Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir günde 7 miting

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kasımpaşa'da konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:
Her yerde gururla söyledim ben Kasımpaşalıyım. Burada doğdum burada büyüdüm.


Bize ne iftiralar attılar, üniversite mezunu değil bile dediler. Bana gerek kalmadı, okul rektörü cevabını verdi zaten.
Erdoğan'dan köprü ücretlerini eleştiren İnce'ye: Sandalla geç karşıya, hepten ücretsiz
Kızlarda okuma oranı yüzde 45'ten 82,5'e çıktı. Eskiden kızların okuması gibi birşey mi vardı? Ama biz bunu yaygınlaştırdık. Üniversitede ise yüzde 13'ten yüzde 42'ye çıktı.
Aslında Bay Kemal ile Bay Muharrem'i muhatap almamam gerekiyor ama ne yapayım rahat durmuyorsunuz.

AKM'yi Türkiye'nin en büyük opera binası haline getiriyoruz. İstiklal caddesinin girişinde bulunan kilisenin karşısına yaklaşık 5 bin kişilik bir cami yapıyoruz. Altına da müze yapacağız.
Haliçteki Camialtı ve Taşkızak tersanelerini yıkıp muhteşem bir proje gerçekleştireceğiz. Burası da bir çekim merkezi haline gelecek. Bu ödüllü muhteşem bir projedir. Projeyi alacak olan firma Kuzey Deniz Saha Komutanlığı binasını da aslına uygun şekilde restore edecek.''


Kasımpaşa'nın stadı artık kendisinin. Artık biz de onlardan şampiyonluk bekliyoruz inşallah.


Fakat öyle de olsa böyle de olsa, şu anda ya bu adayların hangisi dünyayı tanır? Soruyorum, hangisi tanır? Dünya liderlerinden bunların hangisi kaç tane liderle acaba görüşmüş? Şu anda bu kardeşiniz Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda en uzun süre görev yapan liderlerden bir tanesi. Evet, en uzun süre. Şu anda benimle beraber bir Sayın Putin var.

Devamını Oku
HaberX Editör

Devlet Bahçeli: Bizi kimse kullanamaz, satın alamaz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HaberTürk TV ve Show TV ortak yayınında soruları yanıtladı

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

('Erken seçim ihtiyacı neden doğdu' sorusuna) Öncelikle Anayasa değişikliği halk oylamsı sonucunda cumhurbaşkanlığı ve miletvekilliği seçimleri 3 Kasım 2019 olarak belirlenmişti. Türkiye'nin çok önemli dış ve iç güvenlik sorunları dikkat çekiyor. Erken seçim dillendirmesi yapılarak kaos oluşturulmaya çalışılıyordu. Seçimlerin erkene alınmasında yarar gördük. Biz 26 Ağustos olarak öngörmüş ve kamuoyu ile paylaşmıştık. 18 Nisan'da hükümet bizimle görüşmek istedi. 26 Ağustos aynı zamanda da Kurban Bayramı'nın öncesi ve sonrasını kapsayan bir tarih. Seçimlerin daha sağlıklı olabilmesi ve biraz daha erkene alınmasıyla daha verimli çalışma yapılacağı düşüncesiyle 24 Temmuz olarak ifade ettiler. Kamuoyunda çok tartışılıyor, önüne gelen yorumlar getiriyor. Her akşam televizyonda çok farklı yorumlar getiriliyor. Ben bunların hepsini takip ediyordum. Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı sorunları çözebilme yeterliliğini kaybetmesine vesile oluyor. Türkiye'de yeni bir sisteme geçiş süreci var. Bu tartışmaları, kutuplaşmaları, krizleri önlemek için erken seçim zaruret haline geliyor.' TBMM içerisinde güçlü bir MHP'nin temsil edilmesini istiyoruz. Onun için gayret gösteriyoruz. Cumhurbaşkanı hükümeti nasıl kuracaksa kurar, o, onun bileceği iştir ama MHP, bugüne kadar ki çabalarında cumhurbaşkanlığı sisteminin içerisinde bakan veya cumhurbaşkanlığı yardımcıları olarak herhangi bir talep düşünemez, aklına da getiremez. Bu manada bizi de kimse Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin oluşmasındaki Cumhur İttifakı'nda kullanamaz, satın alamaz. Bahçeli, 57. hükümet kurulmasında toplumun beklemediği bir partinin sağda birinci parti olarak ve hükümet ortağı olarak geldiğini hatırlatarak bugün ile o dönemi karşılaştırdı. ''Necmettin Erbakan Bey hükümeti kurma yetkisi aldı. O günden itibaren basının, koalisyonun Türkiye'yi nereye getireceği yönündeki kaygılarını dile getirmeleriyle, güçlü bir koalisyon olsa da 11 ay sürdü" diyen Bahçeli, o dönemi şöyle aktardı:

Refah Partisi'nin ittifak olmasını bir rejim sorunu olarak gören kim varsa bu işlerin içerisinde, tartışmalarla 57. Hükümet kuruldu. Bu potansiyel ile 12 Eylül öncesi kutuplaşmaları da gündeme getirmek sureti ile ''bunlar iktidar olursa ne yapar'' şeklinde, istemedikleri her parti için sivil toplum kuruluşları ile medyasına kadar bazı noktaları gündeme taşıdılar. Siyaset bilimciler objeketif yorumlar sunarak hem demokrasimize hem siyasi partilerimizin kendini gözden geçirmesine yol açacak bir gözlem paylaşmaları gerekir. Türkiye'de birileri bir şeyler yapmak istiyor ama burada millet yok millet iradesi yok. Böyle bir, ortam içerisinde yıkamayacaklarını anlayınca Demokratik Sol parti'ye döndüler. 136'yı karpuz gibi ikiye böldüler. İsmail Cem'in başkanlığında yeni bir parti kurdular. Bir şey yapacaksanız adı yeni parti… Fakat her yeni Türkiye'yi geriye götürmüştür. Hüsamettin Özkan ve Kemal Derviş olayları tüm çıplaklığıla yaşadıkları için anlatmaları lazım.

Kemal Derviş'e rahmetli Ecevit tarafından 'buradan çıkış' sorulduğunda 'yeni bir senaryoya ihtiyaç var' dendi. Rahmetli Ecevit soruyor 'neyi kastediyorsunuz.' Tabii söyleyemiyorlar. 4 Temmuz 2002'de bu olay yaşanınca ben 'erken seçim' dedim. 7 Temmuz'dan itibaren de Demokratik Sol Parti 62'yi buldu ve yeni bir parti kuruldu. Ecevit benim erken seçim talebimin erken olduğunu ve zamanlama olarak da uygun olmadığını belirtiyordu. Erken seçim yönünü gündeme almadan bu işin altından kalkacaklarını düşünüyordu. Evcevit beni başbakanlık konutuna çağırdı dedi ki 'partimizden ayrılışlar 30'a ulaştı. Burada kalmAnı umud ederim ama olmayacak gibi görünüyor. Koalisyon ortaklığı konusunda ne düşünüyorsunuz' dedi.

Devamını Oku
HaberX Editör

Binali Yıldırım'dan CHP'ye: Atatürk hayatta olsaydı size hayat hakkı tanımazdı

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Aydın mitinginde konuştu.

Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Muharrem İnce buraya (Aydın) geldi konuştu değil mi? Adnan Menderes'in köyünü de ziyaret etti, değil mi? 27 Mayıs'tan hiç bahsetti mi? Edemez, çünkü Adnan Menderes'i ipe götüren onun zihniyetidir, CHP zihniyetidir. Birileri ülkemizin sınırlarında aklı sıra kirli oyunlar peşinde. Dün DEAŞ'ın, YPG'nin, PYD'nin, PKK'nın başını ezdik mi? İnlerine girdik mi? El-Bab'da, Cerablus'ta, Afrin'de bizim ciddiyetimizi anladılar mı? Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı Harekatı'yla tarihe yeni zaferler yazdık mı? Bundan sonra da ülkemize, Türkiye'ye yan gözle bakan herkese hak ettiği cezayı veririz.

​Atatürk'ün partisinin ne hale düştüğünü görüyorsunuz değil mi? Seçime 5 kala Atatürk'ün posterlerini sağa sola yapıştırıp Atatürk istismarcılığıyla bu ülkeye bir şey kazandıramazsınız. Ne zamandan beri bu ülkede terörün destekçilerinin ayağına gidilir oldu. Atatürk hayatta olsa sizlere hayat hakkı tanımazdı.

Bu adaylardan hangisi açıkça FETÖ'ye, PKK'ya gönül rahatlığıyla karşı çıkıyor, terör örgütü diyor? Kardeşim niye çekiniyorsunuz, niye açıkça bu terör örgütlerine karşı çıkmıyorsunuz, elinizi kolunuzu bağlayan bir şey mi var?

Devamını Oku
HaberX Editör

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Özgürlüklerin partisiyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında Gaziosmanpaşa'da düzenlenen mitingde konuştu. Erdoğan, AK Parti Hükümeti döneminde kaldırılan harçları hatırlatarak, "Üniversite bizim dönemimizde ne zaman ücretli oldu?" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmasından satış başları şu şekilde:

280 bin derslik yaptık, 580 bin öğretmen aldık. Biz eğitimde kalite, huzur arıyoruz, bunu başardık.

Erdoğan: HDP'nin arkasında PKK'nın olduğunu biliyorsanız hala bunlara nasıl destek veriyorsunuz? Bay Kemal'in dönemini Savaş Ay'ın programından ezberlemişsinizdir. Hastaneye sağlam girseniz hasta çıkardınız. Biz Kanuni'nin torunlarıyız, insanımıza değer veriyoruz.

Biz vatandaşımızın sağlığını düşünmezsek, bunun hesabını ne Allah'a ne millete veririz, devlet bunun için var. Şu anda 40 milyon turiste gidiyoruz. Ne kadar aleyhe çalışırsa çalışsınlar turistler geliyor. Niye? Türkiye bir başka ülke. Biz özgürlüklerin partisiyiz, özgürlüklerin hareketiyiz. Burada uçağa binmeyen kaldı mı? Eskiden uçağa ancak bakardık.

Devamını Oku
HaberX Editör

Trump, Kuzey Kore'ye karşı yaptırımları uzattı

ABD Başkanı Donald Trump, 12 Haziran'da Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'la zirve yapıp anlaşma imzalamasına rağmen Pyongyang'ı hedef alan yaptırımları bir yıl daha uzattı.

Beyaz Saray, Trump'ın Kuzey Kore'ye yönelik maksimum baskı politikası uyarınca yaptırımları uzattığını duyurdu.

ABD, Kuzey Kore'nin füze ve nükleer denemelerine karşılık BM'nin Aralık 2017'de çıkardığı yaptırımlar kapsamında Kuzey Kore'nin petrol ithalatını ve diğer ticari faaliyetlerini kısıtlayan yaptırımlara en az bir yıl daha devam edecek.

Oysa kararın açıklanması öncesinde Trump Kim'in vardıkları anlaşma uyarınca yaptırımların kaldırılması için gerekli adımları attığından söz etmişti.

Devamını Oku
HaberX Editör

Devamsızlıktan kalan 9077 öğrenci mezun edildi

Ortaöğretim kurumlarında devamsızlıktan kalan 9077 öğrenci, bu yıla mahsus mezun edildi Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ortaöğretim kurumlarında devamsızlıktan kalan 9 bin 77 öğrencinin, bu yıla mahsus mezun edildiğini bildirdi.

HaberX Editör

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sarıyer ilçe Mitinginde konuşuyor -canlı-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında İstanbul Sarıyer'de düzenlenen mitingde konuşuyor. Erdoğan, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Gülen'in iadesi konusundaki iddialarını hatırlatarak "Bunlar bu ülkenin Adalet Bakanlığı'na güvenmiyorlar, 'Corç'a güveniyorlar" dedi.

Erdoğan, konuşmasında Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce'nin 'millet kıraathaneleri' projesine yönelttikleri eleştirileri hatırlatarak, "Kıraat 'okumak', hane 'ev' demek. Kıraathane, 'okuma evi' demek. Sizin Türkçeniz kıtsa, Arapçanız kıtsa ben ne yapayım" ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Muharrem İnce Ankara Mitingi -canlı-

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Ankara mitingi

İnce'nin konuşmasından satırbaşları:

Küllerimizden yeniden doğduğumuz şehir Ankara, Seğmenli'nin şehri Ankara, yiğit insanların memleketi Ankara. Bu 106. mitingimiz. Bu miting gördüğüm en iç içe miting. Bundan daha sıkışık bir miting görmedim ben. Şimdi Allah'ın izni milletin isteğiyle cumhurbaşkanı seçildiğimde neler yapacağımı anlatacağım. Ama önce şunu söyleyeyim. Pazar günü ben yok sen yok o yok biz varız, biz.
50 günde evimde ya 2 gece yattım ya 3 gec. Yarın akşamdan itibaren sıra sizde. Cumartesi günü geç kalmayın okulların bahçesinde yatın. Pazar günü acıkmayın hasta olmayın. Pazar günü sabah Yalova'da oyumu kullanıp doğru Ankara'ya geleceğim. Bakın 3 tane kurum, Biri Anadolu Ajansı, biri TRT, diğeri YSK hiçbir intikam duygum yok rövanş duygum yok ama bu üç kurumun yöneticilerini yargıya göndereceğim. AA YSK TRT yöneticilerini yargıya göndereceğim.
Ankara'da bugün birşey yapmışlar CHP logosu basmışlar. Türbanı yasaklayacağz demişler. Bunu yazan ahlaksıza sesleniyorum bunu yazan namussuza sesleniyorum. Bunlar bırak müslüman olmayı insan bile değiller. Bu broşürlerin ne bizle ne de CHP'yle alakası vardır. Benim cumhurbaşkanlığımda ister kamuda ister özel alanda başörtüsü tak böyle bir derdimiz yok bizim.
Bir kaç gün önce Erdoğan devletin yönetim şemasını açıkladı. Ortada bir güneş var etrafında da farklı yörüngeler var. Ortada Erdoğan var etrafında da yalakaları var. Dünyada böyle bir devlet yönetimi yok, böyle bir şirket yönetimi yok, dünyada böyle bir organizasyon şeması yok. Bu paralel bir yapıdır, bu tek akılla Türkiye'yi yöneteceğim demektir. Emin olun ne yaptığını bilmiyor. Kampüs demiyor külliye diyor. Neden batı sözcükleri kullanıyorsunuz diyor, burayada yazmış finans ofisi. Yanındakilerini değiştirdi olmadı bakanları değiştirdi olmadı, Çankaya Köşkü'nü değiştirdi olmadı, devletin yapısını değiştirmeye çalışıyor olmayacak, Erdoğan sen uğraşma her şey değişecek zaten.

Devamını Oku

İran'dan AB'ye ay sonuna kadar süre

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Arakçi, ABD Başkanı Donald Trump'ın çekildiği Kapsamlı Ortak Eylem Planı (JCPOA) olarak adlandırılan nükleer anlaşmanın devam edebilmesi için Avrupa ülkelerinin öneri ve garantilerini bu ay sonuna kadar İran'a sunması gerektiğini belirtti.

İran resmi ajansı IRNA'nın haberine göre, İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Arakçi, Belçika'nın başkenti Brüksel'de 'İran-Avrupa İşbirliği Konferansı'na katıldı.
Arakçi konferansta yaptığı konuşmada, nükleer anlaşmanın devam edebilmesi için Avrupa'nın İran'a öneri ve garantilerini bu ay sonuna kadar sunması gerektiğini söyledi.

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı, Avrupa ülkelerinin ABD'nin yaptırımlarına karşı İran'a destek vermesini ve petrol satışı ve bankacılık işlemleri konusunda garantiler sunmasını istedi.


Avrupa'nın sunacağı önerileri inceledikten sonra anlaşmada kalıp kalmama konusunda karar vereceklerini belirten Arakçi, "Avrupa'nın sunacağı öneri paketi ve çözümler İran'ın nükleer anlaşmaya devam etmesini sağlayabilir ancak bu sağlanamadığı takdirde İran bir sonraki adımları atacaktır. Bunun sonuçlarının sorumlusu da ABD olacaktır" dedi.

Arakçi, "Avrupa ve anlaşmanın tarafı diğer ülkeler nükleer anlaşmayı sürdürmek istiyorsa daha fazla fedakarlıkta bulunmaları gerekiyor" ifadesini kullandı.

Konferansın ardından Euronews'a mülakat veren Arakçi, 2015 tarihli nükleer anlaşamyı 'yoğun bakımda' olarak niteledi.
Arakçi " Bugün konferansra anlaşmanın yoğun bakımda olduğunu söyledim çünkü ABD'nin anlaşmadan çekilmesi sonrası dengesini yitirdi" dedi.

Arakçı "Bizim için önemli olan anlaşmanın kar payları. O yüzden Avrupalıların (İran'daki) şirketlerini nasıl koruyacağını umursamıyoruz ama şirketlerin bizimle çalışmalarını önemsiyoruz" dedi.

Avrupa ülkelerinin fazla vakti olmadığını belirten Arakçi ancak hala nükleer anlaşmayı kurtarma konusunda umut olduğunu şu sözlerle ifade etti: "Manzaranın günlük güneşlik olduğunu söyleyemem ama hala bekliyoruz ve paketin anlaşmada kalmayı gerektirecek kadar iyi olmasını umuyoruz" dedi.

Devamını Oku
HaberX Editör

Kılıçdaroğlu'ndan Anadolu Ajansı hakkında suç duyurusu

Cumhuriyet Halk Partisi adına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anadolu Ajansı (AA) hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun kararını kamuoyuna, CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek açıkladı.

Muharrem Erkek, "hükümete yakın bir televizyon kanalında AA’nın seçim sonuçlarını manipüle edecek hazırlıklarını ifşa etmesi üzerine", kurum hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Erkek, "Hele ki Büyük Atatürk tarafından kurulan, Cumhuriyetimizin ilk kurumlarından olan ve asıl kuruluş amacı, halkı, doğru, gerçek bir şekilde bilgilendirmek olan ajansın, tüm kuruluş ilkelerini ihlal ederek, tüm ahlaki ve mesleki ilkelerini yok etmek adına iktidarın borazanlığını yapması kabul edilemez.”

Devamını Oku
HaberX Editör