SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Manisa’da Gıda Zehirlenmesi Şoku: 350 Kişi Hastanelik Oldu

Manisa'da, fabrikalara yemek dağıtımı yapan (catering) firmasının yemeklerinden zehirlendiğini öne süren yaklaşık 350 kişi gıda zehirlenmesi şüphesiyle kentteki hastanelere başvurdu.

Yayınlanma:
ABONE OL

Manisa’nın Saruhanlı, Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerindeki fabrikalarda çalışan 350 işçi, dağıtılan yemekten zehirlendiklerini öne sürerek hastanelere başvurdu.

Bulantı, kusma, yüksek ateş, üşüme ve halsizlik gibi şikayetlerle hastanelere başvuran işçilerde, kimisi ambulanslarla hastanelere getirilirken kimisi de kendi imkanlarıyla sağlık kuruluşlarına geldiler.

Manisa Valiliği’nden de zehirlenme olaylarına ilişkin bir açıklama geldi. Valilik tarafından yapılan açıklamada, şehirde işyerlerine hizmet veren bir yemek dağıtım firması kaynaklı olduğu düşünülen gıda zehirlenmesi gerçekleştiği belirtilerek, İl Sağlık Müdürlüğünce ilgili yemek dağıtım firmasından su numunesi, yemeklerden ise İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce gıda numunesi alındığı aktarıldı.

İLGİLİ HABER Yalova’da 83 Yaşındaki Kişi Evinde Ölü Bulundu
Manisa'da, fabrikalara yemek dağıtımı yapan (catering) firmasının yemeklerinden zehirlendiğini öne süren yaklaşık 350 kişi gıda zehirlenmesi şüphesiyle kentteki hastanelere başvurdu.

Hastanelere başvuranlar hakkında da bilgi veren Manisa Valiliği, ”Olaydan etkilenen vatandaşlarımızın toplam sayısı 350 olup, taburcu olan hasta sayısı 321, hastanelerimizde halen tedavisi devam eden hasta sayımız ise 29’dur. Hastalarımızda hayati tehlikesi bulunan vatandaşımız ise bulunmamaktadır. Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.” ifadelerini kullandı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler