Coronavirus (Covid-19)

  • 20,403,255Coronavirus Vaka Sayısı
  • 742,018Ölü Sayısı
  • 6,374,657Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 22:50

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Baklavanın iyisi nasıl anlaşılır? - videohaber

Türkiye'de tatlı deyince akla ilk baklava, baklava deyince de Gaziantep geliyor.. Ama canımız #baklava çektiğinde de #Gaziantep'e gitmek elbette mümkün değil. Peki, iyi baklavayı nasıl seçeceğiz? İşte bu sorunun yanıtını Doğanın Tadı programının çekimleri sırasında, şef Can Oba araştırdı.  #CNNTÜRK

Baklavanın iyisi nasıl anlaşılır? - videohaber

Gece Görüşü - Yargıda hala FETÖ'cü var mı? Adalet Bakanı'nın sözleri nasıl yorumlanmalı?

Yargıda hala FETÖ'cü var mı? FETÖ ile mücadele süreci hangi aşamada? Adalet Bakanı'nın sözleri nasıl yorumlanmalı? FETÖ'nün yeni sızma planları var mı? AK Partili Şamil Tayyar neden "FETÖ borsası var" dedi? Yeni FETÖ'lerin panzehiri ne? Yeni partilerin seçmende karşılığı var mı? Babacan, Gül ve Davutoğlu'nun hedefi ne? Kaybettirmek mi, kazanmak mı? CHP erken seçim mi istiyor? Ekonomide neler değişti? AK Parti ve CHP ekonomide ne öneriyor? İnce-İmamoğlu çekişmesi mi? CHP'de neler konuşuluyor? Hande Fırat "Gece Görüşü"nde sordu, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. Vedat Bilgin, 26. Dönem CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, 26. Dönem AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ve Gazeteci Saygı Öztürk yanıtladı.

#CNNTÜRK #HandeFırat

Devamını Oku
Gece Görüşü - Yargıda hala FETÖ'cü var mı? Adalet Bakanı'nın sözleri nasıl yorumlanmalı?

Cem Yılmaz bu öyküleri ilk kez anlattı - Falan Filan -video-

Falan Filan'da Mehmet Turgut'un bu haftaki konuğu, Türkiye'nin tartışmasız en ünlü komedyeni Cem Yılmaz'dı. Turgut ve Yılmaz, sanatı ve sanata ömür vermiş sanatçıları, usta-çırak ilişkisini, birlikte çalıştıkları projeleri ve Yılmaz'ın beyaz perdede yer alacak son eseri Kara Komik Filmler'i konuştu. Cem Yılmaz'ın usta bir komedyen gözüyle yaptığı tespitler yine kırıp geçirdi. Yılmaz, gişe rekorları kıran filmlerinde yaşanmış ve daha önce hiçbir yerde anlatmadığı birbirinden ilginç öyküleri de Falan Filan'a anlattı. Geçtiğimiz ay aramızdan ayrılan "İstanbul’un Gözü" Ara Güler'le ilgili Mehmet Turgut'un ustaya saygı duruşu tadındaki sözleriyse duygulandırdı. Yılmaz ve Turgut'un keyifli sohbeti Falan Filan'ın bir sonraki bölümünde de sürecek. #CNNTürk #cmylmz

Devamını Oku
Cem Yılmaz bu öyküleri ilk kez anlattı - Falan Filan -video-

Kurutulmuş domates yapımının tüm detayları -video-

Hangi domates kurutulur? Hangi kurutma çeşitleri sağlıklıdır? Kurutulmuş domatesin ithalattaki yeri ne? Kurutulmuş domates yapımıyla ilgili tüm detaylar Yeşil Doğa'da ekrana geldi. Güven İslamoğlu, İzmir Torbalı'da sanayi tipi kurutmanın çeşitli proseslerinde çalışan işçilerle ve uzmanlarla röportajlar yaptı. #cnntürk

Kurutulmuş domates yapımının tüm detayları -video-

İstanbul'da yollar neden çöküyor? -video-

İstanbul'da yollar neden çöküyor? #video #cnntürk

İstanbul'da yollar neden çöküyor? -video-

Kılıçdaroğlu: 900 bin TL ödedim. Bir kuruş dahi CHP'nin kasasından çıkmadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN TÜRK'te Hande Fırat'la Gece Görüşü programında konuk oldu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu #CNNTürk canlı yayınında soruları yanıtlıyor. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından başlıklar şöyle:
— Devleti devlet yapan gelenekleridir. Cumhuriyete gölge düşürmektir. Devlet yönetiminde asolan ihaleye fesatlık karıştırmamaktır. Bizim devleti yönetme anlayışı ile Erdoğan'ın anlayışı arasında fark var. Her kuruşun hesabını vermek ahlakı gösterir. Havalimanı açıldı, maliyetini bilen var mı? Yok. İhale öncesi hazine garantisi verilecek diye duyurulmadı? Bir ihale yapıldı yandaşlar için. Neden yolcu garantisi verdi?

