SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Eski Eşinin Yüzüne Tiner Atan Kadın Yargılanıyor

Bursa'da, eski eşinin yüzüne tiner döktüğü ve ardından bıçakla yaraladığı iddiasıyla hakkında dava açılan kadının yargılanma süreci başladı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Bursa 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, “boşandığı eşe karşı tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs” ve “hakaret” suçlarından 22 yıla kadar hapis cezası istenen tutuklu sanık Ülkü A. (39), eski eşi Refik A. (50) ve taraf avukatları katıldı.

Kimlik tespiti işlemlerinin ardından savunma yapma hakkı verilen sanık, eski eşinin kızlarına yönelik istismarda bulunduğunu düşündüğünü ifade ederek, olayın yaşandığı gün kızını almaya gelen Refik A’nın yüzüne bu nedenle tiner attığını ve iki kez bıçakladığını söyledi.

Refik A’nın da bu durumu kabul ettiğini ancak ispat edemeyeceğini söylediğini öne süren Ülkü A, bu konuda 14 Mayıs’ta şikayette bulunduğunu dile getirdi.

İLGİLİ HABER Yalova’da 83 Yaşındaki Kişi Evinde Ölü Bulundu
Bursa'da, eski eşinin yüzüne tiner döktüğü ve ardından bıçakla yaraladığı iddiasıyla hakkında dava açılan kadının yargılanma süreci başladı.

Eski kocasının çalışanına, olayın ardından “Refik yaşıyor mu? Daha ölmedi mi?” yazılı mesaj gönderip göndermediği sorulan sanık, bunun doğru olduğunu anlattı.

Ülkü A, öldürme kastıyla hareket etmediğini sözlerine ekledi.

Sanığın kendisine iftira attığını ileri süren Refik A. ise olay günü bir çalışanıyla kızını almaya gittiklerini, bu sırada yüzüne tiner atıldığını ve bıçaklandığını aktardı.

Hastanede tedavi gördüğünü ve ameliyat edildiğini anlatan Refik A, “Cinsel istismarla ilgili hiçbir kanıt yoktur. Şikayetçiyim.” dedi.

Sanığın tutukluluğunun devamına karar veren mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Boşandıktan sonra ilk eşinden olan oğlu Ahmet Baran Y. (20) ve Refik A’dan olan kızı P.A.A. (3) ile yaşamaya başlayan Ülkü A, 17 Mayıs’ta tartıştığı eski kayınpederi H.A’yı darbettiği iddiasıyla ev hapsine çarptırılmıştı.

Ülkü A, 5 Ağustos’ta kızları P.A.A’yı almaya gelen Refik A’yı yüzüne tiner atıp ardından bıçaklamıştı.

Yaralanan Refik A. özel bir hastanede tedavi altına alınmış, ev hapsindeki Ülkü A. ise tutuklanmıştı.

Velayeti annesinde olan P.A.A. ise Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce koruma altına alınmıştı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler