SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

2024 Asgari Ücret Tahmini: Ocak’ta Asgari Ücret Ne Kadar Olur?

2024 Asgari Ücret Tahmini yapıldı. Asgari ücret taban fiyatı için değerlendirme yapan Ekonomist Muhammet Bayram ocakta yapılacak asgari ücret zammı için öngörüsünü paylaştı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Ocak ayında verilecek asgari ücret zammı öncesi yeni bir tahmin yapıldı.

Türkiye’deki yüksek enflasyondan kaynaklı asgari ücret günden güne erirken gözler ocak ayındaki asgari ücret rakamına çevrildi.

OCAK AYINDAKİ ASGARİ ÜCRET İÇİN TAHMİN

Yeminli Mali Müşavir ve ekonomist Muhammet Bayram’dan asgari ücrete ilişkin zam tahmini yaptı.

İLGİLİ HABER İlk Çeyrekteki Hafif Ticari Araç ve Kamyon İhracatında Ana Pazar Birleşik Krallık Oldu
2024 Asgari Ücret Tahmini yapıldı. Asgari ücret taban fiyatı için değerlendirme yapan Ekonomist Muhammet Bayram ocakta yapılacak asgari ücret zammı için öngörüsünü paylaştı.

milliyet.com.tr’ye konuşan ekonomist Muhammet Bayram, “Asgari ücrete gelecek olursak burada ücret sadece enflasyona göre belirlenmiyor. Geçim endeksleri, rekabet koşullarına uygun olarak belirlenmeli, rekabet edilebilir bir fiyat olmalı çünkü ihracatçımız, üreticimiz enflasyondan sıkıldı. Sabit ve dar orta gelirliler ise enflasyonu daha fazla hissediyor. Enflasyonun yükünün emeğe değil de sermayeye biraz daha yüklemek gerekiyor. Asgari ücrete son zamanlarda rekor düzeyde artışlar yapılmıştı. Burada son altı aylık enflasyon farkının yüzde 40’lar civarında olacağını görüyoruz.” dedi.

OCAK’TA ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLUR?

Ocak ayındaki asgari ücret rakamına ilişkin de tahminde bulunan Bayram, “En düşük 15 bin 500 TL ile 16 bin TL arasında halihazırda net asgari ücretin olabileceğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler