SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Birleşmiş Milletler Olağanüstü Toplanacak

Hamas'ın askeri kanadının İsrail'e "Aksa Tufanı" saldırısı sonrası yaşanan gelişmeleri görüşmek üzere Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, pazar günü olağanüstü toplanacak.

Yayınlanma:
ABONE OL

Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nin Orta Doğu’daki şiddet olayları konusunda pazar acil bir toplantı yapacağı duyuruldu.

BREZİLYA, ACİL TOPLANTIYA ÇAĞIRMIŞTI

Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi dönem başkanı Brezilya, İsrail ve Gazze Şeridi’nde artan şiddete çözüm bulmak için kurumu acil toplantıya çağırmış ve itidal çağrısında bulunmuştu.

“AKSA TUFANI” OPERASYONU

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, sabah İsrail’e “Aksa Tufanı” isimli kapsamlı bir saldırı başlattığını duyurmuştu. Gazze’den İsrail yönüne binlerce roket atılırken silahlı gruplar da bölgedeki yerleşim yerlerine girmişti. İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlattığını açıklamıştı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler