Tekirdağ Valisi Soytürk, Hayırsever Vatandaş Tarafından Yaptırılan Caminin Açılışına Katıldı

Tekirdağ Valisi Soytürk, Hayırsever Vatandaş Tarafından Yaptırılan Caminin Açılışına Katıldı
Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, hayırsever Ahmet Özdemir tarafından Marmaraereğlisi ilçesinde yaptırılan Berat Camisi'nin açılışına katıldı.

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Marmaraereğlisi ilçesinde yapılan Berat Camisi'nin açılışına katıldı. Açılışta yaptığı konuşmada, hayır işlerinin çoğaldıkça bereketlendiğine vurgu yaptı.

Camiyi yaptıran hayırsever Ahmet Özdemir'e teşekkür eden Vali Soytürk, "Ahmet amcamız matematik öğretmenliği yapmış. Matematiğin temelini kavramış, yardımseverliğin önemini kavramış ve gerçekten memleketimize çok değerli bir eser kazandırmış. Kendisine minnettarız. Ahmet amca, belki de ahirete gönderdiği en anlamlı eseri inşa etti. Kendisine tekrar teşekkür ediyor, hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz." şeklinde konuştu.

Daha sonra Soytürk ve protokol üyeleri caminin açılışını gerçekleştirdi.

Açılışa, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mestan Özcan ve Gökhan Diktaş, Marmaraereğlisi Kaymakam Vekili Mustafa Güler, Belediye Başkanı Hikmet Ata, İl Müftüsü Mustafa Soykök ve vatandaşlar katıldı.

Eylül 2022'de temeli atılan 2 bin 753 metrekare alana sahip camide çok amaçlı salon ve Kur'an kursu yer alıyor. Cami avlusuna inşa edilen lojmanın yapımı ise devam ediyor.

Haber Editörü