SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Netflix’ten Yeni Abone Rekoru

İnternet televizyon ağı olan Netflix'in abone sayısı, bu yılın üçüncü çeyreğinde 8,8 milyon arttı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Netflix, bu yılın üçüncü çeyreğine ait bilançosunu açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yılın üçüncü çeyreğinde elde edilen gelir, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 7,8 artışla 8,54 milyar dolara yükseldi. Şirket, geçen yıl aynı döneme ait gelirini 7,9 milyar dolar olarak açıklamıştı.

Şirketin net karı da yılın üçüncü çeyreğinde geçen yıla oranla artış gösterdi. Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 artarak 1,68 milyar dolara ulaşan net kar, geçen yıl 1,4 milyar dolar olarak açıklanmıştı.

İLGİLİ HABER Güney Afrikalı Bakan Pandor İsrail İstihbaratının Kendisini Tehdit Ettiğini Söyledi
İnternet televizyon ağı olan Netflix'in abone sayısı, bu yılın üçüncü çeyreğinde 8,8 milyon arttı.

netflix.jpg

Netflix’in abone sayısı, yılın üçüncü çeyreğinde 8,8 milyon arttı. Dünya genelindeki abone sayısı yıllık yüzde 10,8 artışla 247,2 milyona ulaştı.

Netflix’ten yapılan açıklamada, ABD, İngiltere ve Fransa’da bazı üyelik planlarının ücretinde artışa gidildiği bildirildi.

Bu ücret artışıyla birlikte, ABD’de temel planının fiyatı 9,99 dolardan 11,99 dolara, premium planın ücreti ise 19,99 dolardan 22,99 dolara yükseldi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler