SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant: Gazze Tamamen Ablukaya Alınacak

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne tam abluka uygulayacaklarını ve bölgeye yiyecek, içecek, elektrik ve yakıt giremeyeceğini söyledi.

Yayınlanma:
ABONE OL

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, uzun yıllardır abluka altında tutulan Gazze için ‘tamamen abluka’ altına alacaklarını söyledi. Yoav Gallant, “Gazze tamamen ablukaya alınacak. Elektrik, yiyecek ve yakıt sağlanmayacak.” dedi.

İsrail ordusunun Güney Komutanlığındaki operasyonel durum değerlendirmesine katılan Yoav Gallant, Filistinliler için “hayvan” benzetmesinde bulundu.

Gallant: İnsansı hayvanlarla savaşıyoruz

İsrailli Bakan Gallant, “İnsansı hayvanlarla savaşıyoruz ve ona göre hareket edeceğiz.” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABER Güney Afrikalı Bakan Pandor İsrail İstihbaratının Kendisini Tehdit Ettiğini Söyledi
İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne tam abluka uygulayacaklarını ve bölgeye yiyecek, içecek, elektrik ve yakıt giremeyeceğini söyledi.

İngilizce çevirisinde “barbarlar” kelimesini kullandılar

Gallant’ın konuşmasının İbranice dilindeki aslında “hayvanlar” ifadesine yer verilirken, konuşmanın İsrail ordusu tarafından yayınlanan İngilizce çevirisinde “hayvanlar” yerine “barbarlar” kelimesinin kullanılması dikkati çekti.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler