SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kıbrıs’ta Ölümcül Kedi Virüsü! Tüm Kedi Sahipleri Tetikte

Yayınlanma:
ABONE OL

Kıbrıs’tan alınan bilgilerde Ocak ayından bu yana yayılmaya devam eden bir virüsün kedilerde ölüme yol açtığı öğrenildi.

Feline Coronavirüs’ün (FCoV) isimli virüs kedilerin midelerinde iltihaplanmalara neden olarak hayvanın ölümüne yol açarken, Veteriner Dr. Jo Lewis, virüsün son derece hızlı yayıldığını kaydetti.

İnsanlar tarafından da virüsün yayılabileceğini söyleyen Dr. Lewis, kedilerin yalnızca yüzde 1’inde görülen bu hastalığın Kıbrıs’ta yüzde 40’lara ulaştığını kaydetti.

Belirtiler Neler? 

Kedilerin ölümüne yol açan Feline Coronavirüs’ün (FCoV) isimli virüsü, iştah kaybı ve yorgunluk gibi belirtilerle fark etmek mümkün. Hızlı bulaş tehlikesi nedeniyle FCoV, kedilerin yoğunluklu olarak yaşadıkları bölgeler için bir hayli tehlikeli. Hatta öyle ki Lewis’e göre FCoV’un İngiltere’ye ulaşması durumunda feci sonuçlar yaşanabilir.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler