SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

234 Hangi Ülkenin Kodu? +234 Nerenin Telefon Kodudur?

234 ülke kodu Türkiye’den yurt dışı aramalarda ya da bize gelen çağrı yanıtlarında ortaya çıkan bir numaradır. Bu kodlar genellikle ülke kodunu simgelemektedir. 234 nerenin telefon kodudur yanıtını arayanlar bunun cevabını bilmek istemektedir.

Yayınlanma:
ABONE OL

234 ülke kodu telefon numaralarının hemen başında + simgesi ile ortaya çıkan bir ibaredir. Buna göre her telefon alam kodu farklı ülkeleri simgelemekle birlikte hiçbir karışıklığa mahal vermeden rahatlıkla kullanım şansı sunmaktadır.

234 Hangi Ülkenin Telefon Kodudur?

234 numaralı kod, Batı Afrika’da bulunan Nijerya ülkesine ait bir telefon kodudur. Telefonla arama geldiği zamanlarda numaranın önünde +234 kodu bulunuyorsa bu aramanın Nijerya’da geldiği bilinmelidir.

Örneğin; Ülkemizden Nijerya’da bir yer aranmak isteniyorsa ilk olarak bu ülkenin +234 telefon kodu tuşlanır. Daha sonrasında ise alan kodu ile birlikte aranacak kişinin telefon numarasının tuşlanması gerekmektedir.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler