Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

PERKOTEK BEKÇİ TUR KONTROL SİSTEMİ

Bekçi tur kontrol sistemi nedir?

Güvenlik görevlileri sabit bir alanda çalıştığı gibi sahada da görev yapabilirler. Güvenlik görevlileri bulundukları alanı kontrol ederek belirli saatlerde belirli noktaların kontrolüyle mükellef oldukları alanı turlayıp asayişi sağlamak zorundadır ve belli sorumlulukları vardır. Bekçi tur kontrol sistemi bu sorumluluklarını kontrol amaçlı yardımcı olan bir sistemdir.

 

Bekçi tur kontrol sistemi nerelerde kullanılır?

Bekçi tur kontrol sistemi fabrikalarda, üretim alanlarında, sitelerde, askeri tesisler, bina ve plazalarda, tesislerde, Hastaneler, bankalarda, eğitim kurumları, kamu kurum ve kuruluşları, fabrikalar, alışveriş merkezlerinde, mağazalar, oteller, öğrenci yurtları, kısaca güvenliğin önem arz ettiği her alanda kullanılabilir.

 

Bekçi Tur Kontrol sistemi içeriği nelerdir?

Bekçi tur kontrol sistemi 1 adet kalem 6 adet nokta 3 adet kart ve 1 adet yuvadan oluşur. Yuva hem kablosuz şarj hem data aktarımı için kullanılabilir. Yuva üzerine bulunan ekranda tarih saat bilgisi ayrıca kalemin şarj durumu bilgileri paylaşılmaktadır. Noktalar ve devriye kartları kalem aracılığı ile programa tanımlanır. Kontrol edilmesi gereken noktalar ilgili alanlara vida veya yapıştırma ile montajı yapılarak güvenliklerin turlaması başlatılabilir.

 

Bekçi Tur Kontrol sistemi çalışma prensibi nedir?

Bekçi tur kontrol sistemi teknolojisi kablosuz olmakla beraber hem şarjı hem de data bağlantısını kablosuz olarak iletebilmektedir. Bekçi tur kontrol sistemi çalışma prensibi şöyledir. Noktalardan yayılan 125 mhz frekansındaki dalgalar oluşturur ve her noktanın benzersiz bir kimlik numarası vardır. Kalem bu kimlik numaralarını okur sesli ve titreşimli uyarı verir ve 8000 kayıta kadar hafızasında tutabilir.  Daha sonra bu kayıtlı olan numaraları cihazın kablosuz şarj yuvasına koyarak bilgisayar aracılığı ile programa aktarır. Program kalemin içerisindeki dataları çekerek kendi içerisinde bulunan algoritma ile bekçinin istenen saatlerde istenilen noktaları kontrol edip etmediğini karşılaştırır. Ve istenirse tur raporu, kontrol edilmeyen nokta raporu, devriye raporu, olay raporu ve harita raporu çıkarabilir.  Bekçi takip sistemi arıza durumunda arızanın ne zaman, nasıl kaynaklandığını kullanıcıya gösterme özelliğine sahiptir. İçerisindeki darbe sensörü sayesinde kalem herhangi bir darbe aldığında sensör devreye girer ve kalemin darbe aldığı tarih, saat hafızaya kaydedilir. Tur kontrol sistemi programında rapor alındığı zamanda darbe yapılan tarih saat raporda görünür. Ayrıca raporlardaki darbe raporu sayesinde de kalemin darbe aldığı tarihler istenebilir.

 

Bekçi Tur Kontrol sistemi çeşitleri nelerdir?

Firmamızın ürün çeşitleri arasında 2 adet kalemimiz mevcut olup Gourd Tour ve Perguard sistemlerdir.

Guard Tour Bekçi Kontrol Sistemi: Ürün çeşitliliğimizde en çok tercih edilen ve üretimi tarafımızca yapılan sistemimizdir. Guard tour kalem ABS sert plastik ile kaplı olup asıl gövdesi tek parça çelikten imal edilmiştir ve son derece dayanıklıdır. Cihazımız IP 68 özelliğine sahip olup sıvı ve toza karşı dayanıklıdır. Tek şarj ile 30.000 kayıt okuması yapabilir ve her okumada titreşim ile uyarı vererek noktaları okur. Ürün tamamen Türk Malı olup üretimi tarafımızca yapılmaktadır.

Perguard Bekçi Kontrol Sistemi: Sert alüminyum gövdesi ile suya ve darbelere karşı dayanıklıdır. Set içeriğinde bulunan USB kablosu ile yazılım ile bağlantı kurar ve raporlama yapabilir. Bekçi saati Noktaları okutma esnasında sesli ve titreşimli uyarı verebilir. Fenerli ve LCD ekranlı olarak 2 çeşidi mevcuttur.  3.6 volt lithium-ion pili ile uzun bir şarj-deşarj ömrü vardır. İstenirse pil harici olaraktan şarj edilebilir yada üzerinde bulunan USB bağlantısı üzerinden de şarj edilebilir. 10.000 kayıt kapasitesi ile sınıfın en iyisidir. Ayrıca tek bir şarj ile 30.000 okutma sağlanabilir.

İlgilendiğiniz PERKOTEK ürünleri için perkotek.com sitesini ziyaret edebilir yahut 0850 811 80 00 numaralı hattımızı arayarak gerekli bilgi ve fiyat teklifinizi alabilirsiniz.

Devamını Oku
PERKOTEK BEKÇİ TUR KONTROL SİSTEMİ

PERKOTEK SECUDA X RAY CİHAZI ve BAGAJ ARAMA MAKİNELERİ

 

Bir x ray cihazını oluşturan temel parçalar vardır.

Pc kasası, xray programının çalışması için ve geçen cisimleri hard diske kaydetmek için kullanılır. Üzerindeki profesyonel yazılımlar sayesinde, diğer parçaların çalışma sırasını ve mekanizma mantığını oluşturur. Monitör sayesinde x ray cihazından geçen ürünler görüntü aktarım kartı sayesinde görüntü kullanıcıya aktarılır.

Konveyör motoru sayesinde, konveyör bantı döner ve üzerine koyulan cisimleri kontrol için içeriye alır. Kontrol sonrası dışarıya çıkarır.

Mouse ve özel klavyesi sayesinde cisimler, bantın üstüne koyulduğu anda kontroller istenilen şekilde yapılabilir. Klavye üzerindeki özel tasarım ve isimli tuşlar sayesinde banta koyulan cisimler ileri – geri tuşları ile tekrar kontrol edilebilir. Anlaşılmayan cisimler için renk değişimi yapılarak cisim daha farklı renklerde gösterilerek netleştirilebilir. X ray cihazı zoom yapılabilir. Yasaklı cisim alarm şeklinde ekran üzerinde zıt renkler ile yanıp, söndürülerek vurgulama yapılabilir. Bunun gibi birçok işlevsel özellikler kullanılabilir.

 

PERKOTEK ÜRÜN KORUMA SİSTEMLERİ

Mağaza ürün koruma güvenlik antenleri, ürün koruma güvenlik alarm etiketleri ve mıknatıslı etiket sökücü ve kağıt etiket öldürücülerden oluşmaktadır.

Her ürün koruma anten çifti 1 Adet Reciever (Rx) ve 1 adet Transporder (Tx) olmak üzere 2 adet anten bulunmaktadır. Antenlerden birisi alıcı diğeri ise taşıyıcı görevi görmektedir.

Ürün koruma antenleri: Mağaza girişlerine konulan en az 2 adet antenin karşılıklı gelecek şekilde ayarlanmasıyla sistem aktif edilir. Etiket veya alarm bulunan mağaza ürünlerinin karşılıklı konulan anten aralarından geçiş yapılmak istenildiğinde alarm verir. Ürünlerin hırsızlık olaylarına karşı dışarı çıkışını engellemek için kullanılır.

Ürün koruma Alarm etiketleri: Güvenlik amaçlı dışarı çıkışının engellenmesi istenilen ürünlere takılan barkod etiketli yada mıknatıslı alarm etiklerdir. Mağaza ürün koruma sistemleri mıknatıslı etiket sökücüler veya etiket öldürücü ( deactivator ) ile pasif edilmeden ürünlerin kaçak çıkış yapılmasına engel olur.

Manyetik mıknatıslı etiket sökücü veya barkodlu etiket öldürücüler, mağaza ürünlerine takılan etiketlerin yada sert etiketlerin pasif edilmesini sağlayan güvenlik unsurlarıdır.

 

GUSTAVO OTEL KAPI KİLİT SİSTEMLERİ

Otel kapı kilit sistemleri, özellikle turizm sektörüne hizmet eden firmalar tarafından kullanılan, hiçbir kablo ya da alt yapı çalışmasına ihtiyaç duymadan, misafirlerin güvenli ve konforlu bir şekilde konaklamasını sağlayan, anahtar taşıma ve anahtar kaybolması gibi durumlarında kapı kilit göbeğinin değişim zahmetini ortadan kaldıran, harici pille çalışan kartlı geçiş sağlayan kapı kilitleridir. Günümüzde hızla gelişen teknolojiyle birlikte, kişilerin güvenlik sektöründe teknoloji gelişimine paralel olarak koruma- korunma ihtiyaçları da artar hale gelmiştir. Pansiyonlardan lüks otellere konaklama hizmeti veren işletmelere kadar, tatil köyü, lüks otel, butik otel ve yıldızlı oteller gibi konaklama hizmeti veren iş yerlerinde ya da misafirhanelerde güvenlik amacıyla otel kapı kilit sistemleri kullanmak lüks yaşama amacından ziyade yönetim kolaylığı, orta ve uzun vadede büyük bir tasarruf sağlaması sebebiyle yüksek oranlarda kullanım için tercih sebebi olmaktadır. Gelecek zamanda hayatımıza girecek olan teknolojik güvenlik cihazlarıyla entegreli şekilde çalışabilecek olan otel kapı kilit sistemleri, otel veya işletmelerin idaresi için kullanım kolaylığı yaşatırken, misafirlerinde konfor ve güvenliğini üst düzeyde tutarak, işletme yönetimlerini de maksimum müşteri memnuniyeti hedeflerine bir adım daha yaklaştırmaktan geri kalmaz.

Birbirinden şık, kaliteli, sağlam ve modern otel kapı kilit sistemlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için internet sitemizdeki ürün tanıtım görsellerine bakabilir ya da Müşteri destek hattımızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlgilendiğiniz PERKOTEK ürünleri için perkotek.com sitesini ziyaret edebilir yahut 0850 811 80 00 numaralı hattımızı arayarak gerekli bilgi ve fiyat teklifinizi alabilirsiniz.

 

İlgili kelimeler: Xray cihazı, XRAY, X ray cihazları xray kapı

Devamını Oku
PERKOTEK SECUDA X RAY CİHAZI ve BAGAJ ARAMA MAKİNELERİ

PDKS Sistemlerindeki teknolojik gelişmeler

Pdks sistemi nedir?

Pdks sistemi, personellerin giriş çıkış bilgilerini, kullandığı izinleri, almış olduğu avans ve prim gibi rakamsal değerleri takip etmeye yarar. Program üzerine girilen personel maaşlarıyla birlikte, giriş çıkış saatlerine bağlı olarak, kişinin hak ettiği normal çalışma süresini, fazla mesai süre ve ücretini hesaplayabilirsiniz. Bunun dışında toplam geç kalma süresi, toplam erken çıkma süresi gibi eksik çalışmalarını da raporlayabilirsiniz.

Devamsızlık raporu, izin kullananlar raporu, avans, prim, fazla mesai raporları gibi, maaş pusulası, kişi bazında ve genel bazda maaş ekstresi raporları da işinizi oldukça kolaylaştıracak raporlardır.

 

Pdks sistemi nerelerde kullanılır?

Pdks sistemi, perkotek yüz tanıma, parmak izi, kart okuyucularının olduğu tüm işletmelerde kullanılabilir. Gerek ağ üzerinden, gerek kablosuz bağlantı ya da usb flash bellek ile sistem tarafından transfer edilen bilgilerle, çalışanlarınızın tüm çalışma bilgilerine ve özlük bilgilerine ulaşabilir ve bunları raporlayabilirsiniz. Pdks sistemi tüm işletmeler için gerekli bir yazılımdır. Pdks sisteminin kullanıldığı işletmelerde personel takibi oldukça kolay bir hal almaktadır.  

 

Pdks sistemi bağlantıları nelerdir?

Pdks sistemi ve bu sisteme bağlı cihazlar Ethernet ile ağ üzerinden ya da dahili wifi bağlantısı ile kablosuz ağlara direkt olarak bağlantı kurabilir. Ağ bağlantısının mümkün olmadığı yerlerde usb bellek ile veriler pdks programına taşınabilmektedir. Bunun dışında wiegand bağlantı protokolü ile panel sistemleriyle doğrudan haberleşebilmektedir. Bu haberleşme protokolleri oldukça hızlı iletişim sistemleridir. TCP/IP desteği dışında UDP bağlantısı ile bulut sistemli perkotek personel takip sistemi webpdks programıyla da real time olarak haberleşip, anlık veri aktarımı sağlayabilmektedir.

 

Pdks sistemindeki geçiş bilgileri ne işe yarar?

Pdks sistemindeki geçiş bilgileri, personellerin hareketlerini yazılıma çekerek bir çok farklı rapor alabilmenizi sağlar. Kişilerin datalarını yedekleyebilmenizi, geçmişe dönük olarak hem giriş çıkış raporlarını hem de puantaj raporlarını çıkarabilmenizi sağlar. PDKS sistemi Mysql veri tabanı ile programı birden fazla kullanıcının bilgisayarına kurarak hem yetkilendirme yapmanıza hem de birden fazla kişinin kullanımına olanak sağlar. SDK paylaşımı ile kendi yazılımınıza entegre edebilmenizi ya da pdks sistemlerinden datayı direkt olarak kendi sisteminize entegre edebilmenizi sağlar.

İlgilendiğiniz PERKOTEK ürünleri için perkotek.com sitesini ziyaret edebilir yahut 0850 811 80 00 numaralı hattımızı arayarak gerekli bilgi ve fiyat teklifinizi alabilirsiniz.

Devamını Oku
PDKS Sistemlerindeki teknolojik gelişmeler