— 29 Ekim Ankara'da kutlanır. Bu devletin bir geleneğidir. Her yerde etkinlik yaptık. Cumhuriyetimizi kutladık. Cumhuriyetin değerini yüceltmek hepimizin görevidir. İlk kez cumhuriyet tarihinde Ankara dışında yapıldı. Bu benim katılıp katılmama olayının dışında. Devlette gelenek kalmadı. Ailelerde, STK'larda gelenekler vardır. Devleti ayakta tutan kurallardır. Devlet dediğimiz kavram büyük derecede yara almış oluyor. Devlet hepimizin devletidir.

— Havalimanının isminin üzerinde çok da durmadım. Bu kadar şaibeli bir yerin isminin Atatürk olması doğru değildi.

— Her etnik kökenden insanımız var. Eskiden beri okunuyor. Irk temelli bir şey yok. İtiraz ettik, Danıştay da kabul etti. Erdoğan'ın Danıştay'ı küçümseyerek meydan okuması insanın ağırına gidiyor. AYM, Danıştay neden var? Devlet hiç yanlış yapmaz mı, kim denetleyecek onu? Bunları söylerken yargıyı aşağılıyor. Herkes yargı kararına uymak zorundadır. Hakimlere gözdağı verdi. Büyük bir ihtimalle Erdoğan'ın istediği karar çıkacak. Göreceksiniz.

— Bizim belediye başkan adayımız herkesi kucaklayacak. Doğrudan doğruya her vatandaşın oyunu isteyeceksiniz. İşbirliği vatandaş ile yapılır. Andımız konusunda parti sözcümüz açıklama yaptı. Biz şimdi Danıştay'ın kararı bekliyoruz. İstiklal Marşı'ndan söz ediyor sayın Erdoğan. İkinci kıta, "Kahraman ırkıma bir gül, ne bu şiddet bu celal" sözlerindeki ırk ne, kimden bahsediyoruz? Erdoğan İstiklal Marşı'nı da bilmiyor. O kadar çok geciken karar var ki. Osman Kavala bir yıldır içeride. Merkel telefon etti, Türk kökenli Alman gazeteci serbest bırakıldı. Sormazlar mı adama bu rezalet nedir diye. Devletin sağlıklı yönetildiği kanısında değilim. Erdoğan devleti var. Hakim karar verir, hoşunuza gitmezsen tepeden tırnağa fırça. Cumhurbaşkanlığı yapmıyorsun ki sen, kim senin gibi düşünmüyorsa onları azarlıyorsun.

— 32 tazminat davası açılmış. Kesin olarak kaybettiğim tek dava var. Burhaniye'deki evi sattım. Aslında Tayyip Erdoğan haram yemesin, faiz yemesin diye ödedim. Rekor tazminat kararları çıktı. Amacı benim konuşmamam. Bir kuruşum olmasa da sonuna kadar mücadele edeceğim. Benim parayla pulla işim yok. Evi sattım, bir miktarda borç aldım. Yakın akrabalarımdan.

— 900 bin TL ödedim. Bir kuruş dahi Cumhuriyet Halk Partisi'nin kasasından çıkmadı. Benim de açtığım davalar var. Bir insanın değeri 5 para ise 5 kuruşluk dava açarsınız.

Devamını Oku
Kılıçdaroğlu: 900 bin TL ödedim. Bir kuruş dahi CHP'nin kasasından çıkmadı

Ahmet Rasim Küçükusta toplum sağlığını neyin bozduğunu açıkladı -video-

Beslenme şekli, gıdalar ve sağlık arasındaki ilişki son dönemde bilim dünyasını en çok meşgul eden konuların başında geliyor. CNN TÜRK'te Hafta Sonu programında Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, çok önemli uyarılarda bulundu.

Gıda endüstrisinin uzun yıllardır özellikle reklamları kullanarak toplum üzerinde bir algı operasyonu yaptığını iddia eden Küçükusta, obezite, diyabet ve kalp hastalıklarının artmasını trans yağ ve şeker içeren yemeklerin tüketilmesine bağladı. Trans yağ ve şeker içeren gofret, çikolata, bisküvi gibi gıdaların sigara paketlerine benzer çekilde "sağlığa zararlıdır" ibaresiyle satılması gerektiğini belirten Küçükusta, anne ve babalara da çağrıda bulundu. Trans yağ ve şekerin sigaradan çok daha tehlikeli olduğu konusunda uyaran Küçükusta, çocukların marketlere götürülmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Gıdalardakine benzer bir algı operasyonunun diş macunları konusunda da yapıldığını belirten Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçüksta, içerdiği sağlığa zararlı maddeler nedeniyle, kendisinin diş macunu kullanmadığını, ağız temizliğini tuzlu su ve fırça ile yaptığını söyledi.

#cnntürk

Devamını Oku
Ahmet Rasim Küçükusta toplum sağlığını neyin bozduğunu açıkladı -video-

Mahir Ünal: CHP’nin artık siyaset üretmesi gerekiyor

AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, TBMM’nin yeni dönemi öncesinde açıklamalarda bulundu.
#CNNTürk canlı yayınında “Batıyoruz çığırtkanlığı yapmak yerine Türkiye’de seçilmiş hükümetin desteklenmesi gerekiyor” diyen Ünal, sözlerine şöyle devam etti:
“Ana muhalefet partisinin siyasetsizliği bizim için çok büyük bir sorun. #CHP’nin artık siyaset üretmesi gerekiyor. Siyasetsizlik partileri bitirecek en temel şey.
“Muhalefeti gerçek anlamda yapması yeni sistemde çok önemli. Düşmanlıkla muhalefeti birbirine karıştırmamak gerekiyor. Muhalefet alternatif haline gelmektir.
“Maalesef geçmiş dönemlerde gensoru önergeleri, grup önerileri, kanun önerileri bir siyasi pozisyonu tahkim etmek için kullanılan şeylerdi.
“Ana muhalefet partisi veya diğer partiler bir toplumsal talebin veya ihtiyacın tercümanı olup bir yasa teklifi hazırlarsa buna duyarsız kalmamız beklenemez.”

Devamını Oku
Mahir Ünal: CHP’nin artık siyaset üretmesi gerekiyor

İdlib mutabakatı zaptının 10 maddesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in pazartesi günü Soçi'de gerçekleştirdiği zirvede imzalanan 10 maddelik İdlib mutabakat zaptının içeriğini #CNNTÜRK yayımladı.

1. İdlib gerginliği azaltma bölgesi korunacak. Türkiye'nin gözlem noktaları güçlendirilecek

2. Rusya Federasyonu, İdlib'de askeri operasyonlar ve saldırılardan kaçınılması için gerekli önlemleri alacak ve mevcut statüko korunacak.

3. Silahsızlandırma bölgesi oluşturulacak, bölge 15-20 km olacak.

4. Silahsızlandırma bölgesinin sınırları, sahadaki çalışmalarla belirlenecek.

5. Tüm radikal terörist gruplar silahlasızlandırma bölgesinden 15 Ekim'e kadar çıkarılacak.

6. Çatışan taraflara ait tüm tanklar, çok namlulu roketatarlar, toplar ve havanların da aralarında olduğu ağır silahlar 10 Ekim'de İdlib'deki silahsızlandırma bölgesinden çekilecek.

7. Silahsızlandırma bölgelerindeki denetimler, Türk ve Rus askerleri tarafından yapılacak. İnsansız hava araçlarıyla havadan da denetim yapılacak.

8. M4 — M5 otoyolu güvenliği yıl sonuna kadar sağlanacak ve trafiğe açılacak.

9. İdlib'de sürdürülebilir ateşkes rejiminin sağlanabilmesi için etkili önlemler alınacak. İran, Türkiye, Rusya ortak koordinasyon merkezi geliştirecek.

10. İki taraf, her türlü tezahürde Suriye'deki terörizmle mücadele konusunda kararlılıklarını yineledi.

Devamını Oku
İdlib mutabakatı zaptının 10 maddesi

Aile Bakanı Kaya: Kimyasal Hadım çözüm değil

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, hükümetten gelen kastrasyon (kimyasal hadım) çağrılarının aksine farklı bir görüş belirtti. Hadımın çözüm olmadığını vurgulayan Kaya, "Çözüm, çocuklarımızı korumak" dedi.

#CNNTürk'te konuşan Aile Bakanı Kaya, çocuklara yönelik istismar için oluşturulan komisyonda kimyasal kastrasyon düzenlemesinin de çalışıldığını söylerken "Bu çözüm değil, çözüm çocuklarımızı korumak. Çocukları koruyacağız, komşumuzun, kendimizin, yakınımızın çocuğunu korumamız lazım" dedi.

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) üye ülkelerinin katılımıyla 5. İslam Ülkeleri Çocuktan Sorumlu Bakanlar Konferansı kapsamında Fas’a gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, başkent Rabat'ta, terk edilmiş çocuklar merkezini ziyaret etti.

Kaya, ayrıca çocuklara yönelik işlenen suçlarla ilgili şunları söyledi:
Çocukla ilgili hizmet veren tüm çalışanların da kontrolden geçirilmesi gerekiyor. Bu konu da özellikle aileler ve çocukların bilinçlendirilmesi önemli. Çocuklara özel bölgeleri ile ilgili eğitimler veriyoruz. 2 yaştan itibaren her çocuk bu eğitimden geçirilmeleri ve bilinçlendirilmeleri şart. Yüzde 100 her öğretmenin de bu konuda eğitilmesi gerekiyor. Öncelikle koruyacağız. Bir çocuk eğer istismara uğradıysa asla üstünün örtünmesine kimse müsaade etmeyecek. Ailelerin bu konuda bilinçli olup hiç bir şeyden çekinmeden şikayette bulunması lazım İhmal ve istismarın üstünü kimsenin örtmesine izin vermeyeceğiz.


Bu kişiler en ağır cezaları almalı. Bu konuların ancak cezalar üzerinden konuşulmasının koruyucu ve farkındalık arttıracak çalışmaları gölgelediğini düşünüyorum. Zaten ceza olarak gereken yapılır yasal düzenlemeler şu anda hazırlanıyor ancak öncelikli olarak çocuklarımızı korumalıyız.

Devamını Oku
Aile Bakanı Kaya: Kimyasal Hadım çözüm değil