapi ve Tıbbi Aromatik Bitkiler" konularını ele alan kongrelere ev sahipliği yapıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen bu önemli etkinlikler, Kocaeli Kongre Merkezi'nde başladı. Açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli'nin tarım potansiyelini vurguladı.

Kongre başkanı Dr. Kanat Tayfun da bu platformları, yaptıkları işin en güncel bilimsel sonuçlarla ve deneyimlerle harmanlayarak aktarılmasını değerli bulduklarına işaret ederek, "Dünya Sağlık Örgütü önümüzdeki yıllarda geleneksel tıbbın sağlık sistemine entegre edilmesi ve modern tıpla geleneksel tıbbın beraber çalışması için düzenleme yapılması konusunda üye ülkelere çağrı yapacak. Önümüzdeki yıllarda bu konuda dünyada başarılı sonuçları ile örnek alınacak bir ülke olacağına inancımız tam." ifadesini kullandı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi desteğiyle 3 gün sürecek kongrelerde akupunktur, fitoterapi, ozon, homeopati, osteopati, fonksiyonel tıp, kupa terapi, hirudoterapi, mezoterapi, apiterapi, hipnoz, proloterapi, müzik terapi, refleksoloji, larva uygulaması, nöralterapi, biyorezonans, uygur tıbbı, ayurveda, hippoterapi, balneoterapi gibi tedavi yöntemlerine dair uzmanlar tarafından sunumlar yapılacak.

Açılış programına, İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, ilçe belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Haber Editörü