SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İspanya Sosyal Haklar Bakanı’ndan Hükümete Çağrı: İlişkileri Askıya Alın

İspanya Sosyal Haklar Bakanı görevini vekaleten yürüten Ione Belarra, İspanya Hükümeti'ne İsrail ile olan diplomatik ilişkilerin askıya alınması için çağrıda bulundu.

Yayınlanma:
ABONE OL

Tüm ülkelerden İsrail’in Filistin’e yönelik gerçekleştirdiği hastane saldırılarının ardından, açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak İspanya cephesinden de bir açıklama geldi.

İspanya Sosyal Haklar Bakanı görevini vekaleten yürüten Ione Belarra, yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Gazetecilere basın açıklamasında bulunan Bakan Ione Belarra, “Bugün (hükümetteki) ortağımız Sosyalist İşçi Partisinden (PSOE) İsrail tarafından Filistin halkına karşı yürütülen bu planlı soykırıma karşı mücadelede daha ciddi davranmamızı istedim. Bunun için de İsrail devletiyle diplomatik ilişkilerimizi acilen askıya almamız gerektiğine inanıyorum.” dedi.

İLGİLİ HABER Güney Afrikalı Bakan Pandor İsrail İstihbaratının Kendisini Tehdit Ettiğini Söyledi
İspanya Sosyal Haklar Bakanı görevini vekaleten yürüten Ione Belarra, İspanya Hükümeti'ne İsrail ile olan diplomatik ilişkilerin askıya alınması için çağrıda bulundu.

Bakan Belarra, bu ”soykırım”ın siyasi sorumlularına karşı ağır ekonomik yaptırımların uygulanması gerektiğini ve bunun için de Avrupa düzeyinde bir görüşmenin gerçekleştirilmesi gerektiğini vurguladı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler